۱۰ باری که بازیگران مشهور هالیوود قید دستمزد نجومی را زدند

۱۰ باری که بازیگران مشهور هالیوود قید دستمزد نجومی را زدند

بعضی شاید این سؤال را بپرسند که بازیگران هالیوود چرا برای یک نقش میلیون ها دلار دستمزد می گیرند. درست است که آن ها بازیگران توانمندی هستند اما جدا از آن، شهرت آن ها می تواند پول زیادی را نصیب استودیوهای فیلمسازی کند. همه ی مردم تنها برای دیدن فیلم ها به سینما نمی روند و بسیاری از ما دوست داریم ستاره های محبوب مان را بر روی پرده ی سینما ببینیم. به علاوه بازیگران می توانند فیلم خود را از طریق شبکه های اجتماعی به گونه ای تبلیغ کنند که انجام این کار از طریق تبلیغات، میلیون ها دلار خرج روی دست استودیوهای فیلمسازی می گذارد. با این حال مواردی هم بوده که بازیگران گران قیمت هالیوود به دلایل مختلفی از دستمزد نجومی خود صرف نظر کردند.

تیموتی شالامی در «یک روز بارانی در نیویورک» (A Rainy Day in New York)

تصمیم تیموتی شالامی برای بازی در فیلم وودی آلن، «یک روز بارانی در نیویورک» بازی کند، با انتقادات زیادی مواجه شد. و گرچه این فیلم با موفقیت زیادی رو به رو شد، شالامی تصمیم گرفت تمام دستمزد خود را به چند خیریه ببخشد. او در اینباره گفت: «نمی خواهم از بازی ام در این فیلم سودی عایدم شود. به عنوان یک بازیگر جوان هدفم از به عهده گرفتن این نقش این بود که تلاش کنم پا جای پای بازیگران کهنه کارتری بگذارم که تحسین شان می کنم.»

برندن فریزر در «پناهگاه خانوادگی» (Gimme Shelter)

برندن فریزر در سال ۲۰۱۳ در فیلم «پناهگاه خانوادگی» بازی کرد که درباره ی رها شدن و بی خانمانی بود. بعد از ساخت فیلم، فریزر تمام دستمزد خود را به یک خیریه اهدا کرد که مجموعه ای از پناهگاه های واقعی است و این فیلم نیز بر اساس آن ساخته شده بود. اقدام خیرخواهانه ی فریزر الهام بخش همبازی اش جیمز ارل جونز شد و او نیز بخش قابل توجهی از دستمزد خود را به این خیریه اهدا کرد.

ویل اسمیت در «شاه ریچارد» (King Richard)

اینطور که گفته می شود ویل اسمیت برای بازی اش در فیلم «شاه ریچارد» ۴۰ میلیون دلار دریافت کرد. با این حال، وقتی استودیوی فیلمسازی تصمیم به پخش فیلم از طریق سرویس اِچ‌بی‌او مکس گرفت، معنایش این بود که باقی بازیگران فیلم از دریافت پاداش از فروش فیلم در گیشه محروم خواهند ماند. به همین دلیل اسمیت پذیرفت که بخش زیادی از دستمزد خود را به آن ها دهد. سانیا سیدنی، دمی سینگلتون، تونی گلدوین، جان برنتال و آژنو الیس از جمله بازیگران این فیلم بودند که اسمیت دستمزد خود را با آن ها شریک شد.

رایان رینولدز در «ددپول» (Deadpool)

هنگام ساخت فیلم «ددپول»، رایان رینولدز احساس می کرد، نویسندگان پروژه، پل ورنیک و رت ریس باید سر صحنه در کنارش حضور داشته باشند. پیش از این فیلم، او ۶ سالی با آن ها کار کرده بود. با این حال، استودیوی فیلمسازی از پرداخت دستمزد به ورنیک و ریس خودداری کرد، به همین دلیل رینولدز تصمیم گرفت دستمزد آن ها را خود پرداخت کند.

کیانو ریوز در «وکیل مدافع شیطان» (The Devil’s Advocate)

در زمان ساخت فیلم «وکیل مدافع شیطان»، به کیانو ریوز پیشنهادی چند میلیون دلاری برای حضور در این فیلم شد. با این حال، برای اینکه آل پاچینو همبازی اش شود، ریوز تصمیم گرفت از بخش زیادی از دستمزد هنگفت خود صرف نظر کند تا استودیوی فیلمسازی توان مالی به کار گرفتن آل پاچینو را بیاید. دلیلش صرفاً این بود که ریوز آنقدر دلش می خواست با این بازیگر بزرگ همبازی شود که کمتر شدن دستمزدش برایش اهمیتی نداشت.

جورج کلونی در «شب بخیر و موفق باشید» (Good Night, and Good Luck)

«شب بخیر و موفق باشید» فیلمی است که جورج کلونی در آن هم بازیگر، هم کارگردان و هم جزء تیم نویسندگان بود. او برای به سرانجام رسیدن پروژه ی مورد علاقه اش پذیرفت که تنها یک دستمزد پیش پرداخت به مبلغ ۱۲۰ هزار دلار دریافت کند. روشن نیست آیا او از موفقیت های فیلم در گیشه پاداشی دریافت کرد یا خیر، اما این فیلم با نقدهای مثبتی مواجه شد. علاوه بر این، کلونی برای این فیلم نامزد اسکار بهترین کارگردانی شد.

ایتن هاک در «پاکسازی» (The Purge)

وقتی ایتن هاک پیشنهاد بازی در فیلم «پاکسازی» را دریافت کرد، دستمزدی که برای او در نظر گرفته شده بود بسیار اندک بود. با این حال، به او گفته شد که سهم خوبی از فروش فیلم در گیشه دریافت خواهد کرد. او این نقش را با اعتماد به فیلم و کارگردانش پذیرفت و این ریسک نتیجه ی موفقیت آمیزی داشت، چرا که فیلم تنها در شب افتتاحیه ۳۴ میلیون دلار فروش کرد. با توجه به اینکه تمام هزینه ی صرف شده برای ساخت فیلم ۳ میلیون دلار بود، این میزان بسیار شگفت انگیز می نماید.

جونا هیل در «گرگ وال استریت» (The Wolf of Wall Street)

جونا هیل به قدری دلش می خواست با مارتین اسکورسیزی، کارگردان مشهور کار کند که تصمیم گرفت دستمزد اندکی برای بازی اش در فیلم «گرگ وال استریت» بگیرد. او برای نقشش در این فیلم تنها ۶۰ هزار دلار دریافت کرد و این در حالی بود که دستمزد لئوناردو دیکاپریو برای این فیلم حدود ۱۰ میلیون دلار بود.

او در اینباره گفته: «کمترین دستمزدی که می شد را به من دادند. این پیشنهاد آن ها بود و من هم گفتم: “همین امشب قرارداد را امضا می کنم. همین امشب آن را فکس کنید. می خواهم قبل از خواب امضایش کنم تا دیگر نتوانند به لحاظ حقوقی پیشنهادشان را پس بگیرند.”»

جنیفر لوپز در «شیادان» (Hustlers)

جنیفر لوپز شاید یکی از بزرگ ترین ستاره های موسیقی پاپ دنیا باشد، اما برای بازی اش در فیلم «شیادان» دستمزد پیش پرداختی دریافت نکرد. او هم تهیه کننده و هم بازیگر این فیلم بود و تنها پاداش هایی از فروش فیلم در گیشه دریافت کرد. او در اینباره گفته: «برای “شیادان” دستمزد نجومی ای نگرفتم. بدون دستمزد بازی کردم و تهیه کننده ی فیلم هم بودم. من آن کاری که دوست داشته باشم را انجام می دهم.»

او همچنین گفته: «این فیلم ما است. تهیه کننده، کارگردان، نویسنده و بازیگرهای آن همگی زن هستند. مدت ها در فیلم ها دیده ایم که مردها از زن ها استفاده می کنند، بنابراین جالب بود که برگشتن ورق را ببینیم.»

بازیگران سریال «تئوری بیگ بنگ» (The Big Bang Theory)

جیم پارسونز، جانی گالکی، کیلی کوئوکو، کونال نایر و سایمون هلبرگ در ابتدا برای هر اپیزود از سریال «تئوری بیگ بنگ» یک میلیون دلار می گرفتند. با این حال، دستمزد همبازی های آن ها، ماییم بیالیک و ملیسا راوش کمتر از یک چهارم این مقدار بود. به همین دلیل بازیگران اصلی از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد خود برای هر اپیزود صرف نظر کردند تا دستمزد همبازی هایشان بیشتر شود. اینگونه شد که دستمزد بیالیک و راوش برای هر اپیزود به ۴۵۰ هزار دلار افزایش یافت.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود