۱۰ ویژگی نادر بدنی که شما را از باقی مردم دنیا متمایز می سازد

۱۰ ویژگی نادر بدنی که شما را از باقی مردم دنیا متمایز می سازد

همه ی ما ویژگی های مخصوص به خودمان را داریم که ما را منحصر به فرد می کند. این ویژگی ها می تواند از چیزهایی که به زبان می آوریم تا نحوه ی راه رفتن مان یا حتی چیزی که می خوریم متفاوت باشد. بعضی ویژگی ها اما به قدری نادرند که ممکن است از هر ۱۰ میلیون نفر روی کره زمین در تنها یک نفر وجود داشته باشند. در ادامه با تعدادی از این ویژگی های نادر آشنا خواهیم شد.

۱- زبان کوچک شکاف دار

گرچه اغلب ما یک زبان کوچک داریم، اما برخی افراد بیشتر از یک زبان کوچک دارند. زبان کوچک شکاف دار یک ویژگی مادرزادی است که در تقریباً ۲ درصد از مردم دنیا وجود دارد. زبان کوچک شکاف دار یک حالت پزشکی خوش خیم است که نیازی به درمان ندارد.

۲- پای کاووس

پای کاووس (Cavus foot) به خمیدگی شدید پا گفته می شود. این حالت به راحتی قابل تشخیص است، اما با یک سنجش عصب شناختی مناسب می توان ریشه ی آن را تعیین کرد. شایع ترین نوع پای کاووس، کاوو واروس (Cavovarus) نام دارد که با خمیدگی شدید طولی وسط پا، خمیدگی انگشت شست پا و کج شدگی پا به سمت داخل همراه است.

۳- به هم چسبیدگی انگشتان

در علم پزشکی، به هم چسبیدگی انگشتان دست یا پا را سینداکتیلی (Syndactyly) می گویند. این حالت نه بر اثر چسبیدن انگشتان به یکدیگر در رحم مادر، بلکه بر اثر بروز اختلال در نکروز طولی میان انگشتی در دوران جنینی رخ می دهد، فرآیندی که به طور طبیعی مسئولیت جداسازی انگشتان را برعهده دارد.

۴- گرداب موی دوتایی

گرداب مو الگوی خاصی از رشد مو است و حلقه هایی دوار درون موها که به راحتی و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. گرداب مو زمانی به وجود می آید که مو به شکلی چرخشی و حول یک محور رشد می کند و هم در مو صاف ها دیده می شود و هم در مو فرفری ها. اما تعداد اندکی از افراد ۲ گرداب مو دارند.

۵- انگشت اضافه

پلی داکتیلی (Polydactyly) زمانی رخ می دهد که دست یا پا انگشت اضافه ای داشته باشند. این حالت می تواند هم یک دست یا پا یا هم هر دو دست یا پا را تحت تأثیر قرار دهد. علت این حالت عمدتاً ژنتیکی است.

۶- خط رویش موی V شکل

در خط رویش موی V شکل که ویژگی ای ژنتیکی است، خط رویش مو در دو طرف، تو رفتگی بیشتر و در قسمت وسط تو رفتگی کمتری دارد.

۷- کولیک ریش

کولیک (Cowlick) به یک دسته مو (معمولاً بر روی سر) گفته می شود که به شکلی نامتعارف، معمولاً در جهتی مخالف جهت باقی موها رشد می کند. کولیک ریش معمولاً روی صورت آقایان یافت می شود و در جهتی مخالف جهت موهای صورت آن ها رشد می کند.

۸- خال مادرزادی توت فرنگی

خال مادرزادی توت فرنگی (Strawberry birthmark) یا همانژیم نوزادی، لکه ای ناهموار به رنگ قرمز یا بنفش بر روی پوست نوزاد است که از یک دسته عروق خونی تشکیل می شود. عروق خونی خال مادرزادی در صورت دریافت سیگنال رشد، خال را به سرعت بزرگ می کنند. خال مادرزادی توت فرنگی به سرعت و طی ۵ ماه بعد از تولد پدیدار می شود و ظرف ۳ ماه به حدود ۸۰ درصد از اندازه ی نهایی خود می رسد.

۹- کهیر درماتوگرافیک

کهیر درماتوگرافیک یک واکنش آلرژیک شایع است که باعث پدیدار شدن برجستگی هایی قرمز رنگ بر روی پوست پس از اعمال فشار به آن می شود. این حالت نسبتاً نادر است و تنها در ۲ تا ۵ درصد از مردم دنیا وجود دارد.

۱۰- زبان جغرافیایی

زبان جغرافیایی (Geographical tongue) یک حالت التهابی مزمن و خوش خیم بازگشتی است که درون دهان رخ می دهد. گرچه دلیل آن روشن نیست، اما این حالت می تواند هفته ها در برخی افراد وجود داشته باشد و سپس خود به خود از میان می رود و بار دیگر در نقطه ای دیگر پدیدار می شود.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود