واکنش رهبر انقلاب به اعتراضات: «به سازمان انتظامی کشور، بسیج و ملت ایران ظلم شد»

واکنش رهبر انقلاب به اعتراضات: «به سازمان انتظامی کشور، بسیج و ملت ایران ظلم شد»

حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب، صبح امروز دوشنبه در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح نسبت به اتفاقات و اعتراضات اخیر واکنش نشان داد. فرمانده کل قوا پس از حضور بر مزار شهیدان گمنام و قرائت فاتحه و سان دیدن از یگان های حاضر، در مورد حوادث اخیر در کشور چنین گفت:

در این حوادث بیش از همه به سازمان انتظامی کشور و به بسیج و به ملت ایران ظلم شد. البته ملت ایران در این حادثه نیز همچون حوادث دیگر کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده هم به همین صورت خواهد بود. در آینده نیز هر جا که دشمنان بخواهند اختلالی ایجاد کنند، آنکه بیش از همه سینه سپر خواهد کرد، ملت شجاع و مؤمن ایران است.

واکنش رهبر انقلاب به اعتراضات روزهای اخیر

در این حادثه‌ای که پیش آمد، دختر جوانی درگذشت که دل ما هم سوخت اما واکنشِ به این حادثه که بدون تحقیق و بدون اینکه امر مسلّمی وجود داشته باشد، عده‌ای بیایند خیابانها را ناامن کنند، قرآن آتش بزنند، حجاب از سر زن محجبه بکشند، مسجد و حسینیه و خودروی مردم را به آتش بکشند، یک واکنش عادی و طبیعی نبود.

اگر قضیه این دختر جوان هم نبود، بهانه دیگری به‌وجود می‌آوردند تا امسال در اول مهر، در کشور نا امنی و اغتشاش ایجاد کنند. من به صراحت می‌گویم این اغتشاش‌ها و ناامنی‌ها، طراحی امریکا و رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی بود و حقوق بگیران آنها و برخی از ایرانی های خائن در خارج به آنها کمک کردند. برخی افراد نسبت به اینکه گفته شود فلان حادثه طراحی و کار دشمن بوده است، حساس هستند و سینه سپر می‌کنند برای دفاع از سازمان جاسوسی امریکا و صهیونیستها و انواع تحلیل‌ها و لفاظی‌های مغالطه‌آمیز را نیز به کار می‌گیرند تا بگویند کار خارجی‌ها نیست.

در دنیا، اغتشاش‌های زیادی به‌وجود می‌آید و در اروپا و به خصوص فرانسه و پاریس هر چند وقت یک‌بار اغتشاش مفصلی به‌وجود می‌آید اما آیا تاکنون شده است که رئیس‌جمهور امریکا مجلس نمایندگان امریکا از اغتشاشگران حمایت کنند و بیانیه بدهند؟ آیا سابقه دارد که پیام بدهند و بگویند در کنار شما هستیم؟ آیا سابقه دارد رسانه‌های جمعی وابسته به سرمایه‌داری امریکا و مزدوران آنها همانند برخی دولت‌های منطقه و از جمله سعودی‌ها از اغتشاشگران در این کشورها حمایت کنند؟ و آیا سابقه دارد امریکایی‌ها اعلام کنند که ما فلان سخت‌افزار یا نرم‌افزار اینترنتی را در اختیار اغتشاشگران قرار می‌دهیم تا به راحتی ارتباط برقرار کنند؟

اما چنین حمایت‌هایی در ایران بارها اتفاق افتاده است. پس چگونه است که برخی‌ها دست خارجی را نمی‌بینند و چگونه انسان هوشمند احساس نکند که در پشت این حوادث دستهای دیگری در کار است.در کشور، ‌مسئولان سه قوه اظهار تأسف کردند و قوه قضاییه قول داده است که موضوع را تا نهایت دنبال کند تا مشخص شود مقصری وجود دارد یا نه و اینکه مقصر کیست؟ تحقیق یعنی همین. حال، چگونه می‌شود یک سازمان و یک مجموعه عظیم خدمتگزار برای احتمال اینکه خطایی سر زده باشد، مورد تهمت قرار گیرد. هیچ منطقی پشت سر این کار نیست و این، کار عاملی جز دستگاههای جاسوسی و سیاست گذاران عنود خارجی ندارد.

آنها احساس می کنند کشور در حال پیشرفت به سوی قدرت همه‌جانبه است و این موضوع را نمی‌توانند تحمل کنند. آنها نمی‌خواهند این پیشرفتها در کشور شکل بگیرد و به منظور متوقف کردن این حرکت، برای تعطیلی دانشگاهها و ناامنی خیابانها و درگیر شدن مسئولان به مسائل جدید در شمال غرب و جنوب شرق کشور، برنامه‌ریزی کرده‌اند. من در میان قوم بلوچ زندگی کرده‌ام و آنها عمیقاً به جمهوری اسلامی وفادار هستند. قوم کُرد نیز یکی از پیشرفته‌ترین اقوام ایرانی و علاقمند به میهن، اسلام و نظام هستند بنابراین نقشه آنها نخواهد گرفت.

طراحی و اقدامات دشمنان نشان‌دهنده باطن آنها است. همان دشمنی که در اظهارات دیپلماسی می‌گوید ما قصد تهاجم به ایران و تغییر نظام و قصد دشمنی نداریم، چنین باطنی دارد و به دنبال توطئه ایجاد اغتشاش، ‌نابود کردن امنیت کشور و تحریک هیجان کسانی است که ممکن است با برخی هیجان‌ها تحریک شوند. آنها به دنبال ایران دوران پهلوی هستند که همچون گاو شیرده مطیع اوامر آنها بود. پشت صحنه قضایای اخیر، این زورگویان قرار دارند و دعوا بر سر از دنیا رفتن یک دختر جوان و یا بر سر با حجاب و بدحجاب نیست. خیلی از کسانی که حجاب کامل ندارند، جزو هواداران جدی جمهوری اسلامی هستند و در مراسم مختلف شرکت می‌کنند. دعوا و بحث بر سر استقلال و ایستادگی و تقویت و اقتدار ایران اسلامی است.

این کسانی که در خیابانها فساد و تخریب می‌کنند، همه یک حکم ندارند برخی جوانان و نوجوانانی هستند که بر اثر هیجان ناشی از ملاحظه یک برنامه اینترنتی به خیابان می‌آیند. چنین افرادی را می توان با یک تنبیه متوجه کرد که اشتباه می‌کنند. البته برخی از این افرادی که به خیابان می‌آیند، از بازمانده‌های عناصر ضربه خورده از جمهوری اسلامی همچون منافقان، تجزیه‌طلبان، سلطنت‌طلبان و خانواده‌های ساواکی‌های منفور هستند که قوه قضاییه باید به تناسب مشارکت در تخریبها و ضربه به امنیت خیابانها، مجازات تعیین، و آنها را محاکمه کند.

در اول کار برخی خواص بدون تحقیق و احتمالاً ناشی از دلسوزی، اطلاعیه و بیانیه دادند و اظهار نظر کردند. برخی از آنها اتهام را به سمت سازمان انتظامی بردند و برخی هم مجموعه نظام را متهم کردند. اکنون که دیدند قضیه چیست و نتیجه حرف‌های آنان با برنامه‌ریزی دشمن چه اتفاقاتی را در خیابانها رقم زده است، باید کار خود را جبران و صریحاً اعلام کنند با آنچه اتفاق افتاده و با برنامه دشمن خارجی، مخالفند. وقتی عنصر سیاسی آمریکایی این قضایا را به دیوار برلین تشبیه می کند باید بفهمید قضیه چیست و اگر نفهمیدید حالا بفهمید و صریحاً موضع گیری کنید. از نظر من این موضع‌گیری‌ها هیچ اهمیتی ندارد و نباید در مورد آنها حساسیت به خرج داد. جامعه هنری و ورزشی ما سالم است و در آن عناصر مؤمن و با شرف کم نیستند و موضع‌گیری چند نفر ارزشی ندارد.

تطبیق اینکه موضع‌گیری آنها عناوین مجرمانه دارد یا نه با قوه قضاییه است ولی از لحاظ عمومی، موضع‌گیری این افراد ارزشی ندارد و جامعه هنری و ورزشی با این مواضع دشمن شادکن آلوده نخواهد شد… تضعیف نیروهای مسلح، تضعیف امنیت کشور است و کسی که به پاسگاه پلیس یا پایگاه بسیج حمله می‌کند یا در سخنان خود به ارتش یا سپاه طعنه می‌زند، به امنیت کشور حمله می‌کند. پلیس موظف به ایستادن در مقابل مجرم و تأمین امنیت جامعه است، بنابراین تضعیف پلیس به معنی تقویت مجرمین است و کسی به پلیس حمله می‌کند، مردم را در مقابل مجرمین، اراذل و اوباش، سارقان و زورگیران بی‌دفاع می‌گذارد.

امنیت ما کاملاً درون‌زا و بدون اتکا به دیگران است و این امنیت با امنیتی که دیگران از بیرون ایجاد کنند و به آن کشور نگاه استفاده از گاو شیرده داشته باشند، کاملاً متفاوت است. آنکه به بیگانه متکی است، در روز مبادا همان نیروی خارجی او را تنها خواهد گذاشت چرا که نه می‌خواهد و نه می‌تواند از آن حراست و حفاظت کند.

 

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۸ نظر

ورود

 • PH مهر ۱۱, ۱۴۰۱

  اگه یادتون باشه استارت این پروژه رو ترانه علیدوستی(فلامینگوی مهاجر)چند ماه قبل تو اون جشنواره زد!
  کشور داره پیشرفت میکنه مذاکرات داره نتیجه میده پس با اشوب باید جلوش رو بگیرن

  • بماند... مهر ۱۱, ۱۴۰۱

   * اس‌ام‌اس واریز *

   • PH مهر ۱۱, ۱۴۰۱

    کامنت جالبی بود 😅😅😅
    جان تو اینجوری نیست
    موفق باشی 🌸

  • فرشاد مهر ۱۲, ۱۴۰۱

   متاسفانه در سایه مدیریت این دوستان! چیزی از کشور باقی نمونده
   من وضع اقتصادی رو مشکل کوچیکه میدونم این وسط
   مشکل اصلی کشور در ۱سال اینده:
   -خشکسالی شدید و نبود هیچگونه دلسوزی جهت طرحهای مدیریت اب کشور
   -از بین رفتن شدید محیط زیست که به مورد بالا هم دامن میزنه
   -عدم تمایل مردم به فرزنداوری که البته حق دارن قطعا
   همین ۳مورد برای از بین بردن بزرگترین کشورها هم کافیه،چه برسه به کشور ضعیفی مثل ما
   از کسانی که از این حکومت دفاع بدون فکر میکنن،خواهش میکنم به این موارد و خیلی مشکلات دیگه که برای حلشون دیر شده کمی فکر کنن.این چیزایی که گفتم نه به ایدئولوژی ارتباطی داره،نه به دین،نه چیز دیگه
   فقط به لینده مردمی که تو این کشور زندگی خواهند کرد ربط پیدا میکنه
   کمی به چند سال بعد خودتون،اطرافیانتون،دوستانتون و هم وطنانتون هم فکر کنید بعد اگر دیدید شرایطمون واقعا نرماله، سینه سپر کنید تو دفاع از مدیریت ۴۰ساله دوستان!

   • PH مهر ۱۲, ۱۴۰۱

    مدیریت چهل ساله ایران مدیریت بحرانه چون تو این چند دهه بیشتر کشور ها با ایران دشمن بودن و هستن چرا؟چون نمی خوان یه ابر قدرت دیگه ظهور کنه!با تحریم با جنگ با آشوب می خوان جلوی رشد ایران رو بگیرن و یا تجزیش کنن…
    خشک سالی پدیده ای هس که کل کره زمین رو گرفته و کشور های اروپایی غربی هم درگیر این مشکلات هستن!یه جوری میگی انگار فقط ایران این مشکل رو داره!حالا جالبه همه توقعات مردم طی یک سال اخیر و دولت جدید رو شده؟نمیدونم چرا دولت های قبل این حرف ها رو نمی زدین؟
    امیدوارم این دولت هم مشکلات اقتصادی هم محیط زیستی رو حل کنه
    فقط یکی از جنگ های روانی داخلی یا تحریمی که طی این چند دهه سر یکی از کشور های قویی اروپایی می اوردن این کشور با خاک یکسان می شد!ایران تو این شرایط پیشرفت کرده تا قله چیزی نمونده و همه ی این هوچی گری ها و اتفاقات اخیر برا اینه که نزارن ایران اوج بگیره که به کوری همه ی بد خواهان ایران ابرقدرت جهان خواهد شد 🇮🇷

   • h مهر ۱۲, ۱۴۰۱

    چهل و چند ساله اقتصادمون داره روزبروز کوچکتر میشه. تو دنیا منزوی شدیم و همه جور تحریم شدیم. تورم کمر مردم رو شکونده. نخبه ها درحال مهاجرت هستن. فضای سیاسی کوچک و کوچکتر میشه. مردم عصبی و معترض. بیکار و فقر و ورشکستگی اقتصادی عادی شده.
    باز هم یه عده میگن داریم به ابرقدرت تبدیل میشیم.
    نمیدونم اسمشو چی بزارم؟ حماقت یا اوج وقاحت

   • مرتضی مهر ۱۳, ۱۴۰۱

    این حرفها چیه که میزنی؟ محیط زیست و اقتصاد که اصلا مهم نیست. مشکل اصلی مردم ایران حجاب زنان و گشت ارشاده. هشتگهای مردم و تیترهای رسانه های خارجی که این رو میگه. اگر کسی به دلیل دیگه ای در اعتراضات شرکت می کنه بدونه آخرش قرار نیست رسانه ها خواسته های اون رو بفهمند. اونها در تحلیلها و اخبارشون میگن مردم ایران برای آزادی پوشش زنان به خیابونها ریختند و کشته شدند. حق هم دارند تا وقتی زنان ما بار سنگین و غیر قابل تحمل روسری رو تحمل می کنند کی دلش به حال اون بدبختی که از فشار اقتصادی جونش به لبش رسیده و کم مونده از گرسنگی بمیره می سوزه؟

    • حامد مهر ۱۴, ۱۴۰۱

     بله مشکل اصلی مردم ایران آزادیه
     چیزی که شماها درک چندانی ازش ندارید یا برای مخالف باهاش ساندیس دریافت میکنید
     با آزادیه که یه اقتصاد سالم معنا پیدا میکنه
     آزادی پوشش نماد اصلی آزادیه
     مهم ترین عامل آزادی مطبوعات آزادی شبکه های اجتماعی و آزادی بیانه که باعث میشه هر نهادی پاش رو کچ گذاشت رسوا بشه
     حیف که هیچ درکی از آزادی ندارید

     • مرتضی مهر ۱۴, ۱۴۰۱

      عجب پس مثلا کشورهایی مثل ونزوئلا که آزادی پوشش در اونجا از آمریکا هم بیشتره خیلی کشور دموکرات و آزادی هست؟
      حتی تا نوک دماغت رو هم نمی تونی ببینی فقط کلی ادعا داری و بلدی به بقیه برچسب بزنی. زیر همه مطالب روزیاتو هم نظرات مشعشعت رو می بینیم متاسفانه. آزادی بیان و عقیده ربطی به آزادی پوشش نداره. اصلا چیزی به اسم آزادی پوشش معنی نداره. همه کشورهای دنیا حتی لیبرال ترینشون هم محدودیتهایی برای پوشش زن و مرد دارند. بحث سر ایدئولوژیک بودن حجابه و اینکه نباید ایدئولوژی رو به زور به آدمها تحمیل کرد. این مورد برای مردم ایران در اولویت دهم هم نیست اینقدر که مشکلات اساسی تری برای اعتراضاتشون وجود داره. فقط چون رسانه پسنده و باهاش امثال تو رو میشه تحریک و تهییج کرد شده شعار و هشتگ یک عده. تا آدمهای کج فهمی مثل تو داعیه دار این اعتراصات هستند هیچ امیدی به آینده روشن وجود نداره.

  • مصطفی مهر ۱۵, ۱۴۰۱

   ساندیسی

 • درسته مهر ۱۱, ۱۴۰۱

  درسته.
  وقتی میخواییم پیشرفت کنیم اینطوری میکنن.
  روسیه رو ببینین. هرجا از پهپادای ما استفاده کرد جلو رفت. جاهایی که استفاده نکرد شکست خورد.
  الان سه زمینه هست که کشورای غربی دارن روش سرمایه گذاری میکنن.
  محاسبات کوانتومی
  فضا
  همجوشی هسته ایی
  ما داریم اینا رو جلو میریم. نمیزارن

  • PH مهر ۱۱, ۱۴۰۱

   تا ابد پاینده ایران 🇮🇷💪🏻

  • Az مهر ۱۴, ۱۴۰۱

   گیرم گلاب شما اصل قمصر است
   اما چه سود که حاصل گلهای پرپر است

  • مصطفی مهر ۱۵, ۱۴۰۱

   عه؟ پهپادهارو اکراینی ها زدند که؟ داش ساندیس و صیغه گران شده!

 • ph = امیر = سایبری = دری وری و سخن رایگان مهر ۱۵, ۱۴۰۱

  کاغد پی هاش خیلی ممنون که در چهل سال کشور را نابود کردید و حالا تلبکارم هستید.

 • مکرمی پور آذر ۱, ۱۴۰۱

  عالی رهبر عزیز و معظم و البته پاینده باد کشور عزیزمان ایران بزرگ 🇮🇷🇮🇷🇮🇷