اسطوره فوتبال برزیل رو به احتضار؛ بدن پله دیگر به شیمی درمانی پاسخ نمی دهد + ویدیو

اسطوره فوتبال برزیل رو به احتضار؛ بدن پله دیگر به شیمی درمانی پاسخ نمی دهد + ویدیو

اخبار نگران کننده حاکی از آن است که پله ۸۲ ساله که با سرطان روده مبارزه می کند، دیگر به شیمی درمانی پاسخ نمی دهد. او روز سه شنبه به بیمارستان منتقل شد، اما در حال حاضر دیگر تحت آزمایش یا درمان تهاجمی قرار نخواهد گرفت.

وضعیت سلامت پله

برنده سه جام جهانی که به عنوان یکی از بهترین فوتبالیست های تاریخ شناخته می شود از سپتامبر ۲۰۲۱ تحت شیمی درمانی قرار گرفته است. او سال گذشته برای برداشتن تومور از روده بزرگ خود تحت عمل جراحی قرار گرفت و در طول مدت اقامتش در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شد و به طور منظم تحت درمان قرار می گرفت. اوایل سال جاری، تشخیص داده شد که سلول های سرطانی در روده، ریه و کبد او گسترش یافته است. در ماه فوریه، او دو هفته را برای درمان بیشتر سرطان و همچنین عفونت دستگاه ادراری در بیمارستان گذراند.

وضعیت سلامت پله

پیش از آن در سال ۲۰۱۹ پله تحت عمل جراحی پروستات و عفونت ادراری دیگری قرار گرفته بود و همچنین از عوارض طولانی مدت پروتز لگن رنج می برد و به دلیل مشکلات زانو حرکت کردن برایش دشوار بود.

وضعیت سلامت پله

حالا آخرین شیمی درمانی وی در بیمارستان آلبرت انیشتین در سائوپائولو به حالت تعلیق درآمده است، اما پزشکان همچنان به تسکین درد پله ادامه می دهند. این مراقبت تسکینی، اغلب برای بیماران در حال احتضار صورت می گیرد. او این بار به دلیل تورم عمومی و نارسایی قلبی در بیمارستان بستری شده بود.

وضعیت سلامت پله

بیمارستان بیانیه ای صادر کرد تا تایید کند پله به دلیل عفونت تنفسی با آنتی بیوتیک درمان شده است و وضعیت او پایدار توصیف شده است. پزشکان افزودند که مهاجم سابق تیم ملی برزیل برای درمان در روزهای آینده در بیمارستان خواهد ماند.

وضعیت سلامت پله

در پستی در صفحه اینستاگرام پله در روز جمعه، به پیام «زود خوب شو» که در ساختمانی در قطر، جایی که جام جهانی در حال برگزاری است، پاسخ داد و به ۱۰.۶ میلیون دنبال کننده خود گفت: «دوستان، من در بیمارستان هستم و ماهانه ویزیت می شوم. همیشه دریافت چنین پیام های محبت آمیزی خوب است. از قطر به خاطر این ادای احترام و از همه کسانی که آرزوهای خوبی برای من می کنند تشکر می کنم.»

وضعیت سلامت پله

همچنین هواداران او در بازی روز جمعه تیم برزیل مقابل کامرون در جام جهانی قطر حمایت خود را نشان دادند و در بنرهایی برای پله آرزوی سلامتی کردند.

وضعیت سلامت پله

پله نیز در پاسخ به آنها نوشت: «من قوی هستم، با امید زیادی درمانم را طبق معمول دنبال می کنم. می خواهم از تمام تیم پزشکی و پرستاری به خاطر مراقبت هایی که دریافت کرده ام تشکر کنم. من به خدا ایمان زیادی دارم و هر پیام محبتی که از شما در سراسر جهان دریافت می کنم، من را سرشار از انرژی نگه می دارد و برزیل را در جام جهانی نیز تماشا کنید! از شما برای همه چیز بسیار سپاسگزارم.»

وضعیت سلامت پله

باشگاه سابق او سانتوس، بازیکن سابق برزیلی ریوالدو و کیلیان امباپه مهاجم ملی پوش فرانسه از جمله کسانی بودند که در توییتر برای او آرزوی سلامتی کردند.

هری کین، کاپیتان تیم ملی انگلیس نیز گفت: «ما کل تیم ملی انگلیس بهترین آرزوها را برای او و خانواده اش داریم. او یک فوتبالیست الهام بخش و یک انسان باورنکردنی است.»

وضعیت سلامت پله

کیلیان امباپه مهاجم تیم ملی فرانسه در توییتی نوشت: «برای پادشاه دعا کنید».

باشگاه سابق پله سانتوس نوشت: «همه دنیا برای تو آرزوی موفقیت دارند، پادشاه پله.»

وضعیت سلامت پله

در مدت زمانی‌ که پله در بیمارستان بستری است همسرش مارسیا آئوکی و مراقب او در کنار بالین پله هستند. با این حال، کِلی ناسیمنتو، دختر پله، که در برزیل نیست، روز سه‌شنبه تاکید کرده بود که نیازی به نگرانی نیست و بستری شدن پدرش در بیمارستان غافلگیرکننده یا اورژانسی نیست. او در اینستاگرام خود نوشت: «امروز در رسانه ها هشدارهای زیادی در مورد سلامت پدرم وجود دارد. او در بیمارستان در حال تنظیم دارو است. هیچ پیش‌بینی اضطراری یا وخیم جدیدی وجود ندارد. من برای سال نو آنجا خواهم بود و قول می دهم چند عکس بگذارم.»

وضعیت سلامت پله

پله با نام کامل ادسون آرانتس دو ناسیمنتو سه قهرمانی جام جهانی را با برزیل در سال های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲ و ۱۹۷۰ به دست آورد و در ۶۵۹ بازی رسمی برای باشگاه برزیلی سانتوس ۶۴۳ گل به ثمر رساند. او در ۹۲ بازی برای تیم ملی کشورش ۷۷ بار گلزنی کرد.

وضعیت سلامت پله

پله در جام جهانی ۱۹۵۸ به عنوان یک جوان ۱۷ ساله خود را به صحنه جهانی معرفی کرد و به برزیل کمک کرد تا اولین موفقیت از پنج موفقیت خود را در این رقابت ها کسب کند. مصدومیت‌ها بر مسابقات او در سال‌های ۱۹۶۲ و ۱۹۶۶ تأثیر گذاشت، اما او به عنوان بخشی از تیمی که به عنوان بزرگترین تیم ملی تمام دوران شناخته می‌شود، بازگشت تا برزیل را در سومین پیروزی در مکزیک در سال ۱۹۷۰ همراهی کند.

بیشتر بخوانید:

پله ویلچر نشین شد؛ تصاویر دیده نشده از این روزهای اسطوره فوتبال برزیل

تبریک پله به کریستیانو رونالدو بابت شکستن رکوردش

منبع: the sun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود