داور مبارزه ماندگار مایک تایسون و ایواندر هالیفیلد در سن ۸۵ سالگی درگذشت

داور مبارزه ماندگار مایک تایسون و ایواندر هالیفیلد در سن ۸۵ سالگی درگذشت

میلز لین (Mills Lane) در جوانی به عنوان بوکسور، یک دوره حرفه ای کوتاه اما موفق داشت. اما او بیشتر به عنوان یکی از داوران برتر این ورزش شناخته می‌شد و بر مبارزات مهمی از جمله مسابقه مایک تایسون در مقابل ایواندر هالیفیلد در سال ۱۹۹۷ و همچنین سایر اسطوره‌های بوکس از جمله محمد علی نظارت می‌کرد. سرانجام میلز لین در سن ۸۵ سالگی در کنار خانواده اش، در یک آسایشگاه درگذشت.

میلز لین داور معروف بوکس درگذشت

میلز لین داور معروف بوکس درگذشت

لین برای اولین بار بوکس را با تفنگداران دریایی ایالات متحده در سال ۱۹۵۸ آغاز کرد و زمانی که در اوکیناوا مستقر شد قهرمان مسابقات سبک وزن شرق دور شد. سپس در دهه ۷۰، به عرصه داوری مسابقات بوکس ورود کرد و در نهایت مسئولیت ۱۰۰ مبارزه قهرمانی جهان را بر عهده گرفت و در عین حال عبارت let’s get it on را برای شروع مسابقات بوکس ابداع کرد.

میلز لین داور معروف بوکس درگذشت

معروف ترین مسابقه ای که او داوری کرد در سال ۱۹۹۷ رخ داد. در ۲۸ ژوئن ۱۹۹۷ تایسون و هالیفیلد در لاس وگاس مقابل هم قرار گرفتند. این دیدار نقطه اوج بدنامی برای تایسون بود که پیش از آن هم به «بدترین مرد روی زمین» شهرت پیدا کرده بود. حرکتی که تایسون، معروف به «مایک آهنین»، در این مسابقه انجام داد، همه جنجال های قبلی او را به فراموشی سپرد.

میلز لین داور معروف بوکس درگذشت

او که در میانه رقابت برای چندمین بار قصد داشت بدون محافظ دندان راند را شروع کند با تذکر میلز لین، محافظ را داخل دهان گذاشت. اما وقتی آنها مبارزه را آغاز کردند، تایسون سرش را به سمت گوش راست هالیفیلد برد و با گاز قسمت بالایی گوش او را با دندان کند و روی رینگ انداخت. در حالی که هالیفیلد از درد بالا و پایین می پرید، لین بلافاصله خواستار کسر دو امتیاز از تایسون شد.

میلز لین داور معروف بوکس درگذشت

میلز لین داور معروف بوکس درگذشت

پس از انتشار خبر درگذشت او، پیام های احترام آمیز زیادی درباره او در رسانه‌های اجتماعی نوشته شد و یکی از طرفداران گفت: «با احترام به یکی از شناخته‌شده‌ترین و تأثیرگذارترین مردان ورزش، میلز لین».

یکی دیگر نوشت: «بهترین داور تاریخ از نظر من در آرامش بخواب.»

یکی خاطرنشان کرد: «در آرامش بخواب خالق افسانه ای let’s get it on!»

دیگری اضافه کرد: «غمگینم! من با تماشای داوری او در برخی از بزرگترین رقابت ها بزرگ شدم.»

بیشتر بخوانید:

۱۰ مسابقه پولساز و پربیننده تاریخ ورزش بوکس؛ از «دوران- شوگر ری» تا «تایسون- هالیفیلد»

آنتونیو اینوکی درگذشت؛ اسطوره کشتی‌ ژاپنی که در «مبارزه قرن» با محمد علی روبرو شد

منبع: the sun
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود