چرا کمیته اخلاق صادق ورمزیار را ۷ سال از تمامی فعالیت‌های فوتبالی منع کرده است؟

چرا کمیته اخلاق صادق ورمزیار را ۷ سال از تمامی فعالیت‌های فوتبالی منع کرده است؟

تیم استقلال با قهرمانی در سوپر جام به همراه سرمربی پرتغالی جدیدش، ریکاردو ساپینتو، فصل خوبی را به پایان رساند. البته حواشی مربوط به جشن قهرمانی این تیم، حرف و حدیث هایی را به وجود آورد. حالا پس از اینکه مدت هاست پرونده جنجالی جعل و تخلف در سندهای اداری و مالی در آکادمی باشگاه استقلال تهران در محافل خبری و انضباطی فوتبال مطرح است، به یکباره کمیته‌ اخلاق فدراسیون فوتبال حکم انضباطی خود را برای سیدرضا افتخاری، مدیرعامل پیشین استقلال و صادق ورمزیار، مسئول سابق آکادمی فوتبال استقلال را صادر کرد.

ماجرای تخلفات آکادمی باشگاه استقلال چیست؟

کمیته‌ اخلاق فدراسیون فوتبال به این پرونده رسیدگی و پس از بررسی و هم‌چنین احضار متخلفان و مطلعان، حکم نهایی خود را اعلام کرد. بر اساس حکم کمیته‌ اخلاق فدراسیون فوتبال، سیدرضا افتخاری، مدیرعامل پیشین استقلال به ۵ سال محرومیت از فعالیت‌های فوتبالی و ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

ماجرای تخلفات آکادمی باشگاه استقلال چیست؟

صادق ورمزیار مسئول وقت آکادمی فوتبال استقلال نیز به ۱۰ سال محرومیت از تمامی فعالیت‌های فوتبالی و ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده‌ است.

محکومان می‌توانند به رای کمیته اخلاق اعتراض کنند و امکان تجدیدنظرخواهی در این احکام وجود دارد. ادامه فعالیت رضا افتخاری پس از پرداخت جریمه نقدی و صادق ورمرزیار پس از اتمام مدت محرومیت و پرداخت جریمه نقدی و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکان پذیر خواهد بود.

پرونده آکادمی باشگاه استقلال در مراجع قضایی

پرونده آکادمی باشگاه استقلال تهران به جهت جعل،‌ قصور و سوء استفاده از موقعیت همچنان در دادسرای فرهنگ و رسانه مفتوح است و متهمان این پرونده باید پاسخگوی جنبه‌های کیفری اتهام خود در دادسرا باشند.

ماجرای تخلفات آکادمی باشگاه استقلال چیست؟

در زمان مدیریت افتخاری بر باشگاه استقلال و ریاست ورمزیار بر آکادمی فوتبال استقلال، با استفاده از ابراز مجعول و دست کاری در قراردادهای برخی از بازیکنان و هم‌چنین جعل اسناد، تخلفاتی رخ داده بود که اکنون کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال مدیرعامل و رییس اکادمی وقت باشگاه را در این ماجرا محکوم کرده است.

بیوگرافی صادق ورمزیار

ماجرای تخلفات آکادمی باشگاه استقلال چیست؟

صادق ورمزیار متولد ۴ اسفند ۱۳۴۵، بازیکن فوتبال سابق تیم ملی ایران و باشگاه استقلال است. وی سالها کاپیتان تیم استقلال بوده است و پس از حوادث شهرآورد ۳۹اُم تهران در دی ماه سال ۱۳۷۳ شش ماه از حضور در زمین بازی، محروم شد.

وی در جریان تبانی لیگ دسته اول فوتبال ایران در سال ۱۳۹۲ به دو سال محرومیت از فعالیت‌های فوتبالی محکوم شده بود. ورمزیار در تاریخ یکم خرداد ماه ۱۳۹۷ طی حکمی از هیئت امنای استقلال به عنوان سرپرست آکادمی باشگاه استقلال تهران منصوب گردید که پیش از آن به عنوان مدیر آکادمی استقلال مشغول به کاربود.

آکادمی فوتبال باشگاه استقلال

ماجرای تخلفات آکادمی باشگاه استقلال چیست؟

آکادمی فوتبال باشگاه استقلال تهران توسط باشگاه استقلال تهران برای پشتوانه سازی و پرورش بازیکن برای تیم استقلال تهران تأسیس شد و در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید در لیگ فوتبال تهران فعال است. در اسفند ماه ۱۳۹۷ ورزشگاه امام رضا در تهران با همکاری شهرداری منطقه ۱۸ به تیم های پایه استقلال تهران اختصاص یافت. در گذشته صادق ورمزیار بازیکن سابق این باشگاه، مدیریت آکادمی را بر عهده داشت، اما در اردیبهشت ۱۳۹۷ گودرز حبیبی به عنوان سرپرست آکادمی و محمد نوری به عنوان بازرس آن برگزیده شدند و این آکادمی هم‌اکنون به صورت شورایی اداره می شود. در ۷ مهر ۱۳۹۷ محمد مؤمنی حکم مدیریت آکادمی را از فتحی مدیرعامل وقت باشگاه استقلال دریافت کرد و اصغر حاجیلو مدیر آکادمی این باشگاه شد. در ابتدای فصل ۱۴۰۰–۱۳۹۹ سعید مراغه‌چیان بازیکن پیشین استقلال در دهه‌های ۱۳۵۰ و ۱۳۶۰ به عنوان سرپرست آکادمی استقلال برگزیده شد.

بیشتر بخوانید:

ریکاردو ساپینتو پرتغالی در راه ایران؛ سرمربی جدید تیم استقلال کیست؟

همه چیز در مورد حواشی لیست بلند پاداش بگیران تیم ملی فوتبال برای صعود به جام جهانی

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود