گرتا تونبرگ تا به حال نوشیدنی الکلی نخورده و همه درآمد خود را صرف خیریه می‌کند

گرتا تونبرگ تا به حال نوشیدنی الکلی نخورده و همه درآمد خود را صرف خیریه می‌کند

گرتا تونبرگ (Greta Thunberg)، فعال محیط زیست ۱۹ ساله گفته است که از فعالیت‌ هایی که به عنوان یک فعال محیط زیست انجام می‌دهد هیچ درآمدی ندارد. او فاش کرد که هرگز نوشیدنی الکلی مصرف نکرده و پولی که از فعال بودن در زمینه محیط زیست به دست می‌آورد می‌بخشد.

این دختر که بیشتر به خاطر فعالیت های محیط زیستی اش که از نوجوانی شروع کرد و بازخواست کردن سیاستمداران برای عدم اقدامات مناسب در مورد بحران آب و هوا شناخته شده است، به تازگی مصاحبه‌ای با نشریه تایمز انجام داده و گفته است: «هرگز برای نوشیدن مشروبات الکلی بیرون نمی‌رود و هیچ کار احمقانه انجام نمی‌دهد.»

گرتا تونبرگ فعال محیط زیست ۱۹ ساله تا به حال نوشیدنی الکلی مصرف نکرده است

او در تلاش برای ارائه دلیل این کار خود می‌گوید: «نمی‌دانم به این خاطر است که از آن دسته افراد نیستم و یا به این دلیل است که نمی‌خواهم دیده شوم. احتمالا هر دوی این‌هاست.»

گرتا همچنین اعتراف کرد که از کاری که انجام می‌دهد هیچ درآمدی کسب نمی‌کند. او گفت تنها پول دریافتی‌اش کمک هزینه دانشجویی است که صرف مخارج دانشگاه می‌شود.

او قرار است اواخر این ماه کتاب جدیدی منتشر کند که حاوی اطلاعاتی از کارشناسان سراسر جهان در مورد چگونگی مقابله با بحران آب و هوایی است. آخرین کتاب او «کتاب آب و هوا» که در ۱۵ کشور مختلف منتشر خواهد شد، درآمدی برای او نخواهد داشت. گرتا گفت: «درآمدی که به دست خواهم آورد صرف امور خیریه می‌شود.»

گرتا تونبرگ فعال محیط زیست ۱۹ ساله تا به حال نوشیدنی الکلی مصرف نکرده است

این مصاحبه پس از آن انجام شد که گرتا به‌طور غافلگیرانه در گلستونبری ظاهر شد و رهبران سیاسیِ «دروغگو» را فراخوانده و مورد انتقاد قرار داد. او به حاضران در این جشنواره گفت عدم صداقت در مناصب دولتی نه تنها از نظر اجتماعی قابل قبول شده بلکه چیزی است که عموم مردم حالا انتظار آن را می‌کشند.

گرتا در طول سخنرانی خود گفت: «ما در آستانه یک وضعیت اضطراری اقلیمی و زیست محیطی قرار داریم و این بحران همینطور بدتر خواهد شد.» او ادامه داد: «به ما دروغ گفته‌اند، ما از حقوق خود به عنوان شهروندان دموکراتیک محروم شده‌ایم و از ابعاد واقعی بحران آب و هوا بی‌خبریم.»

این دختر جوان سوئدی گفت: «ما باید برای مردم و برای طبیعت بجنگیم اما در عوض در حال مبارزه با کسانی هستیم که قصد تخریب آن را دارند.»

بیشتر بخوانید:

گرتا تونبرگ عاشق شده است؟ تصاویر عاشقانه فعال اقلیمی مشهور با یک مرد مرموز

آیا گرتا تونبرگ توانایی سفر در زمان را دارد؟ انتشار تصویری از او در ۱۲۰ سال پیش!

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • افرین به تو مهر ۲۸, ۱۴۰۱

  افرین به تو. من یادمه نوجوان بودم معلممون یه حرف جالبی رو خیلی وقتا میزد. اینم بگم الان ۲۵ سالمه.
  معلممون میگفت شماها اینده رو نمیبینین. برا اینده تون هیچ برنامه ایی ندارین. خدا بهتون رحم کنه.
  وقتی خارجو میبینم از سن کوچیکی خیلیا به فکر ایندشون هستن. و جامعه شون ادمهایی داره که از کوچیکی حتی به فکر اب و هوا و گرمایش زمین هستن. چون در اینده بزرگ میشن و نتیجه ی این چیزا رو میبینن. الان بیکار بیعار. بدونه درامد. فوق لیسانس مکانیک سیالات شیراز.
  نه پول برا متاهل شدن نه پول برا هزینه کافه رفتن با دوس دختر.
  این نسل تو این تظاهرات اخیر نشون داد این کارا براش سرگرمیه. و حالا ۵ سال دیگه رو ببینین. نسلی که این کارای این چند هفته براش سرگرمیه، قطعا ۵ سال دیگه برا سرگرمی ساختمون منفجر میکنه.

 • امیر مهر ۲۹, ۱۴۰۱

  غرب و مستعمراتش در آنچنان زوال اخلاقی ای غرق شده اند که مصرف نکردن الکل براشوتخیلی چیز عجیب و غریبی به حساب میاد.
  《دولت ژاپن از جوانان این کشور در خواست کرد که برای تقویت اقتصاد الکل بیشتری مصرف کنند.》
  اینم آخر عاقبت پاناسونیک روی میز ریاست جمهوری آمریکا!