لحظه تکان دهنده پرتاب ۳ نارنجک توسط پهپاد اوکراینی روی سرباز روسی + ویدیو

لحظه تکان دهنده پرتاب ۳ نارنجک توسط پهپاد اوکراینی روی سرباز روسی + ویدیو

این لحظه شوکه کننده ای است که یک پهپاد اوکراینی، در هشدار به نیروهای مهاجم، نارنجک هایی را روی سرباز روسی می ریزد که داخل یک خندق باریک سنگر گرفته است. در حالی که این سرباز روسی به پهلو در کانالی باریک پنهان شده است، مجروح به نظر می رسد. در جریان پرتاب اولین نارنجک، یک نارنجک کوچک به پشت او برخورد می کند اما منفجر نمی شود. در ادامه او این نارنجک را از خود دور کرده و به کمی آن طرف تر پرتاب می کند و لنگ لنگان به سمت پایین خندق می رود. دومین نارنجکی که از سوی پهپاد پرتاب می شود در جلوی او به زمین برخورد می کند، در شرایطی که سرباز روسی در داخل کانال دراز کشیده است.

بار دیگر سرباز روسی نارنجک را از خود دور می کند که در فاصله ای اندک با او منجر می شود. وقتی سومین نارنجک در فاصله ای نزدیک به او منجر می شود، دود بزرگی به آسمان بلند می شود اگر چه مشخص است که نارنجک مستقیم با او برخورد نکرده است. برخی کاربران در شبکه های اجتماعی مدعی شده اند که این حادثه مربوط به فصل بهار است و سربازی که در این تصاویر دیده می شود یک سرباز متعلق به نیروهای جدایی طلب منطقه دونباس است که از این حادثه جان سالم به در برده است. این تصاویر هولناک برای نشان دادن سرنوشتی که در خط مقدم نبرد در انتظار روس هاست و شرایط دشوار آن ها، توسط مقامات اوکراینی و به وضوح برای تضعیف روحیه آن ها منتشر شده است.

یکی از کاربران روسی در مورد این ویدیو نوشته است: «اوکراینی ها مغرورانه می گویند که سه نارنجک برای یک سرباز زخمی ارتش روسیه استفاده کرده اند. این ویدیو، قوی تر از هر چیزی، نشان می دهد که اوکراینی ها برای لذت می کشند». این ویدیو در شرایطی منتشر شده که گزارش هایی از تلفات سنگین نیروهای روسی در روزهای اخیر در مناطق خاصی از شرق و جنوب اوکراین خبر می دهند. الکساندر سلادکوف، گزارشگر شبکه خبری دولتی روسیه که از مدافعان سیاست های پوتین است در کانال تلگرامی اش نسبت به کشتار نیروهای روسی در منطقه پاولوفکار در استان دونتسک اوکراین هشدار داده است، منطقه ای که اکنون در اختیار نیروهای روسی و اوکراینی های طرفدار روسیه بوده و اخیراً به خاک روسیه ملحق شده است.

لحظه پرتاب نارنجک توسط پهپاد اوکراینی روی سر سرباز روسی

لحظه پرتاب نارنجک توسط پهپاد اوکراینی روی سر سرباز روسی

گفته می شود که نیروهای تفنگدار دریایی از ناوگان اقیانوس آرام روسیه که در این منطقه هستند، از طریق فرماندار منطقه از مقامات ارتش وزارت دفاع روسیه خواسته اند که جلوی این کشتار را بگیرند. سلادکوف تایید کرده که این نیروها از لحاظ نفرات و تجهیزات نظامی تلفات سنگینی را متحمل شده و خواستار پایان دادن به عملیاتشان شده اند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • . آبان ۱۶, ۱۴۰۱

  رفتی تو کشور طرف زیر ساختاشو خراب می‌کنی به مناطق مسکونی حمله می‌کنی باید پا لرزشم وایسی. امیر ph hh همتون اسکلید

  • امیر آبان ۱۶, ۱۴۰۱

   بابات اسکله داعشی وحشی با اون تربیت افتضاحش.

   • . آبان ۱۶, ۱۴۰۱

    شماکه داعشو میزارین تو جیف پشتتون با قتل و عاماتون.

  • PH آبان ۲۱, ۱۴۰۱

   اقا امیر و hh و خودم کلا اعصاب برات نذاشتیم? شعور داشته باش مثل ادم پاسخگو باش تا اینجوری عقده ای نشی
   حمله کردن به هر کشور محکومه اما ایا این نظرت شامل امریکا هم میشه؟

 • مردم آبان ۲۱, ۱۴۰۱

  این چه هرزنامه‌ای است که منتشر کرده‌اید؟

 • محسن آبان ۲۲, ۱۴۰۱

  شبیه همین رو اوایل جنگ، همون موقع که خوش خوشان پوتین بو پهپاد روس سر چندتا سرباز اکراین درآورد