عجیب‌ ترین شهر آلاسکا که همه ساکنینش در یک ساختمان زندگی می کنند + ویدیو

عجیب‌ ترین شهر آلاسکا که همه ساکنینش در یک ساختمان زندگی می کنند + ویدیو

همه ۲۷۲ ساکن شهر دورافتاده «ویتیر» (Whittier) که در بالای کانال پاساژ در آلاسکا قرار دارد، در یک ساختمان ۱۴ طبقه زندگی می کنند. این ساختمان که «برج بیگیچ» (Begich Towers) نام دارد، همه ملزومات یک شهر را، از جمله کلیسا، اداره پست، بازار، درمانگاه، ایستگاه پلیس و مدرسه دارد.

عجیب‌ ترین شهر آلاسکا

تنها راه ورود و خروج شهر، یک تونل تک لاین است که بیش از دو کیلومتر طول دارد و خودروها فقط می‌توانند هر ساعت یک‌بار در هر دو جهت حرکت کنند. این تونل در شب بسته می‌ماند و این شهر که عجیب‌ ترین شهر آلاسکا نامیده می‌شود، تا صبح روز بعد کاملاً از دسترس خارج می‌شود.

عجیب‌ ترین شهر آلاسکا

دیو دیکرسون یکی از ساکنین این شهر آپارتمانی گفت: «مردم فکر می کنند عجیب است.» و همسرش آنا معتقد است: «اگر یک کلمه برای توصیفش داشته باشم، می گویم جادویی است.»

او افزود: «احساس می‌کنم این کار، ما را به انسان‌های بهتری تبدیل کرده است. چون مهم نیست که از کجا آمده‌اید، چقدر پول دارید، همه ما اینجا در این شهر هستیم و تلاش می‌کنیم تا کارها را سامان دهیم.»

عجیب‌ ترین شهر آلاسکا

این شهر دارای مدرسه ای است که مستقیماً در پشت برج قرار دارد و توسط یک تونل زیرزمینی به هم متصل شده است. معلم شهر، اریکا تامپسون گفت: «من فکر می‌کنم چیزی که مردم نمی‌دانند این است که اینجا دقیقا مثل یک ساختمان مسکونی است یا مثل یک آپارتمان بلند در یک شهر بزرگ است. بنابراین، برای من، آنقدرها هم عجیب نیست. اینجا جایی است که من بزرگ شده ام. من در شهری بزرگ شده ام که همه در یک ساختمان زندگی می کردند.»

عجیب‌ ترین شهر آلاسکا

یکی دیگر از ساکنان در پاسخ به این سوال که به نظرش مردم باید در مورد «ویتیر» چه چیز بیشتری بدانند گفت: «من فقط می خواهم آنها بدانند که این مکان در نوع خود، منحصر به فرد و زیباست.»

عجیب‌ ترین شهر آلاسکا

قبل از قضاوت در مورد «ویتیر»، عجیب‌ ترین شهر آلاسکا، ابتدا باید از آن بازدید کنید. جِنِسا که یک تیک تاکر است شروع به اشتراک‌گذاری کلیپ‌هایی از زندگی در «ویتیر» کرد و افرادی که می‌خواستند بیشتر در مورد این شهر عجیب بدانند، سؤالات زیادی داشتند. او گفت: «فکر می‌کنم عجیب‌ترین سؤالی که از من پرسیده شد این بود که آیا آنها به فرقه خاصی تعلق دارند؟»

عجیب‌ ترین شهر آلاسکا

او همچنین نظرات زیادی درباره زندگی در آن مکان دریافت کرده است که می‌گفتند: « زندگی آنجا غمگین به نظر می‌رسد. به نظر افسرده‌کننده است.»

عجیب‌ ترین شهر آلاسکا

اما جِنِسا معتقد است: «جامعه اینجا، آنقدر خوب است که شما واقعاً هیچ وقت غمگین نمی شوید. همیشه کسی را دارید که با او صحبت کنید.»

عجیب‌ ترین شهر آلاسکا

این شهر زیر یک سقف، توسط ارتش ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم توسعه یافت و به عنوان یک بندر نظامی و پایگاه لجستیکی مورد استفاده قرار گرفت. این ساختمان به عنوان مقر مهندسین ارتش ایالات متحده طراحی شده بود و در سال ۱۹۵۷ تکمیل شد و در مجموع ۱۵۰ آپارتمان دارد.

بیشتر بخوانید:

زندگی در شهر عجیبی که مرز دو کشور از درون خانه هایش می‌گذرد

۱۲ شهر عجیب که تابحال اسم آن‌ها را هم نشنیده‌اید

منبع: the sun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • سهیل آبان ۱۰, ۱۴۰۱

    شبیه کتاب برج بالارد هست. البته به نظر اوضاعشون مثل اون کتاب نیست.