تقسیم بندی پول نقد؛ روش پیشنهادی کارشناسان مالی برای صرفه جویی و پس انداز

تقسیم بندی پول نقد؛ روش پیشنهادی کارشناسان مالی برای صرفه جویی و پس انداز

یک کارشناس بودجه ۲۲ ساله که تنها در دو سال ۱۷,۰۰۰ دلار بدهی خود را پرداخت کرد، درباره روش هوشمندانه تقسیم بندی پول نقد که برای سامان دادن به وضعیت مالی خود استفاده می کرد توضیح داد.

در دوران تحصیل در دانشکده پرستاری، لیلی دبلیو ۲۲ ساله به دلیل نداشتن شغل تمام وقت، بدهی های زیادی داشت و برای یادگرفتن ترفندی که به او در حل این مشکل کمک کند، سراغ یوتیوب رفت. لیلی می گوید: «وقتی کارم را شروع کردم، خیلی سریع متوجه شدم، به راهی برای کنترل مخارجم نیاز دارم و تقسیم بندی پول نقد را از یوتیوب یاد گرفتم.»

تکنیک تقسیم بندی پول نقد

او که در تیک تام با نام @lilyrnbudgets شناخته می شود، در سال ۲۰۱۹ شروع به تقسیم بندی درآمد خود کرد و اکنون به دیگران کمک می‌کند تا پول های خود را پس‌انداز کنند. با افزایش شدید تورم و هزینه های زندگی، بیش از نیم میلیون نفر به او مراجعه کردند تا به آنها در مورد تقسیم بندی پول نقد آموزش دهد و به آنها کمک کند هزینه های خود را تحت کنترل داشته باشند.

تقسیم بندی پول نقد که به عنوان سیستم پاکت نیز شناخته می شود، یک روش بودجه بندی است که چندین سال است توسط کارشناسان پول مانند دِیو رمزی مطرح شده است.

تکنیک تقسیم بندی پول نقد

برای این کار باید در ابتدا دستمزد خود را به صورت نقدی دریافت کنید و آن را در پاکت‌های برچسب‌دار بر اساس خرج‌ های متداول در دسته‌های مختلف جدا کنید. همچنین دو بخش برای خرج کردن و پس انداز تعیین کنید. به عنوان مثال، اگر ۲۰۰ دلار برای خواربارفروشی در نظر گرفته اید، آن پول را از بخش مواد غذایی خود خارج کرده و هنگام خرید با خود ببرید. اگر مجموع خرید شما بیش از ۲۰۰ دلار باشد، چاره ای ندارید جز اینکه اقلام غیر ضروری را برگردانید.

لیلی گفت که دسته‌های اصلی هزینه‌های او خواربار، هزینه‌های حیوان خانگی‌اش و خرج های مربوط زیبایی، مانند ناخن‌ها و موهایش هستند. او بر اساس مبلغی که به عنوان حقوق دریافت می کند و شرایطش، تصمیم می‌گیرد چه مقدار پول را در هر دسته بگذارد. لیلی توضیح داد که هر دو هفته ۵۰ دلار به صندوق اضطراری و پس‌انداز شخصی‌اش اضافه می کند.

پرداخت با کارت اعتباری یا پول نقد؟

تکنیک تقسیم بندی پول نقد

الین کینگ، یک برنامه ریز مالی، خاطرنشان کرد که پرداخت با پول نقد نسبت به پرداخت با کارت اعتباری تفاوت هایی دارد. امروزه فقط با یک حرکت پول را با استفاده از کارت خرج می کنیم و هنگام پرداخت دیجیتالی، پیگیری هزینه‌ها همیشه آسان نیست. کینگ، روش تقسیم بندی پول نقد را با گذاشتن سکه در قلک مقایسه کرد و گفت: «باید آن را لمس کنید و پول را احساس کنید».

در حالی که ممکن است برای شما راحت تر باشد که هنگام خرید فقط رمز کارت خود را وارد کنید، ثابت شده است که استفاده از پول نقد به شما کمک می کند کمتر خرج کنید. مطالعه ای در سال ۲۰۰۱ توسط MIT نشان داد که مصرف کنندگان در صورت پرداخت اعتباری به جای پول نقد، تا ۱۰۰ درصد بیشتر هزینه می کنند.

دلیل دیگری که بسیاری استفاده از پول نقد را توصیه می کنند این است که هنگام استفاده از کارت اعتباری، بر خلاف پول نقد، از لحاظ روانی خرج کردن آن بسیار آسان تر به نظر می رسد. پیشنهاد می شود از کارت اعتباری خود برای هزینه های ثابت، از جمله قبوض ماهانه تلفن همراه و سایر قبوض استفاده کنید.

قانون ۵۰-۳۰-۲۰

تکنیک تقسیم بندی پول نقد

الین توضیح داد کسانی که تازه روش تقسیم بندی پول نقد را شروع کرده اند باید از قانون ۵۰-۳۰-۲۰ استفاده کنند؛ ۵۰ درصد برای موارد ضروری، ۳۰ درصد برای نیازها و ۲۰ درصد برای اهداف مالی.

برنامه ریزی مالی

تکنیک تقسیم بندی پول نقد

با افزایش هزینه های زندگی، مردم مجبور می شوند برای صرفه جویی در هزینه، از وعده های غذایی خود صرف نظر کنند. هزینه های پوشاک نیز باید درنظر گرفته شود و در نهایت در صورتی که مستاجر باشید، اجاره مسکن را نیز باید درنظر بگیرید.

چه روش تقسیم بندی پول نقد را انتخاب کنید یا نه، راه‌های کوچکی برای کاهش هزینه‌های خود پیدا کنید؛ راه هایی مانند حمل و نقل عمومی یا خرید عمده مواد غذایی و تقسیم هزینه‌ها با دوستان. پیام اصلی این است که برنامه ریزی جواب می دهد.

بیشتر بخوانید:

راهکارهای کاربردی برای کاهش هزینه های زندگی امروز

ترفندهایی برای مدیریت مالی صحیح و کاهش هزینه‌های اضافی

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود