آیا در زمستان هم باید از ضدآفتاب استفاده کنیم؟

آیا در زمستان هم باید از ضدآفتاب استفاده کنیم؟

اکثر ما همیشه در ماه های تابستان از پوستمان محافظت می‌کنیم اما اغلب در پاییز و زمستان از این کار غافل می‌شویم زیرا معتقدیم نور خورشید آنقدرها هم قوی نیست که بخواهد آسیبی به ما وارد کند.

یک مطالعه جدید نشان داده است که باید در تمام طول سال از کرم ضدآفتاب استفاده کنیم زیرا در واقع اشعه ماوراء بنفش خورشید در تمام طول سال قوی است و حتی قادر است به پوشش ابر نفوذ کند که به این معنی است که آسیب خورشید می‌تواند حتی در ماه های سرد سال نیز رخ دهد.

محافظت نکردن از پوست در برابر نور خورشید، علاوه بر خطر آسیب‌های ناشی از این نور و پیری زودرس، احتمال ابتلا به سرطان پوست را نیز افزایش می‌دهد.

آیا در زمستان باید از ضدآفتاب استفاده کرد؟

آیا در زمستان باید از ضدآفتاب استفاده کرد؟

یک مطالعه جدید از برند مراقبت از پوست درمالوژیکا (Dermalogica) بر اهمیت استفاده از SPF در تمام طول سال و نه فقط تابستان تاکید کرده است. به گفته ویکتوریا ایوانز، مدیر آموزشی درمالوژیکا، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش عامل شماره یک پیری زودرس پوست است و استفاده از SPF در تمام طول سال برای حفظ سلامت پوست ضروری است.

استفاده از ضدآفتاب در طول زمستان نه تنها برای محافظت از پوست در برابر آسیب ناشی از اشعه ماوراء بنفش بسیار مهم است بلکه در مطمئن شدن از اینکه عناصر لازم ضدپیری نظیر رتینوئیدها، اسید گلیکولیک و سایر محصولات AHA به گونه موثری عمل می‌کنند و پوستتان را در معرض خطر قرار نمی‌دهند از اهمیت بالایی برخوردار است.

ویکتوریا توضیح می‌دهد که استفاده از محصولات ضدپیری در زمستان می‌تواند پوست را نسبت به آفتاب حساس‌تر کند و خطر سوختگی و آسیب‌های ناشی از نور خورشید را افزایش دهد. او می‌گوید: «اگر در ماه های سردتر سال به این محصولات روی می‌آورید باید از ضدآفتاب استفاده کنید زیرا در غیر این‌صورت همچنان در معرض آسیب UVA هستید و هنگام استفاده از آنها پوستتان به‌طور فزاینده‌ای به اشعه UV حساس می‌شود.

آیا در زمستان باید از ضدآفتاب استفاده کرد؟

در زمستان چه مقدار ضدآفتاب باید استفاده کرد؟

خانم ایوانز توصیه می‌کند که از حفاظت بسیار بالا یعنی SPF30 یا SPF50 استفاده کنیم تا بتوانیم به اندازه کافی از پوستمان در برابر اشعه UV محافظت کنیم. او استفاده از کرم ضدآفتاب را به عنوان آخرین مرحله از رژیم صبحگاهی پیشنهاد می‌کند و می‌گوید حدود نصف قاشق چایخوری از آن را در ماه‌های زمستان به صورت و گردن بمالید. او اضافه می‌کند که اگر بیشتر روز را داخل خانه هستید یک نوبت استفاده از ضدآفتاب هنگام صبح کافی است.

او همچنین معتقد است که به جای صرف هزینه زیاد برای محصولات گران‌قیمت بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که تهیه آنها برایتان راحت‌تر است. ویکتوریا می‌گوید: «به دنبال مرطوب کننده‌هایی با SPF داخلی در کنار مواد فعال باشید تا برای رسیدن به نتایج هدفمندتر، مشکلات پوستی مثل جوش، حساسیت و رنگدانه‌ها را متعادل کند.»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود