نسل های مختلف آمریکایی ها پول خود را چگونه خرج می‌کنند؟

نسل های مختلف آمریکایی ها پول خود را چگونه خرج می‌کنند؟

بر اساس آمارها در سال ۲۰۲۱ یک آمریکایی به‌طور متوسط کمی بیش از ۶۰ هزار دلار در سال خرج می‌کرد. اما این پول‌ها عموما کجا هزینه می‌شود؟ جای تعجب نیست که عادت خرج کردن بسته به سن افراد بسیار متفاوت است. تصویر زیر با استفاده از داده های اداره آمار کار ایالات متحده نشان می‌دهد که آمریکایی های طبقه متوسط چطور پول خود را خرج می‌کنند و هزینه های سالانه نسل های مختلف چه تفاوتی با یکدیگر دارد.

در سال ۲۰۲۱ نسل ایکس (Gen X) یعنی هر کسی که بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۰ متولد شده است، با میانگین هزینه سالانه ۸۳ هزار و ۳۵۷ دلار بیشترین میزان پول را در میان تمامی نسل ها خرج کرد. نسل ایکس «نسل ساندویچ» لقب گرفته است، زیرا بسیاری از اعضای این گروه سنی از والدین سالخورده و همچنین فرزندان خود حمایت مالی می‌کنند و از هر دو طرف در فشارند.

آمریکایی ها در سنین مختلف پول خود را چگونه خرج می‌کنند؟

دومین خرج کننده بزرگ، نسل هزاره یا نسل ایگرگ (Gen Y) است که شامل افراد متولد در اوایل دهه ۸۰ تا اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی می‌شود. پول این نسل درست مثل نسل ایکس بیش از همه در سه دسته مسکن، بهداشت و درمان و بیمه شخصی مصرف می‌شود.

در نقطه مقابل این طیف، اعضای نسل زد (Gen Z) با میانگین ۴۱ هزار و ۶۳۶ دلار در سال، کمترین هزینه مصرفی را دارند. با این وجود انتظار می‌رود که عادات خرج کردن آنها سیر صعودی داشته باشد، به خصوص باتوجه به اینکه در سال ۲۰۲۲، بزرگ‌ترین افراد این نسل تنها ۲۵ سال دارند و هنوز در ابتدای مسیر زندگی خود هستند.

آمریکایی ها در سنین مختلف پول خود را چگونه خرج می‌کنند؟

شباهت های نسل ها در خرج کردن

با آنکه عادات خرج کردن بسته به گروه های سنی متفاوت است، بعضی از بخش ها نسبتا همسو هستند. یکی از ثابت ترین هزینه ها برای تمام گروه های سنی مخارج مسکن است که بیشترین هزینه را در میان تمام گروه های سنی به خود اختصاص داده و شامل بیش از ۳۰ درصد از کل هزینه های سالانه تمام نسل‌ها می‌شود.

آمریکایی ها در سنین مختلف پول خود را چگونه خرج می‌کنند؟

یکی دیگر از هزینه هایی که به‌طرز شگفت‌آوری بین نسل های مختلف ثابت است، سرگرمی است. در سال ۲۰۲۱ همه نسل ها بیش از چهار درصد از کل هزینه های خود را صرف سرگرمی کردند، اما با این حال هیچ‌کدام بیش از ۵.۶ درصد را به آن اختصاص ندادند.

آمریکایی ها در سنین مختلف پول خود را چگونه خرج می‌کنند؟

نسل زد کمترین هزینه را صرف سرگرمی کرده است که می‌تواند نشأت گرفته از نوع سرگرمی هایی باشد که این نسل عموما از آن لذت می‌برند. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که ۵۱ درصد از پاسخ‌دهندگان ۱۳ تا ۱۹ ساله به‌صورت هفتگی ویدیوهای اینستاگرام را تماشا می‌کنند، در حالی که تنها ۱۵ درصد از آنها پای تلویزیون می‌نشینند.

تفاوت های نسل ها در خرج کردن

یکی از بخش هایی که بیش از همه در میان نسل ها متفاوت است، هزینه های بهداشت و درمان است. همان‌طور که جدول زیر نشان می‌دهد، نسل خاموش (Silent Generation) که اعضای آن در فاصله سال‌های ۱۹۲۵ و ۱۹۴۲ زاده شده‌اند به‌طور متوسط ۷ هزار و ۵۳ دلار یا به عبارت دیگر ۱۵.۸ درصد از میانگین کل هزینه های خود را صرف خدمات درمانی می‌کنند. در مقایسه، هزینه مراقبت های بهداشتی نسل زد سالانه به‌طور متوسط تنها هزار و ۳۵۴ دلار یا ۳.۳ درصد از میانگین کل هزینه های آنهاست.

آمریکایی ها در سنین مختلف پول خود را چگونه خرج می‌کنند؟

می‌توانید نمودار کلی را در این لینک با کیفیت بهتری ببینید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • امیر مهر ۸, ۱۴۰۱

  مسکن، انرژی، خرید اسلحه، داروی روانگردان و مشروبات الکلی، پ.رن.
  این پنج تا همیشه ترکوندن و جزو تاپ فایو بودن.
  جالبه بدونید که ملت تروریست آمریکا، از بیشتر ارتش های جهان بیشتر و متنوع تر اسلحه دارن!
  برای همینه که سالی هزار نفر توی آمریکا در حادثه ی تیراندازی کشته میشن! آماری که توی کل جهان کم نظیره و کشور های دیگر از صد دویست تا تیراندازی (مکزیک) تا چند تا تیراندازی (اکثر کشور ها) رتبه های بعدی آمریکا هستند.
  و میدونید چرا بساط اسلحه داشتن برچیده نمیشه؟
  آمریکایی ها سالانه میلیون ها دلار هزینه صرف اسلحه می کنند و این یه تجارت فوق پر سود هست که باعث شده مافیای اسلحه توی آمریکا به آنچنان فساد سیاسی ای برسه که رئیس جمهور آمریکا (آقای بایدن) بگه جمعتون می کنم! اینا بگن برو خودتو جمع کن.😐😶

  • دقیقا مهر ۹, ۱۴۰۱

   مورنینگ شو رو میبینین؟ یه مجری افریقایی هست که مسخره میکنه سیاستمدارا و سیاست امریکایی رو. و جوک هاش بر اساس واقعیات هستش.
   خودم معمولا تو اینستا دنبال میکنم.
   دو هفته پیش فکر کنم دیدم میگفت سیاستمدارا به این نتیجه رسیدن مقصر مس شوتینگ یا همین تیراندازیها وجود چندتا درب تو مدارس هست. سیاستمداراشون واقعا اینو گفتن تو مصاحبه هاشون. اینکه مدرسه چندتا در داره و تیرانداز به راحتی وارد مدرسه میشه. بعد سیاستمدارا گفتن یک در بیشتر نزارن برا ورود و یه در هم برا خروج. یعنی اینقدر ابلهانه فکر میکنن.
   یا یادمه بعد یه مصاحبه ی دیگه گفته بودن مشکل این نیست اسلحه دست مردمه. مشکل اینه که اسلحه زیادی دست مردم نیست. این حرف سیاستمداراشون بود. میگفتن اگه همه اسلحه داشته باشن هیچکی جرات نداره تیراندازی کنه.

   • h مهر ۹, ۱۴۰۱

    خودگویی و خود خندی! عجب مرد هنرمندی!

 • ۰ مهر ۱۲, ۱۴۰۱

  جواب ابلهان و متوهم مان خاموشیست