سخنان خشونت آمیز مجری تلویزیون روسیه: «کودکان اوکراینی باید غرق یا سوزانده شوند»

سخنان خشونت آمیز مجری تلویزیون روسیه: «کودکان اوکراینی باید غرق یا سوزانده شوند»

یک کارگردان شبکه خبری راشاتودی (Russia Today)، به خاطر اظهارات نگران‌کننده‌اش درباره غرق کردن و زنده زنده سوزاندن کودکان اوکراینی جلوی دوربین تلویزیون تعلیق شد. سردبیر این شبکه این گفته‌ها را «وحشیانه و منزجرکننده» توصیف کرد.

آنتون کراسوفسکی (Anton Krasovsky) ۴۷ ساله از کارگردانان شبکه خبری RT تلویزیون دولتی روسیه در اظهارنظرهایی نگران‌کننده خواستار نسل کشی اوکراینی‌ها شد و گفت کودکان اوکراینی را غرق خواهد کرد. او با این گفته‌ها خشم عمومی را برانگیخت و توسط شبکه مورد حمایت کرملین تعلیق شد. اقدامی که بسیاری آن را «خیلی جزئی و خیلی دیر» توصیف کرده‌اند، زیرا لفاظی‌های ضداوکراینی او تشدید و به شدت خشونت آمیز شده است.

نفرت پراکنی شدید مجری تلویزیون روسیه: «کودکان اوکراینی باید غرق شوند» + ویدیو

کراسوفسکی پیش از این نیز اظهارنظرهای ناپسندی کرده است که حتی در میان حامیان جنگ پوتین نیز افراطی تلقی می‌شود. او که خبرنگار ارشد شبکه راشاتودی است این اظهارات را در مصاحبه با سرگئی لوکیاننکو (Sergei Lukyanenko)، نویسنده داستان های علمی تخیلی روسی که او هم دیدگاه های تهاجمی ضداوکراینی دارد بیان کرد.

نفرت پراکنی شدید مجری تلویزیون روسیه: «کودکان اوکراینی باید غرق شوند» + ویدیو

در ویدیوی هولناک این مصاحبه، کراسوفسکی همچنان که از کلمات توهین آمیز استفاده می‌کند می‌گوید کودکان اوکراینی را خواهد کشت. او این اظهارات را در پاسخ به روایت لوکیاننکو مطرح کرد که گفت وقتی اولین بار در دهه ۱۹۸۰ از اوکراین دیدن کرد، کودکان به او گفتند اگر مسکو کشورشان را اشغال نکند، زندگی بهتری خواهند داشت.

در این لحظه کراسوفسکی می‌گوید: «آنها باید در رودخانه غرق می‌شدند، همان جایی که جوجه اردک ها شنا می‌کنند.» او می‌گوید: «فقط غرقشان کنید. آنها را در رودخانه تیسینا پرتاب کرده و غرق کنید.» هنگامی که صحبت می‌کند می‌توان دید که مشتش را بلند کرده و ادای غرق کردن بچه ها را درمیاورد.

نفرت پراکنی شدید مجری تلویزیون روسیه: «کودکان اوکراینی باید غرق شوند» + ویدیو

او با نیشخند به لوکیاننکو می‌گوید: «این روش شما نیست. شما نویسندگان علمی تخیلی افراد باهوشی هستید. این روش ماست.» و بعد با پوزخندی به لب می‌گوید همه اوکراینی ها باید کشته شوند و اینکه آنها را زنده زنده در خانه هایشان می‌سوزاند و به آنها شلیک می‌کند.

کراسوفسکی تهدیدهای خشونت آمیز دیگری را نیز در ادامه مصاحبه مطرح می‌کند، ازجمله می‌گوید اوکراین اصلا قرار نیست روی نقشه جهان وجود داشته باشد. همچنین در بخش کوتاهی از این مصاحبه که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد او را می‌بینیم که به گزارش‌هایی مبنی بر تجاوز سربازان روسی به زنان مسن اوکراینی در طول تهاجم روسیه به اوکراین می‌خندد.

پس از واکنش‌های شدید به این مصاحبه، تلویزیون Russia Today این مجری را تعلیق کرد و مارگاریتا سیمونونا سیمونیان، سردبیر این شبکه این اظهارات را «وحشیانه و منزجرکننده» خواند. او در توییتر خود نوشت:

شاید آنتون توضیحی برای این جنون موقتی و جاری شدن این جملات بر زبانش داشته باشد. باورش سخت است که کراسوفسکی با تمام وجود معتقد بود کودکان باید غرق شوند.

در حال حاضر من همکاری‌‌مان را متوقف می‌کنم. زیرا نه من و نه سایر اعضای تیم RT نمی‌توانیم حتی به این موضوع فکر کنیم که هیچ‌کداممان بتوانیم چنین کلماتی را به اشتراک بگذاریم. گیج شدم و نمی‌دانم چه بگویم.

نفرت پراکنی شدید مجری تلویزیون روسیه: «کودکان اوکراینی باید غرق شوند» + ویدیو
نفرت پراکنی شدید مجری تلویزیون روسیه: «کودکان اوکراینی باید غرق شوند» + ویدیو

از آن زمان دیمیترو کولبا وزیر امور خارجه اوکراین خواستار ممنوعیت جهانی شبکه راشاتودی شده است. او در توییتر نوشت:

دولت‌هایی که هنوز RT را ممنوع نکرده‌اند باید این فیلم را تماشا کنند. تحریک به نسل کشی تهاجمی (که این شخص را به خاطرش محاکمه خواهیم کرد) ربطی به آزادی بیان ندارد. RT را در سرتاسر جهان ممنوع کنید!

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • بابک آبان ۳, ۱۴۰۱

  درست گفته حالا سوزاندن نه ولی باید مقطوع النسل بشن و کودکانشون با سم از بین برن . چون بسیار وحشی و ترسو و احمقن . مثل سگ . داخل آپارتمانها و منازل مسکونی اکراینیارو که از نزدیک ببینید همش جای تخریب و خرابی توسط همین کودکان لوکراینی هست و جای سالم روی درب و دیوار آپارتمانها نیست .

 • مهم نیست آبان ۳, ۱۴۰۱

  برا منکه مهم نیست. زیر یکی از پستها گفته بودن سگ اوکراینی بالاتر از یه مهاجر ایرانیه. دیگه اصلا برام مهم نیست. اتم بزنن. همشون جزغاله بشن. به پشمام.

  یکی از دوستای نزدیکم اتفاقا فارغ دانشگاه امیرکبیر بود. با چه سختی رفت المان اخرش خودسوزی کرد و فوت کرد. از کوه های ترکیه با چه سختی رفت. از دریای اژه بین یونان و ترکیه رد شد و قایقشون غرق شد. نصفشون غرق شدن. نوزاد کودک دختر پسر . نصفشون رسیدن به جزیره ایی تو یونان. از یونان پیاده رفتن طرف صربستان. پاهاشون تاول زده. رسیدن صربستان . از اونجا پیاده رفتن طرف فکر کنم چک یا اسلواکی. از اونجا با هزار سختی تونست بلیط قطار بخره و بره المان. و خودشو تو دستشویی قطار قایم کنه تا پلیسا نگیرنش.
  وقتی المان رسید تو یه ورزشگاه قدیمی پر کپک و رطوبت یه تخت دادن بخوابن. یه سالن ورزشی که بارون میومد اب از سقفش چکه میکرد. تو وسط سالن ۱۰۰ تا تخت بود. یکیش برا این. تا ۴ ماه تو این سالن میخوابید. بعدش رفتن تو یه کلبه وسط جنگل با ۴ تا پناهجوی دیگه. نیم ساعت پیاده میرفتن تا به ایستگاه اتوبوس برسن. تا برن نزدیکترین روستا. بعد ۲سال منفی گرفت. از ایران پول فرستادن تا یه وکیل خوب بگیره. بار دوم منفی گرفت. بار سوم منفی. اخرشم زد به سرش خودشو سوزوند. بعد ۱ ماه فوت کرد.
  و حالا سگ و گربه های اوکراینی جونشون بیشتر از یه انسانه. همون بهتر که یه اتم وسط اوکراین منفجر کنن