مقایسه جمعیت هر ایالت هند با جمعیت سایر کشورها + اینفوگرافیک

مقایسه جمعیت هر ایالت هند با جمعیت سایر کشورها + اینفوگرافیک

در جهانی با هشت میلیارد نفر جمعیت، حتی تعداد بزرگترین مراکز جمعیتی مانند چین و هند نیز ممکن است تاثیر خود را از دست بدهند. اینفوگرافیک زیر، دیدگاه متفاوتی برای تفکر در مورد ارقام انبوه جمعیت کشورها ارائه می کند.

هر ایالت هند چقدر جمعیت دارد؟

تفکیک جمعیت
مانند سایر کشورهای بزرگ، فاصله بین بزرگترین و کوچکترین ایالت های هند بسیار زیاد است. اوتار پرادش در شمال هند با ۲۳۲ میلیون نفر، پرجمعیت ترین ایالت در جهان است، در حالی که سیکیم، در شمال شرقی این کشور، با ۰.۷ میلیون نفر، کم جمعیت ترین ایالت هند است.

در اینجا ۲۸ ایالت و ۸ قلمرو  هند در مقایسه با سایر کشورها و مناطق با اندازه های مشابه آورده شده است:
هر ایالت هند چقدر جمعیت دارد؟
به طور فرضی، اگر ایالت های هند امروز همگی به کشور تبدیل می شدند، نیمی از رتبه های، ۲۰ کشور پرجمعیت جهان را به خود اختصاص می دادند.

جمعیت تعدادی از ایالت های هند به طور مساوی با جمعیت برخی از کشورهای بسیار بزرگ برابری می کنند. به عنوان مثال جمعیت ماهاراشترا با ژاپن، بنگال غربی با مصر و تامیل نادو با آلمان برابر است. البته جمعیت بزرگترین ایالت هند یعنی اوتار پرادش، با جمعیت دو کشور برزیل و شیلی با هم یکی است.

برای افرادی که در کشورهایی مانند کانادا یا استرالیا زندگی می کنند، ممکن است فهمیدن اینکه جمعیت این کشورها برابر با یک ایالت کوچک هند است، عجیب باشد.

هر ایالت هند چقدر جمعیت دارد؟
بر اساس پیش بینی های سازمان ملل، هند در مسیر تبدیل شدن به پرجمعیت ترین کشور جهان در سال ۲۰۲۳ قرار دارد. رشد جمعیت هند تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله کاهش نرخ مرگ و میر، افزایش امید به زندگی و نرخ بالای تولد است. در حالی که رشد جمعیت هند در سال‌های اخیر به دلیل عواملی مانند شهرنشینی و افزایش دسترسی به پیشگیری از بارداری کند شده است، انتظار می‌رود جمعیت این کشور همچنان با سرعت قابل توجهی رشد کند.

بیشتر بخوانید:

نمودار تصویری توزیع ۸ میلیارد جمعیت کنونی در کشورهای جهان

نمودار رشد جمعیت جهان از سال ۱۸۰۰ تا سال ۲۱۰۰ به تفکیک کشور + ویدیو

منبع: visualcapitalist
دیجیاتو
بدون نظر

ورود