رونمایی از اولین تصاویر اسکانس های انگلیسی با عکس شاه چارلز سوم

رونمایی از اولین تصاویر اسکانس های انگلیسی با عکس شاه چارلز سوم

اولین تصاویر از اسکناس‌ های منقش به پرتره پادشاه بریتانیا، چارلز سوم، روز سه ‌شنبه توسط بانک مرکزی انگلیس رونمایی شد.

پرتره چارلز سوم بر روی اسکناس های انگلیسی ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ پوندی ظاهر خواهد شد. در همین حال، بقیه طراحی ‌ها مانند اسکانس های فعلی که ملکه الیزابت دوم روی آنها نقش بسته، باقی خواهد ماند.

بانک مرکزی بریتانیا در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که در برجسته کاریِ بخش شفاف امنیتی، پادشاه فعلی نیز قرار است نمایان شود.

به گفته این بانک، انتظار می‌رود اسکناس‌های جدید تا اواسط سال ۲۰۲۴ در بازار به گردش دربیایند و با اسکناس‌ هایی که پرتره ملکه را نشان می‌دهند و به گفته بانک مرکزی همچنان به عنوان ارز قانونی در بریتانیا باقی خواهند ماند، در اختیار عموم خواهند بود.

اولین اسکناس ها با پرتره شاه چارلز سوم رونمایی شد
اولین اسکناس ها با پرتره شاه چارلز سوم رونمایی شد
اولین اسکناس ها با پرتره شاه چارلز سوم رونمایی شد

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، پیش از انتشار این اسکناس‌ها گفت: «این لحظه مهمی است، زیرا پادشاه چارلز تنها دومین پادشاهی است که روی اسکناس‌های ما دیده می‌شود».

سنت نقش بستن تصویر پادشاهان روی اسکناس ها از سال ۱۹۶۰ در بریتانیا آغاز شد.

پشت اسکناس ها بدون تغییر باقی می ماند. طرح های فعلی پرتره هایی از وینستون چرچیل، جین آستن، جی ام دبلیو ترنر و آلن تورینگ به ترتیب در پشت اسکناس های ۵ پوندی، ۱۰ پوندی، ۲۰ پوندی و ۵۰ پوندی را بر خود دارند.

بانک انگلستان همچنین اضافه کرد: «برای به حداقل رساندن تأثیرات زیست ‌محیطی و مالی این تغییر، اسکناس ‌های جدید فقط به منظور جایگزینی اسکناس‌ های فرسوده و پاسخگویی به هرگونه افزایش کلی تقاضا برای اسکناس چاپ خواهند شد».

اولین اسکناس ها با پرتره شاه چارلز سوم رونمایی شد

ضرابخانه سلطنتی اوایل این ماه، اولین سکه‌ هایی که نماد رسمی پادشاه چارلز سوم را نشان می‌دهند نیز وارد بازار کردند. به گفته ضرابخانه سلطنتی، ۴.۹ میلیون سکه ۵۰ پنی با پرتره پادشاه در جلو و طرحی از نماد «زندگی و میراث» ملکه الیزابت در پشت آن عرضه شده است. تصویر پادشاه روی این سکه ها توسط مجسمه ساز بریتانیایی مارتین جنینگز کشیده شده است.

با مرگ ملکه الیزابت پس از ۷۰ سال سلطنت در ۴ سپتامبر ۲۰۲۲، پسر ارشد او، چارلز، به عنوان پادشاه بریتانیا بر تخت پادشاهی نشست.

بیشتر بخوانید:

اعلام رسمی علت مرگ ملکه الیزابت و ضرب سکه جدید با تصویر شاه چارلز سوم

هر آنچه که باید در مورد شاه چارلز سوم پادشاه جدید بریتانیا بدانید؛ از همسران تا تحصیلات

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود