کریس همسورث پس از کشف احتمال ابتلا به یک بیماری جدی از بازیگری فاصله می گیرد

کریس همسورث پس از کشف احتمال ابتلا به یک بیماری جدی از بازیگری فاصله می گیرد

به نظر می رسد کریس همسورث در ۳۹ سالگی همه چیز دارد؛ ظاهری زیبا، حرفه ای قابل احترام به عنوان یکی از بزرگترین ستاره های هالیوود و همسری دوست داشتنی و ۳ فرزند شاد. اما اخیراً این بازیگر در مورد وضعیت سلامتش چیزی فهمیده است که او را وادار به تجدید نظر در مورد حرفه اش کرده است. کریس شجاعانه تصمیم گرفت این خبر را با جهان به اشتراک بگذارد و به ما یادآوری کند که هرگز به زندگی بی توجه نباشیم و از هر لحظه ای که داریم بهترین استفاده را کنیم زیرا زنده بودن یک نعمت است.

کریس همسورث یکی از بزرگترین ستاره های سینمای امروز است.

بیماری کریس همسورث
همسورث کار خود را در ۱۹ سالگی با حضور در بسیاری از برنامه های تلویزیونی آغاز کرد. اما اتفاق بزرگ زندگی او در سال ۲۰۱۱ رخ داد، زمانی که او برای بازی در نقش ثور در دنیای سینمایی مارول انتخاب شد، شخصیتی که او در طول یک دهه در ۸ فیلم به تصویر کشیده است. این نقش ابرقهرمانی محبوب، همسورث را به رتبه برترین های هالیوود رساند و او را به یکی از پرتقاضاترین بازیگران نسل خود تبدیل کرد.

کریس متوجه شد که در معرض ابتلا به آلزایمر است.

بیماری کریس همسورث
اخیراً همسورث در کنار همسرش السا پاتاکی بر روی مستند سریالی به نام «نامحدود» (Limitless) کار کرده است. کریس در حالی که برای پروژه جدیدی در مورد عقب راندن زوال طبیعی عقل که با گذشت زمان و افزایش سن به وجود می آید، آماده می شد، مجبور شد چندین آزمایش ژنتیکی انجام دهد که آنچه را که او به عنوان بزرگترین ترس توصیف می کند، آشکار کرد. آزمایشات نشان داد که او استعداد ژنتیکی برای آلزایمر دارد.

این شرایط تنها برای ۲ تا ۳ درصد افراد پیش می آید.

بیماری کریس همسورث
در واقع، ترکیب ژنتیکی او شامل ۲ نسخه از ژن APOE4 است که توسط هر یک از والدینش دریافت شده است، که مطالعات علمی آن را با افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر مرتبط می داند. بر اساس این مطالعات، از هر ۴ نفر، ۱ نفر حامل یک نسخه از این ژن است، اما تنها ۲ تا ۳ درصد از جمعیت هر دو را دارند که در مورد کریس صدق می کند. در نتیجه، این بازیگر ۸ تا ۱۰ برابر بیشتر در معرض ابتلا به آلزایمر است.

او در حال فراقت از بازیگری است.

بیماری کریس همسورث
اگرچه این ستاره مارول به طور طبیعی از نتیجه این تشخیص نگران بود، اما او همچنین حواسش بود که نسبت به این اخبار، بیش از حد واکنش نشان ندهد. همسورث گفت: «نگرانی من این بود که نمی‌خواستم قضیه را بیش از حد دراماتیک کنم و آن را به نوعی درخواست برای همدلی یا هر چیز دیگری برای سرگرمی تبدیل کنم.» با این وجود، این افشاگری در واقع باعث شده است که او مسائل را از زاویه دیگری ببیند و بر برنامه‌های آینده‌اش تأثیر بگذارد. کریس فاش کرد: «این واقعیت چیزی را در من برانگیخت که بخواهم کمی استراحت کنم.»

بیماری کریس همسورث

او در ادامه توضیح داد: «الان، وقتی این هفته این تور تمام شد، به خانه می‌روم و می‌خواهم استراحت خوبی داشته باشم. با بچه ها باشم، با همسرم باشم.» اما این بازیگر همچنین به هوادارانش اطمینان داد که تصمیم او موقتی است و او برای همیشه بازیگری را رها نمی کند. وی خاطرنشان کرد: «اینطور نیست که برای همیشه از بازیگری کنار کشیده باشم.»

همسورث می خواهد زندگیش را کاملا دریابد.

بیماری کریس همسورث
این بازیگر خوشحال است که اکنون این اطلاعات را در مورد سلامتی خود می داند و می تواند درباره آن بحث کند و آگاهیش را در مورد آن افزایش دهد. او توضیح داد: «گفت‌وگو درباره سلامتی و تندرستی بسیار قابل قبول‌تر از زمانی است که من در حال بزرگ شدن بودم؛ علم و آگاهی و اشتیاق بیشتری نسبت به آن زمان وجود دارد.»

کریس همسورث از ارزشمندی زندگی آگاه است و هر لحظه ای که در این سیاره زندگی می کند را شایسته قدردانی می داند. توصیه او این است: «تا می توانید با احساس قدردانی و عشق به زیستن، زندگی کنید.»

بیشتر بخوانید:

۱۰ سلبریتی هالیوودی که نمی دانستید به بیماری های نادری مبتلا هستند

خداحافظی بروس ویلیس از دنیای بازیگری به دلیل بیماری

برد پیت می گوید که به بیماری نادر «چهره کوری» مبتلاست

منبع: bright side
بدون نظر

ورود