ویدیوهایی که نشان می دهد چرا پله بهترین بازیکن تاریخ فوتبال لقب گرفته است + ویدیو

ویدیوهایی که نشان می دهد چرا پله بهترین بازیکن تاریخ فوتبال لقب گرفته است + ویدیو

پس از مرگ پله در سن ۸۲ سالگی، جهان در حال سوگواری از دست داد یک اسطوره است؛ اما همزمان عجایب شگفت انگیز انسانی را گرامی می دارند که مشابه آن را در کم تر فردی می توان دید. طرفداران نسل های اخیر نتوانسته اند بازی درخشان این نابغه برزیلی را تماشا کنند، اما خوشبختانه هنوز ویدیوهای زیادی از درخشش او وجود دارد.

گل هایی که در هر زمانی همچنان زیبا هستند

ویدیو گل های پله

پله بیشتر به خاطر درخشش در بازی های جهانی، به نمایش گذاشتن بازی فوق العاده در جام جهانی و سه بار قهرمانی در آن شناخته شده است. او در سال های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲ و ۱۹۷۰ با برزیل، قهرمان جام جهانی شد و گل های درخشانی را در این مسیر به ثمر رساند.

شوخ طبع و باهوش
او یک استعداد برزیلی در ترکیب با شوخ طبعی را در زمین به منصه ظهور می رساند. حرکت باور باورنکردنی او در بازی برابر اروگوئه برای فریب دروازه بان، نه تنها سرعت او را نشان می داد، بلکه توانایی فریب و نگاهش به روند بازی که دو قدم جلوتر از بقیه بود را نیز به نمایش می گذارد.

لحظات جام جهانی
بازیکنان بزرگ شهرت خود را در بزرگ‌ترین صحنه به دست می‌آورند و پله همیشه در آن لحظات عالی بود.

ویدیویی از جام جهانی ۱۹۷۰ مجموعه ای از همه حرکاتی که او می توانست ارائه دهد را نشان می دهد. این فقط میل به گلزنی نبود که پله را متمایز کرد، او می‌توانست با یک دویدن عجیب و غریب، چندین مدافع را پشت سر بگذارد.

فوق ستاره سانتوس
پله با وجود پیشنهادات بسیار برای پیوستن به باشگاه های برتر اروپا، تقریبا دو دهه را در تیم دوران کودکی خود سانتوس گذراند. البته این بدان معنا نیست که آنها تیم ضعیف بودند، بلکه برعکس؛ این ویدیو آنها را در برابر بنفیکا نشان می دهد، زمانی که این نابغه برزیلی در فینال جام بین المللی یوفا ۱۹۶۲، ۲۱ ساله بود. در طول دو نیمه، او پنج گل به ثمر رساند.

بیشتر بخوانید:

زندگی خصوصی رنگارنگ پله؛ از روابط عاشقانه گوناگون تا میزان ثروت و ۷ فرزند

پله اسطوره فوتبال برزیل و جهان در سن ۸۲ سالگی درگذشت + بیوگرافی

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود