واکنش ها به انتشار تصاویر وزیر راه و شهرسازی؛ رستم قاسمی کیست؟

واکنش ها به انتشار تصاویر وزیر راه و شهرسازی؛ رستم قاسمی کیست؟

انتشار تصاویری از رستم قاسمی، وزیر پرحاشیه ابراهیم رئیسی در کنار یک خانم بدون حجاب در شبکه‌های اجتماعی بحث برانگیز شده است. پس از انتشار این تصاویر بسیاری به تناقضات رفتاری او و یا حتی علت انتشار این تصاویر واکنش نشان دادند.

انتشار این عکس‌های منتسب به رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی واکنش مشاور او را نیز به همراه داشته است. علی جعفری، مشاور و رئیس دفتر رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی به تصاویر جنجالی منتسب به رستم قاسمی در فضای مجازی واکنش نشان داده است.

انتشار تصاویری از رستم قاسمی و خانمی بی حجاب

جعفری در صفحه توییتری خود نوشت: «صرف‌نظر از اصالت عکس‌ها، انتشار عکسهای خصوصی یک زن و شوهر با کدام مکتب اخلاقی سازگار است؟ برای اغراض سیاسی، شرافت و انسانیت را لجن‌ مال نکنیم.»

عبدالرضا داوری نیز در توییتر خود نوشته است: «این تصاویر ساختگی را سال۹۱، مافیای نفت علیه رستم قاسمی، وزیر نفت وقت، برای مدیران دولت دهم از جمله بنده ارسال کردند. همان زمان با بررسیهای فنی مشخص شد که تصاویر خانوادگی را با فتوشاپ دستکاری و همسرشان را بی‌حجاب‌ کرده اند».

بیوگرافی رستم قاسمی

انتشار تصاویری از رستم قاسمی و خانمی بی حجاب

رستم قاسمی در سال ۱۳۴۳ در روستای سرگاه از توابع شهرستان مهر، استان فارس زاده شد. وی دارای مدرک مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف است. قاسمی در سال ۱۳۶۰ به عضویت سپاه پاسداران درآمد و در جنگ ایران و عراق شرکت کرد و از جانبازان دفاع مقدس است.

انتشار تصاویری از رستم قاسمی و خانمی بی حجاب
او پس از جنگ ایران و عراق، به قرارگاه خاتم‌الانبیاء پیوست. وی در سال ۱۳۸۶ پس از عبدالرضا عابد، به عنوان فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا منصوب شد. قاسمی در مرداد ماه ۱۳۹۰ در پی برکناری مسعود میر کاظمی، توسط محمود احمدی‌نژاد برای تصدی پست وزارت نفت پیشنهاد شد و در ۱۲ مرداد، به‌عنوان آخرین وزیر نفت دولت دهم از مجلس رای اعتماد دریافت کرد. پس از انتخاب قاسمی به عنوان وزیر نفت، تیموتی گایتنر گفت که وزارت نفت ایران تحت تسلط سپاه پاسداران درآمده‌است.

انتشار تصاویری از رستم قاسمی و خانمی بی حجاب

در سال ۲۰۱۳ نام رستم قاسمی، به عنوان وزیر نفت ایران، در فهرست ۵۰۰  نفره، قدرتمندترین افراد جهان که هر ساله از سوی نشریه فارن پالیسی منتشر می‌شود، قرار گرفت. نام رستم قاسمی به عنوان فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء در فهرست تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل، دولت فدرال ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و استرالیا قرار داشت که بعد از وزیر شدن او، از فهرست تحریم‌های بین‌المللی خارج شد.

انتشار تصاویری از رستم قاسمی و خانمی بی حجاب

قاسمی در مورد دوستی خود با محمود احمدی نژاد گفت: «من با آقای محمود احمدی نژاد رفاقت داشتم و سال ۸۴ و ۸۸ هم به ایشان رای دادم. وقتی شهردار تهران بودند ارتباطات من با او بسیار زیاد بود برای اینکه بخشی از کارهای قرارگاه خاتم را انجام می دادم و چند سفری هم با همدیگر داشتیم.»

قاسمی بعد از پیروزی حسن روحانی از آبان ۱۳۹۲ تا بهمن ۱۳۹۴ بعنوان مشاور معاون اول رئیس جمهور در زمینه روابط اقتصادی با عراق مشغول بکار بود. او پس از چند ماه مامور فروش نفت ایران با همکاری سپاه شد و تا سال ۱۳۹۹ فعالیت های گسترده ای در زمینه فروش نفت داشته است.

انتشار تصاویری از رستم قاسمی و خانمی بی حجاب

در سال ۱۳۹۶، دختر او فاطمه قاسمی، برای نامزدی انتخابات شورای شهر تهران ثبت‌نام کرد.

ازدواج اول

انتشار تصاویری از رستم قاسمی و خانمی بی حجاب

رستم قاسمی بار اول سال ۱۳۶۳ وقتی ۲۰ ساله بود با یکی از اقوامشان به نام مرضیه سادات قاسمی، ازدواج کرد که همسرش اهل شهر ری و پدر او روحانی بود. ثمره این زندگی ۴ فرزند (دو پسر و دو دختر) می باشد. همسر اول رستم قاسمی به دلیل بیماری در سال ۱۳۸۷ فوت کرد.

ازدواج دوم

انتشار تصاویری از رستم قاسمی و خانمی بی حجاب

رستم قاسمی چند سال بعد از فوت همسر اول برای بار دوم ازدواج کرد. او گفته بود: «چون پسر من مجرد است، خانم من و بچه ها جدا زندگی می کنند و بخاطر اینکه پسرم تنها نباشد برخی از شب ها نزد ایشان می روم.»

مشخص نیست زنی که در تصاویر منتشر شده در کنار رستم قاسمی دیده می شود و علی جعفری او را همسر قاسمی می داند، همان همسر دوم ایشان است یا خیر.

بیشتر بخوانید:

تصویب لایحه ترمیم حقوق ۱۴۰۱؛ از افزایش حقوق نیروهای مسلح تا کارمندان و بازنشستگان

شایعه خارج کردن ۴ میلیون یورو توسط جواد ظریف و همسرش از ایران و واکنش او

یک نظر

ورود