Speeder؛ اولین موتورسیکلت پرنده جهان با سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت

Speeder؛ اولین موتورسیکلت پرنده جهان با سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت

Speeder یک موتورسیکلت پرنده طراحی شده توسط کمپانی Jetpack Aviation است که کمی با اولین پرواز قانونی در آسمان فاصله دارد. هنگامی که این وسیله توسط FAA تأیید شود، می توان سوار شدن بر یک موتور خیابانی که پرواز می کند را تجربه کرد.

دیوید میمن، مدیر عامل Jetpack Aviation می گوید: «ما در حال کار بر روی یک گواهینامه صلاحیت پروازی ویژه برای گواهی آزمایشی هستیم. دریافت این گواهینامه بیشتر از حد انتظار طول می کشد.»

اولین موتورسیکلت پرنده جهان چه زمانی وارد بازار می شود؟
در حالی که طرح اصلی دارای چهار توربین بود، محصول نهایی دارای هشت توربین است که دو عدد در هر گوشه موتور، برای تامین ایمنی از طریق افزونگی وجود دارد. این توربین ها به Speeder تقریباً ۱۳۶ کیلوگرمی اجازه می دهند تا ۲۷۰ کیلو را حمل کند.

نمونه اولیه Speeder P2 در حال آزمایش در تاسیسات این شرکت در کالیفرنیا است. اگرچه تا زمانی که این وسیله گواهینامه FAA را نداشته باشد، نمی تواند به طور رسمی پرواز کند؛ اما تا دو سال دیگر می تواند این گواهی را دریافت کند. نمونه اولیه در خصوص بلند شدن و فرود تست شده است. همچنین در هوا شناور شده و پرواز رو به جلو را امتحان کرده است. این شرکت یک مدل مشکی از این موتور پرنده را در مقیاس کامل و شیک، در رویدادها به نمایش می گذارد. میمن می‌گوید: «این وسیله برای خلبانی طراحی شده است که شکل ظاهر آن بر روی زمین شبیه به موتورسیکلت است.»

اولین موتورسیکلت پرنده جهان چه زمانی وارد بازار می شود؟

یک نسخه بدون سرنشین این محصول نیز به منظور استفاده نظامی به عنوان یک هواپیمای باری در حال توسعه است که می تواند با سرعت ۶۵۰ کیلومتر در ساعت در ارتفاع ۱۲۰ متری از سطح زمین پرواز کند. میمن می‌گوید: «آنها مانند پهپادها، اما برای مأموریت‌های نجات جان هستند که می توانند به نقاط مختلف پرواز کنند.»

تمرکز بر نسخه نظامی ابتدا راهی برای تأمین هزینه تست های طولانی مدت آن قبل از اینکه این هواپیماها در نهایت به موتور سیکلت پرنده یا همانطور که Jetpack Aviation آن را «وسیله نقلیه پرنده خودکار» می‌نامد، تبدیل شود.

در قالب موتورسیکلت خلبانی، Speeder به طور بالقوه می تواند به سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت برسد، اگرچه حتی بهترین موتورسواران برای ماندن در این سرعت با مشکل مواجه خواهند شد. بنابراین، این شرکت یک گاورنر برای موتورها و یک محدود کننده ارتفاع دارد.

اولین موتورسیکلت پرنده جهان چه زمانی وارد بازار می شود؟

Speeder از فناوری fly-by-wire مانند جت های جنگنده برخوردار خواهد بود. کنترل‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که ساده و محدود به سوئیچ‌های روی دسته‌ها، شبیه به یک بازی ویدیویی باشند. میمن می گوید: «هنگامی که Speeder از زمین بلند می شود، تا حدود ۲ متر بالا می رود و شناور می شود و کنترلر پرواز داخلی آن منتظر دستورات خلبان می ماند.» بخش کنترل به چندین حسگر متصل است که تشخیص می دهد جت کجا برود و از چه موانعی برای جلوگیری از برخورد باید اجتناب کند. او می‌گوید: «اگر ساختمان یا درختی در جلو باشد، به‌طور خودکار شناسایی می‌شود.»

موتورسیکلت های پرنده، نیروی رانش کافی برای حمل دو سوار، حتی سه سوار را هم دارند. اما اگر Speeder مجوز FAA را دریافت کند، به حمل یک مسافر محدود می شود. میمن می گوید: «Speeder در نهایت می تواند مافوق صوت شود.»

اولین موتورسیکلت پرنده جهان چه زمانی وارد بازار می شود؟

یک بدنه محافظ شبیه به یک ماشین مسابقه ای به سبک فرمول ۱ می تواند ایمنی لازم برای افزایش سرعت تا ۴۰۰ کیلومتر در ساعت را برای این موتورسیکلت پرنده، فراهم کند. میمن می‌گوید: «با بال‌های کوچک، این وسیله می‌توانست نزدیک به یک ساعت پرواز کند.»
در حالی که تا صدور گواهینامه هنوز فاصله است، میمن در نمایشگاه هوایی اقیانوس آرام تابستان گذشته، حجم تقاضاها برای این محصول را مشاهده کرد. او می‌گوید: «ما یک Speeder داخل چادر VIP داشتیم و افراد زیادی جلو می‌آمدند و می‌گفتند: من به لامبورگینی یا بنتلی دیگر نیاز ندارم. من آن را میخواهم.»

این شرکت پیش‌فروش Speeder را با قیمت اولیه ۳۸۱,۰۰۰ دلار آغاز کرده است.

بیشتر بخوانید:

XPeng X2؛ خودرو پرنده ۱۲۰ هزار پوندی که از پهپاد برقی برای پرواز استفاده می‌کند + ویدیو

معرفی ۳ خودرو پرنده ای که به زودی در آسمان ها جولان می دهند

منبع: yahoo
بدون نظر

ورود