کارشناس روس: «ولادیمیر پوتین با داروهای غربی زنده نگه داشته می شود»؛ اما تا کی؟

کارشناس روس: «ولادیمیر پوتین با داروهای غربی زنده نگه داشته می شود»؛ اما تا کی؟

ادعا می شود که ولادیمیر پوتین برای جنگ در اوکراین توسط پزشکان خارجی با وجود تمام تحریم های غرب علیه او و حکومتش زنده نگه داشته می شود. یک کارشناس روسی به رسانه‌های اوکراینی گفت که پزشکان از آخرین درمان‌های غربی برای کنترل سرطان او و جلوگیری از گسترش آن استفاده کرده‌اند، اما این درمان ها همیشگی نیستند.

وضعیت سرطان پوتین چگونه است؟
والری سولووی

والری سولووی (Valery Solovey) مورخ و تحلیلگر سیاسی روس گفت: «می توانم بگویم که بدون این درمان های خارجی، او قطعاً نمی توانست در انظار عمومی ظاهر شود. کاملاً قطعی است که او از پیشرفته‌ترین درمان‌هایی که در روسیه نمی‌توانند به او ارائه دهند، استفاده می کند و به نظر من، درمان او بسیار موفق هم بوده است. این درمان ها در بهبود او بسیار موثر بوده اند. با وجود این، حتی به گفته پزشکانی که این درمان ها را پیش گرفته اند، پایان او نزدیک است»

وضعیت سرطان پوتین چگونه است؟
دیمیتری پاتروشف

برنامه پوتین برای زمانی که دیگر نتواند ادامه دهد این است که قدرت را به وزیر کشاورزی کمتر شناخته شده روسیه، دیمیتری پاتروشف ۴۵ ساله، پسر دستیار ارشد امنیتی مورد اعتماد و قدرتمند خود، نیکولای پاتروشف ۷۱ ساله، رئیس سابق FSB، که به شدت ضدغرب و یکی از معماران کلیدی جنگ در اوکراین است، واگذار کند.

وضعیت سرطان پوتین چگونه است؟
الکسی دیومین

جانشین احتمالی دیگر، الکسی دیومین ۵۰ ساله، محافظ سابق پوتین و معاون سابق وزیر دفاع است که روز جمعه هنگام بازدید از یک کارخانه بزرگ اسلحه سازی در منطقه تولا، جایی که او اکنون فرماندار است، دیده شد.

سولووی، استاد سابق مؤسسه روابط بین‌الملل مسکو [MGIMO]، یک مدرسه آموزشی برای جاسوسان و دیپلمات‌هاست که مدت‌ها مدعی است اطلاعاتی در مورد سلامت پوتین دارد. او گفت که پزشکان غیر روسی، که سرطان پوتین را معالجه می کنند اهل کجا هستند، اما رهبر بیمار کرملین به آنها اعتماد دارد، زیرا این درمان ها تحت نظارت پزشکان ارشد مسکو انجام می شود.

وضعیت سرطان پوتین چگونه است؟

قبلاً ادعاهایی وجود داشت که پوتین به داروهای نجات دهنده ای وابسته است که توسط پزشکان اسرائیلی تجویز شده و در اسرائیل خریداری شده است.

والری سولوی مدعی است که پوتین از چندین بیماری جدی از جمله سرطان، پارکینسیون و اختلال اسکیزوفرنی رنج می‌برد؛ اما جدی ترین آنها سرطان است. او تاکنون با روشی که پزشکان غیر روسی او را درمان می‌کردند، سرپا نگه داشته شده است. استراتژی و تاکتیک های درمان توسط پزشکانی که خارج از روسیه هستند تعریف شده است. آنها پزشکانی هستند که در فوریه ۲۰۲۰، بلافاصله پس از تشخیص سرطان، او را جراحی کردند.

وضعیت سرطان پوتین چگونه است؟

سولوی معتقد است که سلامتی پوتین به طور چشمگیری رو به وخامت است. او معتقد است که وضعیت پزشکی پوتین بر قضاوت و تصمیم گیری او در مورد جنگ اوکراین تاثیرگذار بوده است. با درگیر شدن روسیه در جنگی که پوتین، وضعیت و درمان ادعایی خود را انتخاب می‌کند، تاثیر مستقیمی بر درستی تصمیم‌های او دارد.

اما نخبگان امنیتی در روسیه مطمئن هستند که جانشینی به دیمیتری پاتروشف خواهد رسید، بنابراین تا کنون به دنبال تسریع این روند نبوده‌اند. سولووی گفت: «آنها انتظار دارند که قدرت به هر حال در نتیجه یک فرآیند انتقال قانونی به دست آنها برسد. قدرت به خاندان پاتروشف، یعنی دیمیتری پاتروشف خواهد رسید، اما در تئوری این احتمال وجود دارد که آنها بتوانند این روند را تسریع کنند.»

وضعیت سرطان پوتین چگونه است؟

سولووی تاکید کرد که احتمالا، سال ۲۰۲۳ آخرین سالی است که پوتین در رأس قدرت روسیه خواهد بود.

او گفت: «اگر پوتین قدرت را داوطلبانه ترک نکند، افراد دیگر وارد عمل خواهند شد. او اکنون آخرین فرصت خود را دارد. اگر از آن استفاده نکند، نخبگان نه تنها برای همیشه از او دور خواهند شد، بلکه اقداماتی علیه او خواهند کرد.»

این بدان معنی است که ممکن است کسانی که پوتین از آنها حمایت می کند، اقداماتی علیه او انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

اسناد جاسوسی از ابتلای ولادیمیر پوتین به پارکینسون و سرطان پانکراس خبر می دهد + ویدیو

پیشگوی مشهور روسی زمان مرگ ولادیمیر پوتین و نوع مرگ او را پیش بینی کرد

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود