پرطرفدارترین غذای جهان در ژاپن با لیست انتظار ۳۰ ساله!

پرطرفدارترین غذای جهان در ژاپن با لیست انتظار ۳۰ ساله!

یک غذای لذیذ ژاپنی به قدری محبوب است که اگر امروز سفارش دهید، بالاخره در سال ۲۰۵۲ یک جعبه آن را به دست خواهید آورد. کروکت های گوشت گاو اکستریم خانواده آساهیا (Asahiya) از معروف ترین کروکت های جهان هستند. گفته می شود که برای تهیه این غذای مینیاتوری که شاید بتوان گفت پرطرفدارترین غذای جهان است، فقط از تازه ترین مواد موجود در منطقه استفاده می شود.

پرطرفدارترین غذای جهان چیست؟

در ۹۶ سال گذشته، این خانواده محصولات گوشتی با کیفیت بالا را از مغازه خود در استان هیوگو در غرب ژاپن می‌فروشند و پس از جنگ جهانی اول شروع به تهیه کوفته‌های سیب‌زمینی سرخ‌شده و گوشت گاو کردند. در سال ۱۹۹۹ آساهیا یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات خود باز کرد، اما متوجه شد که مردم اعتماد ندارند برای محصولات آنها مبالغ زیادی پرداخت کنند، حتی اگر کیفیت بالایی داشته باشد.

پرطرفدارترین غذای جهان چیست؟
شیگرو نیتا (Shigeru Nitta) که نسل سوم صاحبان آساهیا است، تصمیم گرفت کروکت های محلی و دست ساز را با ضرر بفروشد تا طعم غذایشان را به مردم بچشاند و آنها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کند.

نیتا گفت: «ما کروکت‌های اکستریم را به قیمت ۲۷۰ ین (۱.۶۴ دلار) فروختیم، درحالیکه گوشت گاو استفاده شده در آن‌ها به تنهایی حدود ۴۰۰ ین (۲.۸۷ دلار) قیمت داشت. ما کروکت های مقرون به صرفه و خوشمزه ای ساختیم که هدف فروشگاه ما را لذت بردن مشتریان از کروکت ها معرفی می کرد و سپس امیدوار بودیم که محصولات ما را پس از اینکه برای اولین بار امتحان کردند، دوباره بخرند.»

پرطرفدارترین غذای جهان چیست؟

آنها هر هفته فقط ۲۰۰ کروکت درست می کردند تا پول زیادی از دست ندهند. دلیل گران بودن و احتمالاً بسیار خوشمزه بودن این کروکت ها آن است که آنها را با گوشت گاو ماده سه ساله با رتبه A5 کشتار روز و همچنین سیب زمینی که از یک مزرعه محلی تهیه می شود، درست می کنند. وقتی در اوایل دهه ۲۰۰۰ یک روزنامه در مورد کروکت ها نوشت، نام آنها در فضای مجازی مطرح شد.

در اوایل سال جاری، یک زن ژاپنی، پس از ۹ سال انتظار برای خرید این کروکت، سفارش خود را دریافت کرد. او گفت که سفارش خود را در ۸ سپتامبر ۲۰۱۳ ثبت کرده است و ارسال آن به دلیل کشت بد سیب زمینی ای که در آنها استفاده می شود، کمی به تعویق افتاده است.

او گفت که در طول ۹ سالی که او منتظر جعبه کروکت خود بود به توکیو نقل مکان کرده و دو بار ازدواج کرده است، با این حال کروکت ها در نهایت به دست او رسیدند.

پرطرفدارترین غذای جهان چیست؟

نیتا در سال ۲۰۱۶، لیست انتظار ۱۴ ساله فروشگاه را بست، اما پس از تقاضای زیاد، در سال ۲۰۱۷ دوباره آن را بازگشایی کرد. آساهیه در سال ۲۰۱۷ پذیرش سفارشات این کروکت ها را از سر گرفت اما قیمت را افزایش داد.

با وجود ۱,۴۰۰ کروکت که هر هفته ارسال می شوند، اگر اکنون در لیست انتظار ثبت‌نام کنید، تا ۳۰ سال دیگر به دستتان نمی‌رسد. هر جعبه کروکت اکستریم، شامل پنج قطعه است و قیمت آن ۲۷۰۰ ین (۱۹.۴۳ دلار) است. افرادی که در لیست انتظار هستند یک ایمیل معمولی دریافت می کنند که به آنها می گوید چقدر طول می کشد تا جعبه به دست آنها برسد.

بیشتر بخوانید:

با محبوب‌ ترین غذاهای خیابانی در سراسر دنیا آشنا شوید

غذاهای چندش آور کشورهای مختلف که در میان مردم خود از محبوبیت زیادی برخوردار هستند

منبع: mirror
دیجیاتو
بدون نظر

ورود