۷ افشاگری جنجالی‌ شاهزاده هری در کتاب خاطراتش که به تازگی منتشر شده است

۷ افشاگری جنجالی‌ شاهزاده هری در کتاب خاطراتش که به تازگی منتشر شده است

کتاب خاطرات شاهزاده هری، فرزند پادشاه بریتانیا به نام Spare که به تازگی منتشر شده است، حاوی روایت های پنهانی از زندگی او و اعضای خانواده سلطنتی است. در بخشی از این کتاب او حتی به جزئیاتی از تجربه جنگ در افغانستان اشاره می کند که باعث واکنش تند مقامات طالبان در این کشور شد. در اینجا ۷ مورد از جنجالی ترین افشاگری های هری را در کتاب خاطراتش مرور می کنیم.

۱. مصرف مواد مخدر 

شاهزاده هری در کتاب خاطراتش چه افشاگری هایی کرده است؟
هری در یکی از بخش‌های تکان‌دهنده کتاب اعتراف کرده که چندین بار کوکائین مصرف کرده است.
او همچنین به کشیدن حشیش و امتحان مجیک ماشروم نیز، اعتراف کرده است.

هری در مورد مصرف مواد مخدر می نویسد: «من یک نوجوان ۱۷ ساله عمیقاً ناراضی بودم که مایل بودم تقریباً هر چیزی را که وضعیت موجود را تغییر می دهد امتحان کنم. به هر حال این چیزی بود که به خودم می گفتم.»

۲. رابطه با زنی بسیار بزرگ تر از خودش

شاهزاده هری در کتاب خاطراتش چه افشاگری هایی کرده است؟

هری در این کتاب توضیح می دهد که چگونه در ۱۷ سالگی، اولین رابطه جنسی خود را در حیاط پشتی یک کافه با یک زن بزرگ تر از خودش تجربه کرده است. این افشاگری بریتانیایی ها را بر آن داشته که هویت این زن را پیدا کنند.

۳. دعوای مگان و کیت

شاهزاده هری در کتاب خاطراتش چه افشاگری هایی کرده است؟

هری در این کتا مدعی شد که در آستانه عروسی سلطنتی خود در سال ۲۰۱۸، مگان به پرنسس ولز که یک ماه قبل شاهزاده لویی را به دنیا آورده بود. گفته است که کیت به دلیل هورمون هایش در دوران بارداری مشکل حافظه و تمرکز دارد.

کیت در طول هر سه بارداری خود از حالت تهوع و استفراغ بیش از حد ناشی از عدم تعادل هورمونی رنج می برد. هری می گوید که کیت ناراحت شد، اما مگان عذرخواهی کرد و گفت که او اینگونه با دوستانش صحبت می کند.

اما هری می‌گوید ویلیام انگشتش را به سمت مگ گرفت و سپس گفت: «این حرف ها بی‌ادبی است، مگان. این کارها اینجا انجام نمی‌شود.» که مگان در جواب گفت: «اگر می شود، انگشت خود را از صورت من دور کنید».

۴. تعداد شبه نظامیان طالبانی که هری در افغانستان کشته است

شاهزاده هری در کتاب خاطراتش چه افشاگری هایی کرده است؟

هری فاش کرد که در زمان حضورش در افغانستان ۲۵ نفر را کشته است. فرزند پادشاه بریتانیا می‌گوید که نه افتخار می‌کند و نه شرمنده است، زیرا این کار صرفاً وظیفه او به عنوان یک سرباز بوده است. برادر ولیعهد بریتانیا می گوید که او به این ۲۵ نفر به عنوان مردم فکر نمی کرد بلکه آنها را مهره های شطرنج می دید که باید از روی صفحه بازی برداشته شوند.

خالد زدران، سخنگوی پلیس طالبان گفت: «شاهزاده هری همیشه در ولایت هلمند در یاد می‌ماند؛ افغان‌ها هرگز کشتار هموطنان بی‌گناه خود را فراموش نمی‌کنند. عاملان چنین جنایاتی روزی به دادگاه بین المللی معرفی خواهند شد و جنایتکارانی مانند هری که با افتخار به جنایات خود اعتراف می کنند، در برابر جامعه بین المللی محاکمه خواهند شد.»

۵. دعوای هری با ویلیام 

شاهزاده هری در کتاب خاطراتش چه افشاگری هایی کرده است؟

دوک ساسکس در بخشی از خاطراتش مدعی شده است که تنها برادرش، ولیعهد کنونی بریتانیا در سال ۲۰۱۹ در کاخ کنزینگتون به طور فیزیکی به او حمله کرد. به گفته او، شاهزاده ویلیام در جریان این منازعه از مگان مارکل، همسر شاهزاده هری به عنوان فردی «دشوار»، «گستاخ» و «زمخت» یاد کرد.

هری ادعا می کند که ویلیام «یقه ام را گرفت، گردنبندم را پاره کرد و… مرا به زمین کوبید».

۶. اتهامات علیه کامیلا همسر پادشاه بریتانیا

شاهزاده هری در کتاب خاطراتش چه افشاگری هایی کرده است؟

هری، بی پروا کامیلا را به افشای داستان ها به مطبوعات متهم کرد و ادعا کرد که کمپینی را برای ازدواج با چارلز برای به دست آوردن تاج سلطنتی راه اندازی کرده است.

شاهزاده هری از رابطه پادشاه و همسرش می گوید و اینکه چگونه او و ویلیام به پدرشان التماس کردند که با او ازدواج نکند. هری می‌گوید او و ویلیام به چارلز قول دادند که از حضور کامیلا در خانواده استقبال کنند، اما تنها چیزی که در ازای آن درخواست کردند این بود که او با وی ازدواج نکند.

۷. ملکه مگان را امتحان کرد

شاهزاده هری در کتاب خاطراتش چه افشاگری هایی کرده است؟
هری مدعی است که ملکه فقید، مگان را در مورد نظرش درباره دونالد ترامپ در اولین ملاقاتشان مورد سوال قرار داده است. هری می نویسد: «همه چیز خیلی خوب بود. مادربزرگ حتی از مگ پرسید که درباره دونالد ترامپ چه فکر می کند. مگ سیاست را یک بازی بدون برد می دانست، بنابراین موضوع را به کانادا تغییر داد.

هری گفت مادربزرگش به مگان گفت: «فکر می کردم شما آمریکایی هستید».

بیشتر بخوانید:

جنجال آفرینی کتاب خاطرات شاهزاده هری؛ از کشتن ۲۵ عضو طالبان تا اولین رابطه عاشقانه

 ۹ رازی که مگان مارکل و پرنس هری در مستند جدید زندگی خود فاش کردند

منبع: the sun
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود