استخراج بیت کوین آسان و سریع (۰ تا ۱۰۰ رایگان و تضمینی)

استخراج بیت کوین آسان و سریع (۰ تا ۱۰۰ رایگان و تضمینی)

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با توجه به ارزش و قیمت بالای بیت کوین، پادشاه رمزارزها، از چند سال اخیر خرید بیت کوین و همچنین مباحث مرتبط با آن بسیار مورد توجه تریدرهای حرفه‌ای و حتی آماتور قرار گرفته است. افرادی که چندان سررشته‌ای در بازار ارزهای دیجیتالی ندارند نیز پس از شنیدن ارزش این ارز دیجیتال و مجازی در دنیای اینترنت به دنبال راه‌هایی برای کسب رایگان این رمزارز محبوب می‌گردند و مسلما می‌دانید که تنها روش سرمایه گذاری بر روی بیت کوین به خرید آن منحصر نشده و استخراج بیت کوین نیز یکی از راه‌هایی است که می‌تواند شما را به درآمدهای میلیون دلاری برساند! این موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید راه‌های رایگانی نیز برای به دست آوردن این پادشاه رمزارزها وجود دارد و شما می‌توانید به کمک این روش‌ها به استخراج بیت کوین (آن هم به صورت کاملا رایگان!) اقدام کنید. عموم مخاطبان با شنیدن این جمله این سوال را از ما می‌پرسند که آیا بیت کوین رایگان واقعا وجود دارد یا فقط یک افسانه است؟ با توجه به اهمیت استخراج بیت کوین در این روزهایی که کشورمان در شرایط تورمی قرار دارد، ما در این گزارش از رسانه خبر آنلاین قصد داریم تا به بررسی کامل و دقیق نحوه استخراج بیت کوین به صورت کاملا کاربردی بپردازیم؛ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مروری بر مفهوم استخراج بیت کوین

قبل از آن که وارد مباحث تخصصی و روش‌های استخراج بیت کوین شویم، با توجه به اهمیت شناخت اصطلاحات دنیای پادشاه رمزارزها در داشتن یک دید روشن، در این بخش به بررسی خود مفهوم استخراج بیت کوین می‌پردازیم تا با ذهنیت روشن‌تری بتوانید مطالبی که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت را درک کنید.

در روزهایی که خرید بیت کوین از صرافی‌های معتبری همچون بایننس، گیت، جمینی، اوکی اکسچنج و غیره بسیار مورد توجه قرار داشت، برخی از تریدرها شیوه کسب و کار خود در بازار ارزهای دیجیتالی را تغییر داده و تحت عنوان ماینر به استخراج بیت کوین پرداختند؛ اما سوالی که در اینجا ممکن است ذهن مخاطبان را به خود مشغول سازد، از این قرار است که منظور از استخراج ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که استخراج بیت کوین به فرآیندی گفته می‌شود که استخراج کنندگان به کمک دستگاه‌های ماینینگ به حل مسائل و معادلات پیچیده ریاضی می‌پردازند و در ازای حل این مسائل و اضافه کردن یک بلاک جدید به بلاک چین بیت کوین، ارز بومی آن که رمزارز بیت کوین است را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. در واقع بلاک چین بیت کوین امنیت خود را مدیون این روند استخراج و ماین است؛ چراکه ماینرها با استخراج بیت کوین و تائید تراکنشات و اضافه کردن بلاک جدید به این بلاک چین موجب می‌شوند که امنیت این بلاک چین مشهور حفظ شده و از حملات هکری در امان بماند.

احتمالا با مطالعه جملات بالا همچنان ابهاماتی در ارتباط با مفهوم استخراج بیت کوین در ذهن شما باقی مانده باشد و برای برطرف شدن کامل این ابهامات باید خود نحوه استخراج بیت کوین را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم:

چگونگی استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین آسان و سریع (0 تا 100 رایگان و تضمینی)

برای این که راحت‌تر بتوانید با مفهوم استخراج بیت کوین ارتباط برقرار کنید، توضیحات خود را با مثالی ادامه می‌دهیم. به عنوان مثال تصور کنید که قصد خرید یک تختخواب را دارید و می‌خواهید مبلغ این خرید را با بیت کوین پرداخت کنید و با توجه به قیمت بیت کوین، شما برای خرید این تخت به چیزی در حدود ۰.۰۰۰۶۲۵ بیت کوین نیاز دارید و مسلما همزمان با شما افراد مختلفی در سرتاسر جهان اقدام به خرید کالاها و خدمات مختلف با بیت کوین می‌کنند؛ در این حین نودهای استخراج کننده بیت کوین یا همان کامپیوترها از چنین تراکنش‌هایی که در حال وقوع است، آگاه می‌شوند.

در این مرحله پای ماینرهای بیت کوین به میدان باز شده و این استخراج کننده‌ها بایستی تراکنشات شما را تائید کنند و به خاطر داشته باشید تا زمانی که تراکنش شما از سوی این استخراج کننده‌ها تائید نشود نخواهید توانست که تختخواب خود را تحویل بگیرید. اما مطلبی که در این هنگام پیش می‌آید این است که خود این فرآیند تائید تراکنشات به چه شکلی صورت می‌گیرد؟!

برای چنین کاری ماینرها با کمک نرم‌ افزار استخراج بیت کوین به حل مسائل ریاضی می‌پردازند و از آن جایی که همه ماینرها به صورت همزمان شروع به حل این مسائل می‌کنند، آن ماینری که بتواند زودتر از بقیه مسئله را حل کند، پاداش بیت کوین را دریافت خواهد کرد، دقیقا به مثابه یک مسابقه که فقط به نفر اول مدال طلا اعطا می‌شود.

ناگفته نماند که این ماینرها تمامی داده‌های تراکنشات قبلی بیت کوین را که از شروع این بلاک چین تا کنون رخ داده است را پیش خود نگه می‌دارند و در واقع حافظه این بلاک چین تلقی می‌شوند و به همین دلیل است که بیت کوین امنیت خود را مدیون این استخراج کنندگان است. به محل نگهداری این داده‌های قدیمی، پایگاه داده تراکنشات قدیمی گفته می‌شود و به هنگامی که شما قصد ارسال و انتقال بیت کوین را دارید، ماینرها قبل از تائید تراکنش شما، سابقه و تاریخچه آن را از پایگاه داده تراکنشات قدیمی بررسی می‌کنند و در واقع با این کار از این موضوع که قبلا این بیت کوین را در تراکنشات قبلی خویش خرج نکرده‌اید، اطمینان حاصل می‌کنند و همچنین موجودی حساب شما را نیز بررسی می‌کنند تا از دارا بودن موجودی کافی برای چنین انتقالی اطمینان پیدا کنند.

در ادامه فرآیند استخراج بیت کوین، به هنگامی که اولین ماینر (مثلا احسان) مسئله ریاضی را حل کرد به سایر نودها اطلاع می‌دهد که مسئله را حل کرده است و پس از آن سایر استخراج کنندگان درست بودن راه‌حل ارائه شده از سوی احسان را مورد بررسی قرار می‌دهند. در این حین اگر چیزی در حدود ۵۱ درصد از ماینرها با یکدیگر توافق کنند که راه‌حل احسان درست بوده است؛ در این صورت تراکنش شما برای خرید تختخواب تائید شده و مبلغ ۰.۰۰۰۶۲۵ بیت کوین به حساب فروشنده انتقال می‌یابد.

احتمالا با مطالعه مطالب بالا چنین فکر کنید که فرآیند تائید تراکنشات بسیار زمان‌بر بوده و استخراج بیت کوین نمی‌تواند چندان روش خوبی برای کسب درآمد باشد! اما چنین تصوری کاملا اشتباه است و از آن جایی که دستگاه‌های استخراج کننده به حل مسائل پیچیده ریاضی می‌پردازند، حداقل زمان برای تائید تراکنشات در بلاک چین بیت کوین چیزی در حدود ۱۰ دقیقه در نظر گرفته شده است و همان طور که اشاره کردیم فردی که قصد دارد به عرصه استخراج بیت کوین وارد شود هیچ نیازی به حل شخصی مسائل و داشتن علم خاصی در زمینه ریاضی ندارد و این کار به وسیله سخت افزارهای استخراج بیت کوین (که غالبا یک کامپیوتر قدرتمند است) و نرم افزار استخراج بیت کوین صورت می‌گیرد.

روش‌های استخراج بیت کوین

غالب افرادی که در سال‌های ابتدائی شروع فعالیت بلاک چین بیت کوین به استخراج بیت کوین مشغول بودند با روی کار آمدن دستگاه‌های ماینیگ قدرتمند و مشکلات استخراج بیت کوین (مثل هزینه مصرف انرژی بالا، مشکلات محیط زیستی و مواردی از این قبیل) به جای استخراج تمایل بیشتری به خرید بیت کوین پیدا کرده‌اند و تریدرها و استخراج کنندگان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و احتمالا به همین علت باشد که در سال‌ها اخیر براساس آمارها میزان خرید بیت کوین در صرافی‌های معتبری همچون اوکی اکسچنج و بایننس افزایش پیدا کرده است؛ اما مسئله‌ای که می‌تواند به شما در انتخاب دو گزینه ترید و استخراج کمک کند، آشنایی با انواع روش‌های استخراج بیت کوین است و مسلما با شناخت روش‌های استخراج بیت کوین راحت‌تر می‌توانید در ارتباط با استخراج بیت کوین تصمیم بگیرید.

استخراج بیت کوین آسان و سریع (0 تا 100 رایگان و تضمینی)

به طور کلی برای استخراج بیت کوین سه روش استخراج انفرادی، استخر استخراج و استخراج ابری وجود دارد که در ادامه به بررسی این روش‌های گفته شده می‌پردازیم:

استخراج بیت کوین به شکل انفرادی

استخراج انفرادی بیت کوین یکی از روش‌های استخراج است که در سال‌های اولیه انتشار و عرضه بیت کوین که هنوز چندان توجه ابرقدرت‌های سرمایه‌دار به بازار ارز دیجیتال و بیت کوین جلب نشده بود، رونق داشت. در این روش استخراج شما با خرید دستگاه‌های استخراج بیت کوین به تنهایی اقدام به استخراج کرده و در ازای حل مسئله هش، تمام پاداش حل مسئله که بیت کوین است را دریافت می‌کنید. البته ناگفته نماند که استخراج انفرادی بیت کوین در سال‌های اخیر که قیمت بیت کوین بالاتر رفته و صاحبان سرمایه با راه‌اندازی مزارع استخراج و به کار گرفتن صدها (و گاها هزاران) دستگاه ASIC قدرت حل مسائل ریاضی خود را بالاتر برده‌اند، با دشواری‌ و موانع بسیار مواجه شده است و احتمالا همین مشکلات بود که سبب شد بسیاری از استخراج کنندگان انفرادی بیت کوین در سال‌های اخیر به سمت استخرهای استخراج بیت کوین گرایش پیدا کرده‌اند.

ناگفته نماند که معایب استخراج انفرادی بیت کوین فقط به هزینه راه‌اندازی مزرعه استخراج منحصر نشده و اجرای صدها تراشه کامپیوتری به منظور استخراج بیت کوین، به انرژی و برق زیادی نیز نیاز دارد؛ به طوری که براساس آمارها برق مصرفی دستگاه‌های استخراج موجود در سرتاسر جهان چندین برابر بیشتر از برق مصرفی کشور دانمارک است! برای این که راحت‌تر بتوانید هزینه برق مصرفی این روش استخراج بیت کوین را متوجه شوید مثالی میزنیم: در حال حاضر بهترین دستگاه استخراج بیت کوین، ماینر تی ۱ دراگون مینت (DragonMint) نام دارد و مصرف برق این دستگاه چیزی در حدود ۱۶۰۰ وات می‌باشد و اگر بخواهید صد دستگاه دراگون مینت از این مدل را برای مزرعه استخراج بیت کوین خویش به کار بگیرید، برق مصرفی شما چیزی در حدود ۱۶۰۰۰۰ وات خواهد بود!

استخراج بیت کوین با استخرهای استخراج

با روی کار آمدن ماینرهای ثروتمند و همچنین قدرتمند که مزارع استخراج بزرگی را ایجاد کردند، تقریبا شانس افرادی که به صورت انفرادی به استخراج بیت کوین می‌پرداختند برای دریافت پاداش استخراج به صفر رسیده است و به همین علت مراکزی تحت عنوان استخر استخراج در بستر دنیای کریپتوکارنسی ایجاد شده که استخراج کنندگان قدرت دستگاه‌های ماینینگ خود را بایکدیگر به اشتراک گذاشتند و احتمالا پیوستن به این استخر استخراج برای ماینرها را بتوان ساده‌ترین و همچنین مطمئن‌ترین روش برای تضمین سودآوری دانست.

در این روش که قدرت استخراج خود را با سایر ماینرها به اشتراک می‌گذارید، شانس خود برای استخراج موفق بیت کوین را چندین برابر می‌کنید؛ البته ناگفته نماند که در چنین حالتی پاداش کسب شده نیز در میان ماینرهایی که در امر استخراج دخالت داشتند تقسیم می‌شود و کل پاداش منحصرا در اختیار فرد قرار نمی‌گیرد و این بدان معناست که با بالا رفتن قدرت استخراج گروهی پاداش‌های پرداختی به شما کوچک‌تر ولی منظم‌تر خواهد شد. به هنگام انتخاب استخر استخراج بیت کوین حتما باید عواملی همچون اندازه استخر، حداقل میزان پرداخت آن و همچنین میزان کارمزدی که استخر از شما دریافت می‌کند را مورد توجه قرار دهید تا با انتخاب یک استخر درست که دارای فعالیت شفاف و مطمئن است به درآمد عالی دست یابید.

هر استخر استخراج بیت کوین، هزینه‌ای را به عنوان کارمزد در ازای سازماندهی تمامی فعالیت‌های استخر از ماینرها دریافت می‌کند که این کارمزد غالبا درصدی از سود شما خواهد بود و به صورت اتوماتیک از پاداش بیت کوینی که استخراج می‌کنید کسر خواهد شد. عموما کارمزدهای تعیینی از سوی این استخرهای استخراج چیزی در حدود ۱ الی ۳ درصد در نظر گرفته می‌شود و بهتر است زیر بار کارمزدهای بالاتر از ۳ درصد که از سوی برخی استخرهای استخراج تعیین شده نروید.

استخراج ابری بیت کوین

در این روش از استخراج بیت کوین، شما هزینه‌ای برای خرید دستگاه و تجهیزات استخراج پرداخت نمی‌کنید، بلکه آن‌ها را از دیگران اجاره می‌کنید. احتمالا با مطالعه جمله بالا، این سوال در ذهن شما ایجاد شود که چرا فردی باید سرمایه قابل توجهی را صرف تهیه تجهیزات بسیار گران‌قیمت ماینینگ نماید و سپس آن را به دیگران اجاره دهد؟! دلیل این کار بسیار واضح و روشن است؛ چراکه چنین افرادی به دنبال این هستند که سود سرمایه‌گذاری خود را تضمین نمایند و در واقع سود خود را به نوسانات قیمتی بیت کوین گره نزنند.

اگر شیوه استخراج ابری را برای استخراج بیت کوین انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که در این روش شما مسئول خرید تجهیزات نخواهید بود و طبیعتا اگر قطعه‌ای بشکند نیز غالبا شما مجبور به تعمیر و تعویض آن قطعه نخواهید بود؛ البته گاها برخی شرکت‌های استخراج کننده شروطی را به قرارداد اضافه می‌کنند که طبق مفاد آن شما ملزم به تعمیر و تعویض این قطعه می‌شود! بنابراین، به هنگام انعقاد قرارداد به دقت متن قرارداد را مطالعه کنید تا بعدها نتوانند شما را ملزم به پرداخت خسارات وارده به تجهیزاتشان نمایند.

شاید با مطالعه مطالب بالا چنین تصور کنید که استفاده از این روش تا حدودی مقرون به صرفه‌تر از روش‌های قبل استخراج بیت کوین است؛ اما مطلبی که نباید از آن غافل شوید این است که در این روش شما قبل از شروع فرآیند استخراج بیت کوین حتما باید هزینه اجاره دستگاه‌ها را پرداخت نمایید و این مسئله زمانی ممکن است برای شما مشکل‌ساز شود که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در طی نوساناتی به شدت کاهش یابد و شما در یک مدت تماما در یک قرارداد زیان‌ده به دام افتید و توان فرار از تعهدات قراردادی را نداشته باشید و مسئله دیگر نیز این است که شما اجازه نخواهید داشت نرم افزار یا سخت افزاری را که برای استخراج بیت کوین از آن استفاده می‌کنید را ارتقا دهید!

استخراج رایگان بیت کوین

احتمالا با خواندن عنوان این بخش کمی تعجب کنید. در اکثر مواقع افرادی که تازه وارد دنیای ارزهای دیجیتالی محسوب می‌شوند به دنبالی روشی رایگان برای استخراج بیت کوین می‌گردند و همواره در فضای مجازی این سوال را از خبرگان بازار رمزارزها می‌پرسند که آیا استخراج و دست یابی به بیت کوین رایگان واقعیت دارد؟!

در پاسخ به این سوال می‌توانیم هم جواب مثبت و هم جواب منفی به سوال کنندگان دهیم و در واقع بهتر است این سوال را به دو بخش تقسیم کنیم! آیا روشی وجود دارد که در ازای انجام کاری بیت کوین پاداش دهد؟ پاسخ این سوال مثبت است؛ اما پاسخ به سوال این که آیا مکانی وجود دارد که محض رضای خدا بیت کوین رایگان اهدا کند! ۱۰۰% منفی است. پنیر رایگان فقط در تله موش پیدا می‌شود! طبیعتا روش‌های رایگانی برای استخراج بیت کوین وجود دارد؛ اما نباید انتظار داشته باشید که کسی حاضر است بیت کوین‌های ارزشمند خود را در ازای هیچ چشم‌داشتی به شما اهدا کند.

در ادامه به معرفی روش‌هایی می‌پردازیم که به کمک آن قادر خواهید بود به جای خرید بیت کوین، بیت کوین رایگان به دست آورید:

استخراج بیت کوین رایگان به کمک فاست (Faucet)

فاسِت (Faucet) در زبان انگلیسی به معنای شیر آبی بوده که در حال چکه کردن است و در اقتصاد کریپتویی این اصطلاح در معنای درآمد چکه‌ای به کار می‌رود که دارای میزان درجه سختی کمی است ولی درآمد زیادی را نیز عاید شما نمی‌کند. فاست در واقع به سایت‌هایی اطلاق می‌شود که می‌توانید در آن‌ها هر چند ثانیه یک بار مقداری بیت کوین یا رمزارز دیگر جایزه بگیرید. تمام کاری که در این سایت‌ها انجام دهید این است که چند ثانیه صبر کرده و سپس روی یک دکمه کلیک کنید تا مقداری ساتوشی بیت کوین رایگان دریافت کنید.

البته ناگفته نماند که بنظر برخی صاحب نظران دنیای ارزهای دیجیتال، احتمالا چیز چندان زیادی از روش فاست عایدتان نگردد. این افراد دو دلیل را برای این ادعای خود ابراز کرده‌اند:

  • با هر بار کلیک بر روی دکمه مورد نظر مقدار بسیار ناچیزی دریافت می‌کنید، به عنوان مثال با هر بار کلیک مبلغی در حدود ۰۰۱ دلار دریافت می‌کنید.
  • حداقل میزان برداشتی که این وب‌سایت‌ها تعیین کرده‌اند نیز مبلغ بالایی است (مثلا ۲۰ دلار) و هیچ تضمینی نیز وجود ندارد که سایت فاست به هنگام برداشت به بهانه‌های مختلف واریزی را به تاخیر نیاندازد!

در روزهای اولیه انتشار بیت کوین، سایت‌های فاست با نیت آشنا کردن مردم با دنیای ارزهای دیجیتالی، بیت کوین رایگان به مردم اهدا می‌کردند؛ اما امروزه عموما صاحبان چنین سایت‌هایی فقط به فکر جیب خود هستند و کمک کمی به کسب درآمد شما می‌کنند. البته در سال‌های اخیر افرادی توانسته‌اند از طریق روش‌های خاصی سیستم فاست را دور زده و به سود خوبی دست یابند. در غالب وب‌سایت‌های فاست علاوه بر کلیک بر روی یک دکمه خاص، روش‌های دیگری نیز برای افزایش شانس دریافت پاداش در نظر گرفته شده است که معرفی افراد جدید و زیرمجموعه‌گیری از بهترین روش‌های موجود در وب‌سایت‌های فاست برای کسب درآمد محسوب می‌شود.

در میان سایت‌های فاست سه سایت Cointiply، BonusBitcoin و Moon Bitcoin را می‌توان از معتبرترین وب‌سایت‌های فاست به شمار آورد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

استخراج بیت کوین رایگان با وب‌سایت فاست Cointiply

وب‌سایت Cointiply فعالیت خویش را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده است و در همین مدت زمان کم فعالیت خویش توانسته به یکی از پربازدیدترین وب‌سایت‌های فاست تبدیل شود. ناگفته نماند که در وب‌سایت https://cointiply.com علاوه بر استخراج بیت کوین شما می‌توانید از طریق شرکت در نظرسنجی‌ها، تماشای ویدئو و همچنین کلیک بر روی تبلیغات‌های مختلف به کسب درآمد برسید.

استخراج بیت کوین رایگان با وب‌سایت فاست BonusBitcoin

این وب‌سایت به آدرس https://bonusbitcoin.co از وب‌سایت‌های قدیمی فعال در حوزه فاست محسوب می‌شود که شما در این وب‌سایت قادر خواهید بود در ازای هر ۱۵ دقیقه، به طور متوسط ۲۴ ساتوشی بیت کوین دریافت کنید. ناگفته نماند که وب‌سایت BonusBitcoin برخلاف وب‌سایت Cointiply تمرکز فعالیت خویش را بر روی فاست منحصر و محدود کرده است و امکانات بیشتری برای کسب درآمد ندارد.

استخراج بیت کوین رایگان با وب‌سایت Moon Bitcoin

وب‌سایت https://moonbit.in نیز یکی دیگر از وب‌سایت‌های فاست بیت کوین بوده که فعالیت خویش را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرده است و شما در ازای ۵ دقیقه فعالیت در این وب‌سایت ۱۰ ساتوشی دریافت می‌کنید.

استخراج بیت کوین رایگان به کمک بازی

اگر چندان نتوانستید با روش فاست ارتباط برقرار کنید و درآمد حاصل از فرآیند فاست برای شما ناچیز بود، می‌توانید از بازی‌های کریپتویی برای استخراج بیت کوین به شکل رایگان کمک بگیرید. این بازی‌های کریپتویی غالبا به شکلی طراحی شده‌اند که هر چه شما مدت زمان بیشتری را سرگرم بازی شوید، به همان میزان پاداش بیشتری عاید شما می‌کنند.

با اوج گرفتن محبوبیت فناوری بلاک چین و همچنین نفوذ آن به صنعت ساخت بازی، امروزه بازی‌های بسیاری طراحی شده‌اند که امکان کسب درآمد از طریق بازی را برای گیمرها فراهم کرده‌اند. البته ناگفته نماند که برخی از این بازی‌های کریپتویی دارای رمزارز بومی هستند که به راحتی می‌توان آن‌ها را به بیت کوین تبدیل کرد. در ادامه به معرفی برخی از این بازی‌ها کریپتویی مشهور که می‌توان از آن برای کسب و استخراج بیت کوین کمک گرفت، می‌پردازیم:

استخراج بیت کوین رایگان در وب‌سایت CryptoMiningGame

به جرئت می‌توان گفت که وب‌سایت کریپتوماینینگ گیم، اولین وب‌سایتی بود که امکان کسب بیت کوین رایگان از طریق بازی کردن را پایه‌گذاری کرد. این وب‌سایت که دارای بیش از ۲۹۰ هزار کاربر است از طریق بازی‌های مختلف، بیت کوین به گیمرها اهدا می‌کند.

استخراج بیت کوین رایگان با بازی Satoshi Quiz

بازی کریپتویی ساتوشی کوییز در واقع یک بازی با محور اطلاعات عمومی محسوب می‌شود و در ازای هر پاسخ درست به افرادی که توانسته‌اند به سوال جواب دهند ۱۰۰ ساتوشی هدیه می‌دهد؛ البته ناگفته نماند که این بازی برای اعطای یک بیت کوین رایگان قانونی را وضع کرده است و طبق این قانون شما برای دریافت بیت کوین رایگان حتما باید جز سه نفر برتر این بازی باشید؛ در غیر این صورت بیت کوینی به شما اعطا نخواهد شد.

استخراج بیت کوین رایگان با بازی RollerCoin

یکی از بازی‌های کریپتویی موفق یگر، رولرکوین نام دارد که در واقع یک بازی شبیه‌ساز استخراج بیت کوین است. شما در این بازی با سایر کاربران به رقابت می‌پردازید و وظایف خاصی که با استخراج بیت کوین در ارتباط هستند را برعهده خواهید گرفت. هرچه ماموریت جانبی بیشتری را با موفقیت پشت سر بگذارید به همان میزان سرعت استخراج شما بیشتر می‌شود.

پاداش استخراج نیز هر ۵ دقیقه یکبار در میان گیمرها ه نسبت قدرتی که در بازی دارند، تقسیم می‌شود. اگر به حوزه استخراج بیت کوین علاقه‌مند هستید؛ اما اطلاعات چندان زیادی در ارتباط با نحوه استخراج بیت کوین ندارید، این بازی می‌تواند کمک خوبی برای آشنایی شما با فضای استخراج بیت کوین باشد.

استخراج بیت کوین با گوشی موبایل

سوالی که گاها ذهن ماینرها را به خود مشغول می‌سازد از این قرار است که آیا به صورت مستقیم می‌توان از نرم افزارهای خاصی برای استخراج بیت کوین در گوشی تلفن کمک گرفت؟

با توجه به این که بخش اعظمی از بیت کوین‌ها در سال‌های اخیر استخراج شده‌اند و تعداد کمی از بیت کوین‌ها برای استخراج باقی مانده، برای تجربه یک استخراج بیت کوین موفق به دستگاه‌هایی با پردازش بالا نیاز خواهید داشت و استفاده از پردازنده‌های نسل جدید برای استخراج بیت کوین به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. بنابراین، با توجه به توضیحات گفته شده هرچند پردازنده گوشی موبایل شما قدرتمند هم باشد، شما شانس چندان بالایی برای استخراج موفق بیت کوین با کمک گوشی موبایل نخواهد داشت؛ چراکه علاوه بر بحث مصرف انرژی، استخراج بیت کوین با گوشی موبایل عمر مفید دستگاه شما را به چند ماه تقلیل می‌دهد! و این درحالی است که همچنان احتمال بالایی برای دست‌یابی شما به درآمد و سود خوب وجود نخواهد داشت. با توجه به چنین مواردی و همچنین خود مشکلات استخراج، امروزه بسیاری از ماینرهای حوزه استخراج بیت کوین را رها کرده و با خرید بیت کوین و فروش آن در قیمت بالا به درآمد خوب و کم‌ دردسر دست یافته‌اند.

مقایسه استخراج بیت کوین با خرید آن

استخراج بیت کوین همواره به دلیل آثار مخرب زیست محیطی که داشته مورد انتقاد فعالان محیط زیست قرار داشته است و مسئله مصرف انرژی و تولید گرما همواره از معایب استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی محسوب می‌شده و احتمالا دلیل این که بسیاری از بلاک چین‌های موفق همچون اتریوم ، ملکه رمزارزها، رویکرد خود را از الگوریتم POW تغییر داده‌اند و به دنبال حذف روش استخراج هستند نیز همین باشد.

مسئله استهلاک و هزینه‌های مختلفی که همواره به ماینرها و استخراج کننده‌ها تحمیل می‌شود از جمله دلایلی است که سبب شده تا امروزه ماینرها نسبت به استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی دلسرد شوند و با خرید بیت کوین از صرافی‌های معتبری همچون اوکی اکسچنج و فروش آن در قیمت بالاتر و با موج سواری بر روی نوسانات قیمتی بازار ارز دیجیتال به سودهای خوبی دست یابند. این مسئله شاید برای تریدرهای کشورهای دیگر راحت به نظر برسد؛ اما برای بسیاری از تریدرهای ایرانی که به دلیل محدودیت‌های تحریمی در سال‌های اخیر نتوانسته‌اند به کسب درآمد از بازار رمزارزها دست یابند، چندان راحت نیست.

خرید بیت کوین در ایران

خرید بیت کوین با توجه به ارزش و قیمتی که دارد همواره مورد توجه تریدرها و استخراج کنندگان ایرانی قرار داشته است و بسیاری از ایرانیان به منظور حفظ ارزش پول و سرمایه خویش به دنبال خرید بیت کوین هستند تا این شرایط تحریمی و تورمی موجب از بین رفتن ارزش سرمایه آن‌ها نگردد. اما سوالی که در این بین ممکن است ذهن کاربران را به خود مشغول سازد از این قرار است که آیا در ایران امکان خرید بیت کوین وجود دارد؟

با گسترش دامنه آثار تحریم‌های مالی علیه ایران به بازار ارز دیجیتال، بسیاری از صرافی‌های معتبر اقدام به مسدودسازی حساب و بلوکه دارایی‌ کاربران ایرانی کردند. در این حین بسیاری از تریدرهای ایرانی چنین تصور کردند که دیگر امکان خرید بیت کوین و معامله رمزارزها برای کاربران ایرانی وجود ندارد؛ اما با تغییراتی که در سال ۱۳۹۸ در رویکرد سیستم قانون‌گذاری ایران نسبت به بازار ارزهای دیجیتالی و به ویژه بیت کوین رخ داد، برخی از صرافی‌های ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج که استانداردهای امنیت جهانی را رعایت کرده بودند، توانستند مجوزهایی را از نهادهای دولتی دریافت کنند و فعالیت خود را به صورت کاملا قانونی ادامه دهند.

از مزایای خرید بیت کوین از صرافی ایرانی اوکی اکسچنج می‌توان به کارمزد پایین، امکان خرید ریالی، امنیت بالا و داشتن تیم پشتیبانی قدرتمند اشاره کرد. صرافی اوکی اکسچنج با فراهم کردن امکان خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی با وجه رایج کشوری، تریدرها را از پیچ و خم حوالات ارزی نجات داده‌اند و شما به راحتی می‌توانید در این صرافی‌های معتبر به خرید بیت کوین و بیش از ۷۰۰ نوع ارز دیجیتال با حساب بانکی خود (بدون نیاز به تبدیل موجودی حساب به دلار) اقدام کنید.

نکته مهم در نحوه استخراج بیت کوین رایگان

همان طور که در مطالب بالا اشاره شد، استخراج بیت کوین یکی از روش‌های کسب درآمد از بلاک چین بیت کوین محسوب می‌شود. روش‌های مختلفی برای استخراج بیت کوین وجود دارد که اساسی‌ترین آن‌ها کمک گرفتن از استخرهای استخراج بیت کوین و همچنین استخراج ابری است. در کنار روش‌های پولی استخراج، روش‌های رایگانی نیز وجود دارد که عموما به دلیل درآمد و سود حداقلی که دارند، نمی‌توانند گزینه مناسبی برای کسب درآمد از این بازار سودده باشند و با توجه به مشکلات و سختی‌های استخراج، امروزه بسیاری از ماینرها به سراغ خرید بیت کوین و ترید آن‌ها رفته‌اند و اگر شما هم به دنبال کسب سود و درآمد خوب از بازار ارزهای دیجیتالی هستید، توصیه ما به شما این است که حتما به صرافی ایرانی و معتبر اوکی اکسچنج سری بزنید و با انجام معاملات و موج سواری بر روی نوسانات بازار رمزارزی سودهای خوبی را به دست آورید.

منبع: اوکی اکسچنج – https://blog.ok-ex.io/bitcoin-mining/

دیجیاتو
بدون نظر

ورود