۱۰ ویژگی روغن زیتون که نمی‌دانید!

۱۰ ویژگی روغن زیتون که نمی‌دانید!

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با توجه به پیشرفت اطلاع رسانی و رسانه‌های دیجیتال، امروزه بسیاری از مردم از فواید روغن زیتون اطلاع دارند و سعی کرده‌اند، یا روغن مصرفی خانوار خود را به روغن زیتون تغییر دهند که این بهترین کار است؛ یا در کنار روغن‌های خود از روغن زیتون هم استفاده می‌کنند.

البته هستند افراد زیادی که به دلیل عدم اطلاع از خواص بی‌شمار روغن زیتون، میلی به خرید روغن زیتون ندارند. بعضی از افراد هم بوی روغن زیتون را بهانه می‌کنند در حالی که ممکن است فقط خاطره بدی از یک روغن زیتون نامرغوب در ذهنشان مانده باشد. امروزه تمام خانواده‌هایی که به فکر سلامتی بدن خود هستند، قطعاً روغن زیتون اصل رودبار در آشپزخانه یا در محل پخت و پزشان پیدا می‌شود و یا بسیاری از طبیعت گردان، روغن زیتون را به صورت همیشگی به همراه وسایل خود دارند.

با ما همراه باشید تا بیشتر با خواص روغن زیتون اصل آشنا شوید:

خواص روغن زیتون اصل

روغن زیتون به عنوان سالم‌ترین و مفیدترین روغن برای سلامتی بدن، از نظر بسیاری از محققان آمریکایی و ایرانی شناخته شده است. البته قبل از اینکه این تحقیقات انجام شود، در بسیاری از روایات قدیمی از اهمیت خوردن روغن زیتون صحبت و به آن تأکید شده است.

“اگر قصد دارید تا روش­های تشخیص روغن زیتون اصل از تقلبی را بشناسید حتما این مقاله از روزیاتو را بخوانید”

تحقیقات نشان داده است که بسیاری از بیماری‌ها قابل کنترل بوده و نباید به سرعت با داروی شیمیایی درمان شود؛ زیرا عوارض ناشی از مصرف قرص‌ها، بسیار خطرناک است. استفاده از روغن‌ها یکی از راه‌های بدون عوارض برای پیشگیری و حتی درمان بیماری‌ها شناخته شده است. روغن زیتون فرابکر به صورت خوراکی و روغن زیتون مالشی بصورت ماساژ قابل استفاده است.

تعدادی از خواص روغن زیتون عبارتند از:

  1. درمان مشکلات گوارش و یبوست
  2. رطوبت رسانی و پاکسازی پوست
  3. جلوگیری از چین و چروک پوست
  4. درمان آکنه
  5. از بین برنده وز و خشکی مو
  6. درمان ترک پا
  7. آبرسان طبیعی لب
  8. بهبود سلامت پوست
  9. روغن مخصوص ماساژ درمانی
  10. جلوگیری از چاقی و کمک به کاهش وزن

درمان مشکلات گوارش و یبوست

جامعه امروزی با بسیاری از مشکلات در مقوله خوراک، متأسفانه با بسیاری از بیماری‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند که یکی از شایع‌ترین آنها، مشکلات گوارشی و مخصوصاً بیماری یبوست است که بسیاری از افراد جامعه مبتلا به آن است. برای درمان این مشکلات، در طب جدید و طب سنتی روش‌های زیادی پیشنهاد شده که هر کدام به نحوی تأثیرگذار است.

برای مثال درمان یبوست، پزشکان طب مدرن پودرها و داروهایی استفاده می‌کنند که دارای عوارض بلند مدت هستند؛ اما شما با مصرف روزانه ۲ قاشق روغن زیتون اصل رودبار، نیم ساعت قبل از نهار و شام می‌توانید به راحتی و بدون عوارض بعدی، یبوست و مشکلات گوارشی خود را درمان کنید.

رطوبت رسانی و پاکسازی پوست

10 ویژگی روغن زیتون که نمی‌دانید!

آیا می‌دانستید بسیاری از مشکلات پوستی ناشی از استفاده نامناسب و غیرمتعارف از کرم‌های مخصوص پوست است؟ حال چطور می‌توان بدون استفاده از کرم و ماسک‌ها و غیره رطوبت پوست را تأمین کرد و حتی پوست را پاکسازی کنید؟ با کمی تحقیق به این نتیجه رسیدیم که اهالی شهرستان‌ها و شهرهایی که درخت زیتون در آنجا وجود دارد و از روغن زیتون استفاده می‌کنند، پوست بسیار شاداب‌تری دارند و حتی پوست بدنشان عاری از لکه‌های پوستی است.

شهرستان رودبار به عنوان قطب زیتون کشور و شهر رودبار به عنوان شهر زیتون در جهان شناخته می‌شود. در این شهر مردمان آن به هیچ وجه از مشکلات پوستی رنج نمی‌برند و حتی از روغن زیتون به عنوان پاک کننده آرایش استفاده می‌کنند، البته که خوردن روغن زیتون غیر از مصارف مالشی آن، تأثیر فوق العاده ای در سلامت و شفافیت پوست دارد.

جلوگیری از چین و چروک پوستی

همانطور که گفتیم، روغن زیتون در تقویت پوست و جوانسازی آن بسیار مؤثر است و اگر افرادی که به دنبال این کار هستند، از خواص روغن زیتون باخبر بودند حتماً از آن بهره می‌بردند. چین و چروک پوستی یکی از دغدغه‌های اصلی برای افراد مخصوصاً خانم‌هاست که امروزه با روش‌های مختلف، به دنبال رفع چین و چروک پوستی هستند. بعضی‌ها از کرم‌های مخصوص استفاده می‌کنند یا اینکه در آرایشگاه‌های مختلف و گران، پوست خود را می‌کشند.

اگر می‌خواهید در سنین بالاتر نشانی از چین و چروک در پیشانی و یا اعضای مختلف بدنتان دیده نشود، سعی کنید از دوران کودکی روغن زیتون را بصورت مالشی و خوراکی در سبد غذایی خود قرار دهید. حال اگر در سنین بالاتر هستید هم می‌توانید از روغن زیتون خوراکی مصرف کرده و حتماً روی چین و چروک پوست خود از روغن زیتون مالشی هفت ساله ماساژ دهید.

درمان آکنه

از جوش صورت چه می­دانید؟ از آکنه‌ها چطور؟ اغلب شنیده‌ایم که جوش‌ها و آکنه‌های پوستی به دلیل حساسیت بدن به وجود می‌آید و وقتی از مواد حساسیت زا دوری کنیم آن مشکل برطرف می‌شود. این قضیه در مورد جوش‌های سطحی مورد قبول است؛ اما آکنه‌های سخت، درمان‌های بیشتری نیاز دارند تا بدن و قسمت مورد نظر پوستی، عاری از مواد زائد شود.

در این موضوع نیز نقش کرم‌ها و پمادها و ماسک‌های پوستی پررنگ است و همانطور که می‌دانید یکی از عوارض استفاده از کرم‌ها، تیرگی پوست است. اگر می‌خواهید از شر آکنه‌ها خلاص شوید، روغن زیتون مالشی می‌تواند این کار را به درستی انجام دهد. روغن زیتون طبیعی با طبع معتدل هیچ گونه عوارضی را نیز متوجه پوست شما نخواهد کرد.

از بین برنده وز و خشکی مو

آیا شما هم فکر می‌کنید که وز و خشکی مو درمانی ندارد و درمان آن بصورت مقطعی است؟ کاملاً در اشتباهید. خیلی از افراد که موهای خشکی دارند و به صورت وز درآمده، از شامپوها و نرم کننده‌ها برای رفع این مشکل استفاده می‌کنند، اما شاید بیش از یک روز جواب ندهد و دوباره به شکل قبلی خود درمی‌آید.

یکی از راهکارهایی که تا به حال امتحان نکرده‌اید، استفاده از روغن زیتون مالشی است که مشکل خشکی موهایتان را برطرف می‌کند. اگر این روغن را بصورت مستمر به موهای خود آغشته کنید در دوره معین و کوتاهی نتیجه آن یعنی نرم و صاف شوندگی مو را مشاهده خواهید کرد.

درمان ترک پا

پاها به عنوان قلب دوم‌ ما، نقش بسیار تأثیرگذاری در سلامتی بدن دارند به نحوی که اگر امتحان کرده باشید، ماساژ کف پا باعث می‌شود تا بسیاری از دردهای بدن تسکین یافته و بدن به آرامش برسد. ترک پا یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که در اکثر اعضای جامعه ما دیده می‌شود در حالی که اگر به فکر درمان آن باشید، یک راهکار ۱۰۰% تضمینی برای درمان آن وجود دارد و آن استفاده از روغن زیتون مالشی است.

ترک پا در صورتی که کنترل نشود غیر از مشکل پوستی و درد در ناحیه پاشنه پا، شکل بدی به کف پا می‌دهد که قابل تحمل نیست. استفاده مداوم هر شب از این روغن معجزه‌گر اگر از نوع کهنه و هفت یا ده ساله آن باشد، تأثیرگذاری ۱۰۰ درصدی درمان ترک پا خواهد داشت

آبرسان طبیعی لب

لب‌ها عضو حساسی از صورت هستند که نقش مهمی دارند. ترک خوردن لب‌ها باعث خونریزی و آسیب به پوست لب می‌شود. معمولاً در تغییرات آب و هوایی مانند هوای خشک و سرد، لب‌ها دچار آسیب می‌شوند و برای محافظت از آن نیاز است که از یک محافظ کننده استفاده شود. بسیاری از افراد از مرطوب کنندهای داروخانه مانند رژلب یا تقویت لب استفاده می‌کنند؛ اما بسیاری از انواع اینها طبق گزارشات، سرطان زا هستند.

حال اگر روزانه مقدار بسیار اندکی از روغن زیتون مالشی را به لب خود ماساژ دهید، هیچ وقت به این مشکل دچار نخواهید شد؛ زیرا این روغن، یک آبرسان بسیار مفید برای لب‌ها محسوب می‌شود.

بهبود سلامت پوست

افرادی که از رژیم‌های سلامتی متنوع استفاده می‌کنند یا از خوراکی‌های متنوع برای تقویت پوست استفاده کرده یا از ماسک‌های صورت کمک می‌گیرند، باید بدانند که یکی از بهترین خوراکی‌ها برای سلامت بدن خصوصاً سلامت پوست، روغن زیتون خوراکی اصل است که بهترین نوع آن در رودبار پیدا می‌شود و می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین و حضوری رودبار آن را تهیه و خرید کنید. حال اگر خواستید بصورت مالشی، پوست خود را سالم نگه دارید، روغن زیتون مالشی کهنه که چند سال از عمر آن گذشته باشد، می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

روغن مخصوص ماساژ درمانی

10 ویژگی روغن زیتون که نمی‌دانید!

حال که اکثر مردم از اثرات ماساژ برای سلامتی عمومی و خاص بدن باخبر شده‌اند، نیاز است تا همگان از این روش برای احیای روحیه و سلامت بدن بهره ببرند و ماساژ درمانی را به عنوان یک معجزه سلامتی ترویج دهند. بسیاری از روش‌های ماساژ وجود دارد که توسط افراد خبره و ماهر در این کار انجام می‌شود امل نکته‌ای که در تمام روش‌های ماساژ، ثابت است، استفاده از روغن برای ماساژ است.

یکی از بی ضررترین روغن‌ها برای ماساژ که هیچ گونه حساسیت پوستی ایجاد نمی‌کند روغن زیتون مالشی است که از نظر در دسترس بودن، به راحتی می‌توان آن را تهیه کرد، قیمت مناسبی دارد و از نظر اثرگذاری کاملاً مؤثر است.

جلوگیری از چاقی و کمک به کاهش وزن

یکی از مسائل مهم در بین زنان و مردان ایرانی و حتی جهان، تناسب اندام و داشتن وزن مناسب و ایده آل است. با توجه به اینکه همه روزه خوراکی‌های خوشمزه در مقابل ما وجود دارد و خوردن زیاد خوراکی و تنقلات و فست فودها و همچنین مسائل روحی و عاطفی و استرس باعث ایجاد چاقی در بسیاری از افراد می‌شود، یک پیشنهاد جذاب می‌تواند به شما در داشتن وزن ایده آل کمک کند. روغن زیتون اصل اگر در سبد غذایی خانواده قرار گیرد، قطعاً باعث جلوگیری از چاقی و حتی کاهش وزن می‌شود.

این مورد یکی از فواید روغن زیتون برای سلامتی بدن محسوب می‌شود؛ زیرا روغن زیتون فواید بسیار زیاد و مهم تری نیز مانند، جلوگیری از ایجاد سرطان‌ها و … دارد و شما با مصرف آن با یک تیر، چند نشان خواهید زد.

جمع بندی

حال که با فواید و خواص روغن آشنا شدید، مجموعه زیتون ۰۱۳ را به شما معرفی می‌کنیم. این مجموعه با فروش روغن زیتون عمده و جزء با بیش از نیم قرن تجربه، بهترین و باکیفیت‌ترین روغن زیتون کشور را با ارائه برگه آزمایش اصالت، تقدیمتان می‌کند و امکان ارسال سفارشات از شهر رودبار به تمام نقاط ایران رو دارد. جهت اطلاع از قیمت روغن زیتون طبیعی و اصل در بازار می توانید به فروشگاه زیتون ۰۱۳ مراجعه کنید. امیدوارم با خواندن این مقاله، نظرتان نسبت به روغن زیتون و استفاده از آن متفاوت شده و در اولین فرصت، این روغن معجزه‌گر و درمانی را در سبد غذایی خانوار خود قرار دهید.

بدون نظر

ورود