برنامه روسیه برای آزمایش اسکلت‌های پوشیدنی رباتیک به سبک Iron Man در جنگ اوکراین

برنامه روسیه برای آزمایش اسکلت‌های پوشیدنی رباتیک به سبک Iron Man در جنگ اوکراین

روسیه مدت هاست که در حال کار روی لباس های جنگی رباتیک به سبک Iron Man برای استفاده در اوکراین است. این اتفاق در حالی است که نیروهای زمینی روسیه در اوکراین شرایط خوبی نداشته و اخیراً ولادیمیر پوتین ۳۰۰,۰۰۰ سرباز ذخیره را به خدمت فرا خوانده است اما گفته می شود که این سربازان تازه تجهیزات نظامی و آموزش کافی ندارند. اکنون این اسکلت های پوشیدنی به فردی که آن ها را می پوشد قدرتی خارق العاده، دقتی قابل توجه در تیراندازی از فاصله دور و توانایی دویدن سریع تر برای مدت طولانی تر در زمین های ناهموار خواهد بخشید.

برنامه روسیه برای تست لباس های رباتیک اسکلتی در جنگ اوکراین

ماکسیم اسکوکوف مدیرعامل کمپانی روسی Ekzo Solutions فاش کرده است که کمپانی وی توسط «آژانس های ویژه» مامور تست کردن تجهیزاتش در میدان نبرد شده است. باور بر این است که منظور وی از آژانس های ویژه همان سرویس های اطلاعاتی روسیه یا گروه های مزدور مانند واگنر باشد. این کمپانی از قبل اسکلت های پوشیدنی مقرون به صرفه ای ساخته که برای استفاده در حوزه صنعتی به کار گرفته می شوند. اسکوکوف به آژانس خبری روسی RIA Novost گفته است: «نیروهای توپخانه برای کاهش وزن گلوله ها در جریان بارگذاری به این اسکلت های پوشیدنی علاقمند هستند. قرار است تست هایی در مناطق آموزشی در نوامبر یا دسامبر داشته باشیم و مشتری بالقوه نیز تاثیرگذاری تجهیزات ما را در عمل آزمایش خواهد کرد. اکنون ماهانه ۵۰ اسکلت پوشیدنی تولید می کنند اما اگر لازم باشد می توانیم به سرعت تولید را افزایش دهیم».

برنامه روسیه برای تست لباس های رباتیک اسکلتی در جنگ اوکراین

روسیه مدتی است در سکوت روی پوشیدنی های اسکلتی کار می کند و سال گذشته کمپانی دولتی Rostec مدعی ساخت لباس هایی به سبک Iron Man شد که در عملیات ها در روسیه «بسیار موثر» گزارش شدند. این کمپانی به اسپوتنیک گفته است که «جدای از افزایش توانمندی های سرباز، این اسکلت پتانسیل نبرد کل واحد را نیز افزایش می دهد. تجربه استفاده تاکتیکی نیز این موضوع را تایید می کند». محققان روسی امیدوارند که تا سال ۲۰۲۵ طراحی این لباس رباتیک را کامل کنند و باعث می شود قوی تر و سریع تر از نسخه کنونی باشد.

برنامه روسیه برای تست لباس های رباتیک اسکلتی در جنگ اوکراین

همچنین روسیه لباس های جنگی بدون موتور Ratnik را برای نیروهای نظامی تولید کرده که موسسه تحقیقات مرکزی ماشین سازی دقیق روسیه مسئول طراحی و ساخت آن بوده است. این اسکلت پوشیدنی یک مشکل عمده چنین لباس های جنگی را حل کرده است. در صورتی که باتری اسکلت پوشیدنی تمام شود، کاربر خسته آن تا زمان پیدا کردن جایگزین نخواهد توانست به عملیات ادامه دهد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود