روزنامه جوان: «اینستاگرام علی کریمی به قیمت ۳.۵ میلیون دلار برای اغتشاشگران خریداری شده است»

روزنامه جوان: «اینستاگرام علی کریمی به قیمت ۳.۵ میلیون دلار برای اغتشاشگران خریداری شده است»

روزنامه جوان در مطلبی به فعالیت های برخی از چهره های خبرساز اخیر در شبکه های اجتماعی برای دفاع و حمایت مالی از معترضان اشاره کرده است. روزنامه جوان در این مطلب چنین نوشته است:

افشای خبرنگار بی بی‌سی از پرداخت ۴۰۰ هزار دلار به یک خواننده رپ برای حمایت از حمله نظامی به ایران، خبر فروش اکانت علی‌کریمی به مبلغ گزاف میلیون‌دلاری، فروش اکانت مهناز افشار به مؤسسه‌ای وابسته به سازمان سیا، افشای درآمدزایی گزاف مصی‌علی‌نژاد از ویدئو‌های خانواده زندانیان امنیتی در ایران و اعتراف خود او به دریافت دستمزد از وزارت خارجه امریکا و ده‌ها مورد دیگر از این نمونه‌ها نشان از جریان سازمان‌یافته معامله غرب آشوبگر با سلبریتی‌هاست، اما ظاهراً سهم کسانی که در ایران با هدایت آنان دیوارنویسی می‌کنند یا سطل زباله آتش می‌زنند یا رفتار هنجارشکنانه برنامه‌ریزی شده انجام می‌دهند، فقط خرده پول ریالی است! کیسه‌های دلار برای سلبریتی‌های برج‌عاج‌نشین در امریکا و انگلیس و آلمان، و رفتن به دل اغتشاشات و قربانی کشته‌سازی آشوبگران شدن، سهم نوجوانان فریب‌خورده. غرب حتی در بیزینس با آشوبگران هم رعایت اصول تجارت لیبرالیسم را نمی‌کند!

رعنا رحیم‌پور، خبرنگار بی‌بی‌سی در توئیتی از «هیچ‌کس» خواننده رپ، خواست تا به عنوان هنرمندی که در خارج از ایران زندگی می‌کند، درباره اینکه از ارتش امریکا تقاضای بمباران ایران را کرده، شفاف‌سازی کند و علاوه بر این روشن بگوید که آیا برای فروش NFT خود (توکن‌های غیرقابل‌معاوضه) ۴۰۰ هزار دلار دریافت کرده و این دریافت با آن تقاضای حمله به ایران مرتبط است؟! «هیچ‌کس» البته به او جواب سربالا داده است. با این‌حال این فقط یکی از معاملات سلبریتی‌های خارج‌نشین با پنتاگون و سازمان جاسوسی امریکاست. یک منبع مطلع امنیتی نیز به «جوان» گفت اکانت علی کریمی به مبلغ گزاف ۳.۵ میلیون‌دلار (بالای ۱۰۰ میلیارد تومان) از او خریده شده است تا ضمن کمک به او برای حمایت از اغتشاشات در ایران، مطالبی برای هدایت اغتشاش از اینستاگرام او منتشر شود. اینستاگرام کریمی دو هفته پیش مطلبی را با «بگو» آغاز کرده بود (بگو پرستارای اورژانس برای مریضای…) که نشان می‌دهد او فراموش کرده مطالب ارسالی را ویرایش و کلمه «بگو» را از اول آن حذف کند!

مهناز افشار، اما خود درباره اکانت اینستاگرامش در توئیتی خبر داد که قرار است مطالب آموزشکده توانا را در اینستاگرام خود منتشر کند. توانا مؤسسه‌ای مستقر در هلند است که اعلام کرده از وزارت خارجه امریکا بودجه دریافت می‌کند، اما در واقع این مؤسسه بازوی رسانه‌ای سیا، سازمان جاسوسی امریکاست، هرچند این دو با هم فرقی نمی‌کنند و استفاده از نام وزارت خارجه به‌جای سیا برای این هنرمندان اعتبار و آبرو ایجاد نمی‌کند! کسانی مانند کامیار علایی، لادن برومند، رامین جهانبگلو، مهرانگیز کار، مهدی خلجی، ایوان مارویچ، مجید محمدی، آرش نراقی، محمدرضا نیکفر، منصور اسانلو، سعید پیوندی، نانسی پیرسن، نیما راشدان، محسن سازگارا، کتلین شیفر، حسن شریعتمداری، مریم معمارصادقی و اکبر عطری، اصلاح‌طلبان و ضدانقلاب‌های فراری از ایران هستند که کمترین درخواست‌شان در قالب این مؤسسه، تحریم ایران و بمباران کل کشور با بمب‌افکن‌های امریکایی بوده است.

اما مصی علی‌نژاد در روز‌های اخیر دو بار افشا شد که چگونه و با چه حجمی سرش در آخور وزارت خارجه امریکاست. ابتدا صدای لورفته سالومه، مجری شبکه وهابی من‌و‌تو پخش شد که می‌گفت: «تازه فهمیدیم علی‌نژاد چه کثافتی است، چون به‌خاطر یک ویدئو که از مادر یکی از زندانیان گرفته بود، برای مدیرعامل من‌و‌تو ۱۰ هزار پوند بیل (صورت‌حساب) فرستاده بود». مورد دوم مصاحبه بی‌بی‌سی انگلیسی با او بود که مجری برنامه «هاردتاک» بخش جهانی بی‌بی‌سی از علی‌نژاد می‌پرسد: «زنان موفق زیادی در ایران مثل خلبانان، ورزشکاران، هنرمندان و مهندسان هستند. آیا برایت مهم نیست که ایرانی‌ها بگویند مهره امریکا هستی؟» و علی‌نژاد وقیحانه پاسخ می‌دهد: «برای من مهم نیست که از چه کسی پول می‌گیرم بلکه می‌خواهم صدای کسانی باشم که من را می‌خواهند!»

این آخور امریکایی قطعاً افراد بیشتری را تغذیه می‌کند، اما باید برای آن نوجوان ساده‌دلی که برای چندده‌هزار تومان پول در ایران به خیابان می‌آید و شعارنویسی می‌کند و سطل آتش می‌زند، دل سوزاند که با به خطر انداختن جان هموطنانش از این دلار‌های امریکایی سهمی نمی‌برد و سهم ناچیز ریالی دریافت می‌کند!

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲۲ نظر

ورود

 • پوریا مهر ۳۰, ۱۴۰۱

  از چوپان دروغگو حرف راست نمیشه شنید ، شما حکومتیها خیلی وقته تشت رسوایی و بی آبرویی تون زمین افتاده و هنوز فکر میکنین مردم گوسفندن ، هرکی هم بر علیه شما باشه براش مثل آب خوردن پاپوش میسازین ، هرکه ننگش بیش ، رویش بیشتر….
  یکم خجالت بکشین تا دیر نشده
  کفر شاید پابرجا بمونه
  ولی ظلم هرگز

  • Az مهر ۳۰, ۱۴۰۱

   آب در هاون میکوبند
   مردم ایران و جهان اینها رو خوب شناختند
   سالها دروغ و ظلم میکنند و ویرانی ببار آوردند، باز هم از رو نمیرن

  • یاسر آبان ۱, ۱۴۰۱

   از نوع ادبیاتت معلومه دغدغه نان و آب نداری دغدغه وطن هم نداری و هنوز تو خواب غفلت و ناآگاهی فرو رفتی که نمیخوان ایران و ایرانی تو آرامش باشه ولی از من به تو نصیحت کاری به پاپوش و دروغ و راست نظام هم ندارم ولی اینو بدون پسر خوب کسی که برای آزادی وطن میجنگه میاد تومیدون نه هزارن فرسنگ اونورتر بچه هایی مث تورو تحریک کنه سطل زباله آتیش بزنن جونشونو بدن
   هرچند برای شماهایی که نخواید حقیقت رو قبول کنید نمیکنید ….

 • سعید مهر ۳۰, ۱۴۰۱

  در دروغگویی این نظام شکی نیست همونطور که در بیشرفی امثال علینژاد و افشار که برای پول حاضرند هرکاری بکنند. علی کریمی رو نمی دونم. ولی تجربه نشون داده پول هر کسی رو می تونه وسوسه کنه.

  • ارش آبان ۱, ۱۴۰۱

   بهتر نیست شما کمتر دزدی و اختلاس کنید و به فکر این نوجوانان به قول شما فریب خورده باشید و سهمشان رو از ثروت کشورشون بهشون بدید

 • Mzr مهر ۳۰, ۱۴۰۱

  ۴۴ سال که همه چی کار دژمنه

 • کنی آبان ۱, ۱۴۰۱

  عجب . پس هرکس دیوارنویسی می‌کند و سطل آتش می‌زند پول گرفته؟ می‌دانید دلیل این همه نفرت مردم از شما چیست؟ این که از هیچ دروغ و ساختن سناریوی کثیفی برای مخالفان خودتان که همین مردم عادی هستند ابایی ندارید و تازه خودتان را مومن و خداشناس و انقلابی می‌دانید. وقیح‌تر و بی‌دین‌تر از شما وجود ندارد

  • کری آبان ۱, ۱۴۰۱

   کاملا درست میگی ولی اگر یک درصد فکر می کنی رسانه های اون طرف آب مثل ایران اینترنشنال و بی بی سی و من و تو و عوضیهایی مثل علینژاد ذره ای از اینها بهتر هستند بدون سرت رو خیلی توی برف کردی.

  • az آبان ۱, ۱۴۰۱

   از نظر این سایبری ها اعتراض و تظاهرات و دیوار نویسی کار دشمن و مزدورانش هست و به نفع دشمنان ایران. اما همه این کارها قبل از انقلاب، کار درست و اسلامی و انقلابی و شهادت طلبانه برای آزادی مردم و ایران بود
   این ریاکاران دورو فکر میکنن همه مثل خودشون هستن

 • ناشناس آبان ۱, ۱۴۰۱

  شرافت کیلو چند؟

 • N آبان ۱, ۱۴۰۱

  ۴۴ سال جبر کردید خجالت هم نمی‌کشید

 • مینا آبان ۱, ۱۴۰۱

  تشکر از نویسنده مطلب خیلی دقیق بیان شده….خدا هرکی دشمنه رسوا بشه

 • آری آبان ۱, ۱۴۰۱

  جوان شما چقدر گرفتی برای این سیاه نمایی علی کریمی….!!!!؟؟؟؟

 • بهروز آبان ۱, ۱۴۰۱

  چه جالب حالا بی بی سی شد منبع معتبر شما؟! تا الان هرحرفی بی بی سی علیه شما میگفت میشد دروغو حرف کذب اما هر حرفی علیه دشمن شما بگه میشع حرف درستو منبع معتبر وقاحتم حدی داره

  • کری آبان ۱, ۱۴۰۱

   خود شما چرا هرجا به نفعتون هست به بی بی سی استناد می کنید و هرجا به ضررتونه میشه دروغگو و آیت ا… بی بی سی؟ آدم از بس تحجر و حماقت از هر دو طرف می بینه که هیچ امیدی به آینده نمی تونه داشته باشه.

 • عبد آبان ۱, ۱۴۰۱

  !همه چیز مثل روز روشنه..جواب درخواست مردم همیشه باتوم و گلوله بوده و این دشمنی ملت با حکومت رو به مرور عمیق و نهادینه کرده مگه ملت ایران برده شماست؟!!
  یه مسکن مهر ساده ۱/۵ میلیارد
  یه ماشین ساده ۲۰۰ میلیون
  یه سرمایه کار ساده ۳۰۰ میلیون
  یه سرمایه ساده برای ازدواج ۵۰۰ میلیون
  کلا میشه ۲/۵ میلیارد
  حقوق متعارف ۶ میلیون
  اگه همشو جمع کنه و هیچی نخوره و نپوشه یک جوان بعد ۴۲ سال
  که تو سن ۷۰ سالگی و دوره پایانی عمرش هست میتونه اینارو داشته باشه به شرط اینکه گرون نشن البته همه اینها و ثابت بمونند!!!
  پس مسئله اصلی نه حجاب است نه تجزیه طلبی..به بردگی کشوندن شهروند و
  فرزند ایرانی علت این خشم هاست..و دامن همه ظالمان راخواهد گرفت دیروزود داره اما سوخت سوز نه!!چون خدا حساب کشی قهار است..

 • صدق الله علی العظیم آبان ۱, ۱۴۰۱

  اگر بگید امروز روزه من من میگم شبه . زیاد تلاوت مفد نکنید

 • حسن آبان ۱, ۱۴۰۱

  سلبریدی وطن فروش آخرش خوراک کفتار نجس شد

 • بهزاد آبان ۱, ۱۴۰۱

  همانطور که سهم ملت نان کارتی است و سهم آقازاده ها سیسمونی از ترکیه تو را به وجدان نداشته تان خجالت بکشید

 • حامد آبان ۱, ۱۴۰۱

  دیگه دورتون گذشته هر خزعبلاتی میتونید سرهم کنید و اقلیت کودن اطرافتون رو فریب بدین
  اکثریت فهیم مردم مثل بهمن از روتون رد میشن

  • مجید آبان ۳, ۱۴۰۱

   اکثریت فهیم؟ لابد امثال تو فهیم هستید؟ در واقع یک اکثریت کودن از روی یک اقلیت کودن دیگه دارید رد میشید. این وسط یک اقلیت فهیمی همیشه بودن و هستند که زیر دست و پای شما چهارپایان له می شوند.