رهبر کره شمالی و دختر ۱۲ ساله‌اش در کنار موشک بالستیک قاره پیمای هسته ای

رهبر کره شمالی و دختر ۱۲ ساله‌اش در کنار  موشک بالستیک قاره پیمای هسته ای

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون با دختر ۱۲ ساله خود در انظار عمومی ظاهر شد و این گمانه زنی ها را تقویت کرد که او می تواند روزی به عنوان حاکم کره شمالی، جایگزین کیم شود. رسانه های دولتی نام این دختر را «دختر مورد علاقه کیم» نامیده اند، اما گفته می شود که اسمش جو ئه (Ju Ae) است.
عکس‌ها نشان می‌دهند که این دختر، که گمان می‌رود دومین فرزند کیم باشد دست‌هایش را در دست پدر حلقه کرده است و در مقابل موشک غول پیکری که توسط سربازان یونیفرم پوش کره شمالی احاطه شده بود، عکس گرفت. این دومین بار است که او در انظار عمومی ظاهر می شود.

حضور دختر کیم جونگ اون در کنار موشک بالستیک قاره‌پیما کره شمالی

اگرچه کیم در سال‌های اخیر وزن خود را کاهش داده است، اما اعتقاد بر این است که او از مشکلات سلامتی بیشماری از جمله دیابت و بیماری قلبی رنج می‌برد. اگر او بدون تعیین جانشین بمیرد، می تواند باعث خلاء قدرت شود و سلسله ای را که پدربزرگش کیم ایل سونگ آغاز کرده بود، متزلزل کند.

یانگ مو جین، استاد دانشگاه مطالعات کره شمالی در سئول، گفت که حضور دختر کیم در کنار موشک هواسانگ-۱۷به این منظور بود که این موشک را به عنوان محافظ نسل آینده معرفی کنند. وی افزود: «به نظر می‌رسد که حضور دخترش در مناسبت‌های مختلف ادامه خواهد داشت و از او به عنوان وسیله‌ای برای تبلیغات استفاده خواهد کرد».

حضور دختر کیم جونگ اون در کنار موشک بالستیک قاره‌پیما کره شمالی
کیم همچنین به بیش از ۱۰۰ مقام و دانشمند به دلیل کارشان بر روی موشک هواسانگ-۱۷، ترفیع مقام داد. تحلیلگران که به آن «موشک هیولا» لقب داده اند، معتقدند می تواند به سرزمین اصلی ایالات متحده برسد.

و تنها چند روز پس از آن رخ داد که پیونگ یانگ آن را در یکی از قدرتمندترین پرتاب‌های خود در حالی که موشک به سرعت های مافوق صوت برخورد کرد، آزمایش کرد.

حضور دختر کیم جونگ اون در کنار موشک بالستیک قاره‌پیما کره شمالی

کیم با ستایش این موشک بالستیک قاره‌پیما (ICBM) جدید به عنوان قوی ترین سلاح استراتژیک جهان، گفت که دانشمندان کره شمالی پیشرفتی شگفت انگیز داشته اند. کیم همچنین وعده داد که کره شمالی می خواهد قوی ترین نیروی راهبردی جهان را ایجاد کند. وی همچنین افزود که می خواهد کره شمالی قوی ترین ارتش جهان را داشته باشد.

در این گزارش کره شمالی آمده است که هواسانگ-۱۷ به جهان ثابت کرد که کره شمالی یک قدرت هسته ای تمام عیار است و افزود که کره شمالی به طور کامل توانایی خود را به عنوان قدرتمندترین کشوری که موشک بالستیک قاره‌پیما دارد را نشان داد.

حضور دختر کیم جونگ اون در کنار موشک بالستیک قاره‌پیما کره شمالی

هونگ مین از مؤسسه اتحاد ملی کره گفت که هدفش ارتقای جایگاه کره شمالی به عنوان یک قدرت هسته ای بود. او گفت: «اگر پرتاب هواسانگ-۱۷ در سال ۲۰۱۷ نشان داد که کره شمالی می‌تواند سرزمین اصلی آمریکا را با سلاح‌های هسته‌ای تهدید کند، آخرین موشک آنها بر تبدیل شدن به قدرتمندترین کشور از لحاظ سلاح های بالستیک قاره‌پیما متمرکز شده است».

شورای امنیت سازمان ملل متحد از سال ۲۰۰۶ تاکنون نزدیک به ۱۲ قطعنامه تحریمی علیه کره شمالی به دلیل فعالیت های هسته ای و موشکی این کشور به تصویب رسانده است.

حضور دختر کیم جونگ اون در کنار موشک بالستیک قاره‌پیما کره شمالی
KCNA خبرگزای رسمی کره شمالی در گزارش دیگری گفت که کیم با شرکت در جلسه عکس روز شنبه با مقامات و دانشمندانی که در آزمایش موفقیت آمیز این موشک مشارکت داشته اند، خواستار تقویت بی حد و حصر قابلیت های دفاعی شد.

کیم به دانشمندان و کارگران توصیه کرد که قابلیت های دفاعی جنگ هسته ای این کشور را با سرعت فوق العاده سریع گسترش داده و تقویت کنند.

بیشتر بخوانید:

روسیه چه نوع سلاح هایی را از کره شمالی خریداری خواهد کرد؟

متن نامه‌های عاشقانه دونالد ترامپ و کیم جونگ اون به یکدیگر منتشر شد

منبع: the sun
بدون نظر

ورود