اعلام رسمی علت مرگ ملکه الیزابت و ضرب سکه جدید با تصویر شاه چارلز سوم

اعلام رسمی علت مرگ ملکه الیزابت و ضرب سکه جدید با تصویر شاه چارلز سوم

ملکه الیزابت رکورددار بیشترین سفر برای یک ملکه یا پادشاه را داشت و بیش از هر پادشاه دیگری در تاریخ بریتانیا حکومت کرده بود. او در طول چندین دهه سلطنت خود به شخصیتی بسیار محبوب و مورد احترام تبدیل شد و در در ژوئن ۲۰۲۲، ۷۰ سالگی سلطنت خود را جشن گرفت. علت مرگ ملکه الیزابت که در در ۸ سپتامبر ۲۰۲۲ درگذشت برای بسیاری بحث برانگیز شده بود.علت مرگ ملکه الیزابت چه بود؟مقبره ملکه در داخل کلیسای یادبود پادشاه جرج ششم، بخشی از کلیسای کوچک سنت جرج در قلعه ویندزور قرار دارد. کلیسای سنت جرج روز پنجشنبه به روی عموم باز شد و صدها نفر خارج از ویندزور برای ادای احترام به ملکه الیزابت، ۱۰ روز پس از خاکسپاری وی در مقبره صف کشیدند.علت مرگ ملکه الیزابت چه بود؟

علت مرگ ملکه الیزابت چه بود؟

علت مرگ ملکه الیزابت چه بود؟این مقبره با یک تخته سنگ مرمر سیاه بلژیکی حکاکی شده با دست، مشخص شده است. نام ملکه بر روی سنگ با حروف برنجی در کنار نام همسر، مادر و پدرش حک شده است. برای بازدید از این کلیسای کوچک، طرفداران سلطنتی، باید بلیط قلعه ویندزور را خریداری کنند. قیمت برای بزرگسالان از یکشنبه تا جمعه ۲۸.۷۵ دلار و شنبه ها ۳۱.۷۸ دلار است.علت مرگ ملکه الیزابت چه بود؟در گواهی فوت منتشر شده ملکه الیزابت، نوشته شده است که او در ۸ سپتامبر ساعت ۱۵:۱۰ در قلعه بالمورال واقع در اسکاتلند درگذشت. این سند توسط دختر ملکه، پرنسس آن، امضا شده است. علت مرگ ملکه الیزابت ۹۶ ساله کهولت سن ذکر شده است.

سکه های جدید با پرتره شاه چارلز رونمایی شد

علت مرگ ملکه الیزابت چه بود؟بر روی سکه های جدید ۵۰ پوندی پرتره شاه چارلز حکاکی می شود. تصویر او در عرض چند هفته بر روی این سکه ها، وارد گردش مالی عمومی می شود. این تصویر از پادشاه توسط مجسمه ساز بریتانیایی مارتین جنینگز کشیده شده است.علت مرگ ملکه الیزابت چه بود؟قرن‌ها این سنت برای پادشاهان و ملکه ها در بریتانیا پا برجا بوده است. در این تصویر، شاه چارلز بر خلاف ملکه، تاجی بر سر نمی‌گذارد. شاه چارلز شخصاً این تمثال را تأیید کرده و از آن خوشش می آید.علت مرگ ملکه الیزابت چه بود؟سکه ها از اوایل هفته آینده به کلکسیونرها فروخته می شود. این سکه های جدید ۵۰ پوندی تا قبل از پایان سال برای استفاده عمومی در دسترس خواهد بود و از طریق بانک ها و دفاتر پست توزیع می شود. سکه هایی با تصویر ملکه فقید در گردش خواهند بود و همچنان، ۲۷ میلیارد سکه طرح قدیمی، در مغازه ها پذیرفته می شود.

بیشتر بخوانید:

استرالیایی‌ها عکس این سلبریتی را به جای شاه چارلز سوم بر روی اسکناسشان می خواهند

هر آنچه که باید در مورد شاه چارلز سوم پادشاه جدید بریتانیا بدانید؛ از همسران تا تحصیلات

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • . مهر ۹, ۱۴۰۱

    سکه‌ی زیبایی ست