۵ عادتی که افراد کم‌هوش را از افراد باهوش جدا می کنند

۵ عادتی که افراد کم‌هوش را از افراد باهوش جدا می کنند

جهان ما پر از افراد مختلف با سطوح مختلف هوش است. تقریباً همه دوست دارند ادعا کنند که باهوش هستند. اما حقیقت چیز دیگری است. افراد باهوش و کم‌ هوش ها عاداتی دارند که فوراً قابل تشخیص است که می تواند در برخی شرایط بسیار مضر باشد.

۱. افراد احمق دیگران را به خاطر اشتباهات خودشان سرزنش می کنند

افراد کم‌ هوش چه ویژگی هایی دارند؟

کم‌هوش ها بسیار پر سر و صدا و غیرحرفه‌ای برای اشتباهات خود، دیگران را سرزنش می کنند؛ کاری که افراد باهوش هرگز انجام نمی‌دهند. اگر دائماً اشتباهات خود را به گردن دیگران بیندازید، خیلی سریع خود را به‌عنوان کسی نشان خواهید داد که شخصیت قابل احترامی ندارد.

افراد باهوش می دانند که اشتباهات، فرصتی برای یادگیری و انجام بهتر کارها در دفعات بعدی است.

۲. افراد کم‌هوش همیشه حق دارند

افراد کم‌ هوش چه ویژگی هایی دارند؟

در موقعیت‌های درگیری و اختلاف، افراد کم‌ هوش در قرار دادن خود به جای همتایان خود و درک استدلال‌های آنها مشکل دارند. علاوه بر این، آنها نمی توانند استدلال ها را در مذاکرات خود وارد کنند و احتمالاً در نظر خود تجدید نظر کنند.

نشانه بارز هوش، توانایی دیدن و درک چیزها از زوایای مختلف است. علاوه بر این، افراد باهوش همیشه ذهن خود را به روی اطلاعات و پارامترهای جدید باز می کنند.

افراد کم‌ هوش برای پافشاری بر دیدگاه خود، کاملاً مستقل از استدلال های معتبر طرف مقابل، بی انتها به بحث می پردازند. البته این بدان معنا نیست که افراد باهوش همیشه به طور خودکار با دیگران موافق هستند. با این حال، آنها با دقت گوش می دهند و تمام استدلال های ارائه شده در راه تصمیم گیری خود را می سنجند.

۳. افراد کم‌هوش به درگیری با خشم و پرخاشگری واکنش نشان می دهند

افراد کم‌ هوش چه ویژگی هایی دارند؟

همه ما، حتی افراد باهوش، گاهی اوقات واقعا عصبانی می شویم. با این حال، برای افراد باهوش کمتر، زمانی که همه چیز آنطور که می‌خواهند پیش نمی‌رود، پرخاشگری یک واکنش استاندارد است. زمانی که احساس می کنند دیگر کنترل موقعیت را آنطور که مطلوبشان است ندارند، تمایل دارند از خشم و رفتار پرخاش برای رساندن حرف خود استفاده کنند.

۴. افراد کم‌هوش نیازها و احساسات دیگران را نادیده می گیرند

افراد کم‌ هوش چه ویژگی هایی دارند؟

افراد باهوش معمولاً در قرار دادن خود به جای دیگران بسیار خوب هستند. به این ترتیب، درک دیدگاه همتای خود برای آنها دشوار نیست. با این حال، افراد کم‌ هوش به سختی می توانند تصور کنند که دیگرانی هستند که تصور متفاوتی نسبت به آنها دارند و بنابراین نمی توانند با چیزی غیر از نظر خود موافق باشند.

هر یک از ما هر از گاهی خودخواه می شویم، این کاملا طبیعی و انسانی است. فقط مهم است که تعادل بین نیاز به دنبال کردن اهداف و خواسته‌های خود و نیاز به احترام به احساسات همنوعانمان برقرار باشد.

۵. افراد کم‌هوش فکر می کنند از همه بهتر هستند

افراد کم‌ هوش چه ویژگی هایی دارند؟

افراد باهوش سعی می کنند به دیگران انگیزه بدهند و به آنها کمک کنند. آنها این کار را انجام می دهند زیرا نمی ترسند تاثیر بدی روی جایگاه خودشان بگذارد. آنها اعتماد به نفس سالمی دارند و به اندازه کافی باهوش هستند که توانایی های خود را قضاوت کنند.

کم‌هوش ها تمایل دارند دیگران را تحقیر کنند تا خود را بهتر نشان دهند. آنها معتقدند که بالاتر از دیگران هستند و به سرعت و با تعصب واکنش نشان می دهند. این نشانه هوش نیست.

بسیاری از زیست شناسان بر این باورند که توانایی انسانی ما برای همکاری عامل اصلی تکامل ما بوده است. بنابراین شاید بزرگترین نشانه هوش، کار خوب با افراد دیگر باشد.

بیشتر بخوانید:

تلفن‌های همراه با باز کردن مغزتان شما را باهوش‌تر می‌کنند نه احمق‌تر

۱۳ بازیگر مرد هالیوود که هم خوش قیافه هستند و هم بسیار باهوش

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Parsa آذر ۷, ۱۴۰۱

    این توصیفاتی که کردید برای یک ادم جنتلمنه نه یک ادم باهوش هوش هیچ ربطی به بخای احساس کسی رو نادیده بگیری یا نگیری نداره یا مثلا بهتر از بقیه بودن ادم باهوش احساس میکنه خودش از بقیه بهتره چون میبینه اطرافیان توی حل مسئله ها میمونند و این میتونه حل کنه پس خودش میفهمه بهتر از بقیه هستش