چگونه حساب بلوبانک باز کنیم؟

چگونه حساب بلوبانک باز کنیم؟

بلوبانک (Blubank) که با شعار «بلو، بانک ولی دوست‌داشتنی» فعالیت می‌کند یک بانک دیجیتال است که کاربران آن می‌توانند تمام عملیات بانکی و امور مرتبط با آن را به صورت دیجیتال و کاملا آنلاین پیگیری کنند. حساب های بلوبانک در سپرده های بانک سامان حفظ شده و وجوه مشتریانی که از این سپرده ها استفاده می‌کنند در تضمین صندوق ضمانت سپرده های بانکی در بانک مرکزی خواهد بود.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

بلوبانک چیست؟

بلوبانک یک نئوبانک یا بانک دیجیتال است که فعالیت خود را از اواخر سال ۹۸ و به عنوان زیرمجموعه بانک سامان آغاز کرده است.

بزرگترین تفاوت بلوبانک با دیگر بانک‌ها در این است که Blubank یک نئوبانک است؛ به این معنی که شعبه‌ فیزیکی ندارد و فاقد اصطکاک‌های معمول و پیچیدگی‌های بانک‌های سنتی است و حساب باز کردن در آن بدون نیاز به حضور در شعبه است.

تمام خدمات Blubank از طریق اپلیکیشن های طراحی شده برای اندروید و iOS و نسخه تحت وب قابل انجام است. پس از افتتاح حساب، نهایتا یک کارت بانکی دریافت خواهید کرد که به کمک آن می‌توانید به دریافت پول از عابربانک، خرید اینترنتی و موارد مشابهی که با کارت‌های بانک‌های دیگر امکان انجام آن را داشتید، بپردازید. فراموش نکنید برای افتتاح حساب بلوبانک نیازی به پرکردن فرم کاغذی و یا مراجعه به شعب ندارید.

از مزایای این پلتفرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عضویت در سامانه شتاب بانک مرکزی
 • ارسال رایگان کارت بانکی به آدرس دلخواه شما در کمتر از ۵ روز کاری در تهران و ۱۰ روز کاری در سایر نقاط کشور
 • دریافت و فعال‌سازی آنلاین رمزهای کارت از طریق اپلیکیشن بلوبانک
 • امکان مسدودکردن کارت از طریق اپلیکیشن بلوبانک
 • مبالغ سپرده‌های مشتریان در چارچوب ضوابط قانونی و تا سقف قانونی تعیین شده، مورد تضمین صندوق ضمانت سپرده‌های بانک مرکزی است.
 • محرمانه بودن اطلاعات حساب‌ها و مدارک هویتی مشتریان
 • ظاهر متفاوت و جذاب کارت بلوبانک
نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

مدارک لازم برای باز کردن حساب بلوبانک

 • اصل کارت ملی هوشمند یا کد رهگیری درخواست کارت ملی هوشمند + شناسنامه
 • سیم کارت به نام شخص

کد معرف بلوبانک چیست؟

این کد را باید از افرادی که در حال حاضر حساب بلو بانک دارند دریافت کنید.

اگر حساب بلوبانک داشته باشید و شخص دیگری با کد معرف شما به باز کردن حساب بپردازد شما مبلغ ۳۰،۰۰۰ تومان را در حساب بلوبانک خود دریافت خواهید کرد. این اتفاق باعث شده تا بسیاری دوستان خود را برای بازکردن حساب دعوت کنند تا این پاداش‌های ۳۰،۰۰۰ تومانی را دریافت کنند.

مراحل ثبت نام بلوبانک

مرحله اول: در ابتدا باید اپلیکیشن بلوبانک را از طریق لینک https://blubank.com/download دانلود کنید.

مرحله دوم: بعد از دانلود اپلیکیشن بلوبانک و وارد شدن به فضای اپلیکیشن، روی گزینه باز کردن حساب کلیک کنید.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

مرحله سوم: در این قسمت پس از تأیید شرایط و ضوابط فعالیت در این نرم افزار، باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید که حتماً به نام خودتان است.

بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه، یک کد تأیید ارسال می‌شود. آن را در کادر مربوطه وارد کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

مرحله چهارم: سپس کد ملی خود را در کادر زیر وارد کنید.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

مرحله پنجم: در این قسمت باید تاریخ تولد خود را با استفاده از تقویم موجود انتخاب کنید.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

مرحله ششم: در این مرحله از ساخت حساب کاربری، باید یک نام کاربری به‌دلخواه خود انتخاب کنید. بعد از انتخاب نام کاربری باید یک رمز عبور امن نیز برای حساب خود انتخاب کنید.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

مرحله هفتم: یک رمز عبور با مطابق با شرایطی که ذکر کرده وارد کنید.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

مرحله هشتم: بعد از عضویت در اپلیکیشن بلوبانک و باز کردن حساب کاربری، برای باز کردن حساب در بلوبانک باید مدارک مورد نیاز را اسکن کنید.

در این بخش باید از کارت ملی خود عکس بگیرید. اگر کارت ملی شما قدیمی است، باید تاریخ انقضای کارت ملی و کد رهگیری که برای کارت ملی هوشمند درخواست داده‌اید را نیز وارد کنید.

سپس در بخش شناسایی هویت، باید عبارت خواسته شده از شما را در قالب یک ویدئو کوتاه برای بلوبانک ضبط و ارسال کنید.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

مرحله نهم: پس از ارسال ویدئو، اطلاعات شما با موفقیت دریافت می‌شود. در این مرحله اطلاعات شما تا دو ساعت دیگر بررسی می‌شود و نتیجه از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌شود. اگر تمامی اطلاعات و مدارک ارسال شده، مورد تأیید باشد پیامکی حاوی این متن برای شما ارسال می‌شود: «حساب شما با موفقیت فعال شد.»

بعد از فعال شدن حسابتان، وارد اپلیکیشین شوید. نام کاربری و رمز عبوری که در مراحل قبل ثبت کردید را وارد کنید. کارت بانکی بلو را سفارش دهید. کارت بانکی بلو در سه رنگ آبی، سبز و قرمز موجود است که بعد از انتخاب رنگ موردنظرتان و وارد کردن کد پستی و شماره تلفن ثابت خود، سفارش کارت بانکی‌تان نیز با موفقیت ثبت می‌شود.

همچنین کاربر می‌تواند بعد از ۱۰ دعوت موفق، تقاضای کارت بلوبانک به رنگ مشکی را ثبت کند.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

بلوجونیور برای فرزندان

بلوجونیور فضایی برای آموزش مسائل ساده‌ مالی به فرزندان است تا بتوانند به مرور با پیچیدگی‌های مسائل مالی روبه‌رو شوند. باز کردن حساب و صدور کارت شخصی برای فرزندان قدم مهمی در آشنایی آن‌ها با مفهوم پول و بانک است که همراه با نظارت والدین در بلوجونیور به‌صورت رایگان امکان‌پذیر شده است. بلوجونیور محصولی از بلوبانک برای فرزندان ۷ تا ۱۴ ساله است.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

مراحل بازکردن حساب در بلوجونیور:

۱. داشتن حساب بلوبانک توسط پدر یا مادر
۲. دانلود و نصب اپلیکیشن بلوجونیور

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

بلوباکس؛ فضایی برای پس انداز

بلوباکس یک فضای پس‌انداز ساده است که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. تفاوت بلوباکس با سایر صندوق‌ها در این است که برای داشتن آن نیازی به فضای خالی ندارید و لازم نیست که نگران نگهداری از آن باشید. این فضا در  اپلیکیشن قرار دارد و کار با آن حتی ساده‌تر از داشتن یک صندوق واقعی یا قلک است.

کافی است باکس مورد نظر خود را ایجاد کنید، مبلغ مورد نظر را مشخص و به آن منتقل کنید. به این ترتیب مبلغی که مورد نظر شماست، از حساب‌تان جدا و در باکس مورد نظرتان ذخیره خواهد شد تا هر زمان که به آن نیاز پیدا کردید، از آن استفاده کنید. مبلغ موجود در باکس‌ها، حتی در زمان اتمام موجودی حساب اصلی، کسر نخواهد شد و تنها در صورتی که کاربر بخواهد می‌تواند آن را از باکس خارج و به حساب اصلی منتقل کند.

مراحل ساخت بلوباکس در بلوبانک

 • وارد اپلیکیشن شوید.
 • از قسمت داشبورد اپلیکیشن و از نوار بالای صفحه گزینه‌ باکس را انتخاب کنید.
 • در منوی باکس، ساخت باکس جدید را انتخاب کنید.
 • به این ترتیب و تنها در سه گام کوتاه می‌توانید فضایی برای مدیریت اهداف و سرمایه‌های خود داشته باشید.

نکته: با پس‌انداز کردن در بلوباکس می‌توانید علاوه بر جدا کردن و نگهداری بخشی از منابع مالی خود، از سود سالانه هم بهرمند شوید.

نحوه افتتاح حساب بلوبانک و کار با آن

سود بلو بانک چقدر است؟

به مبلغی که در حساب بلوبانک خود داشته باشید به صورت سالانه سود تعلق می‌گیرد. این سود سالانه ۱۰ درصد است که به صورت ماهانه به افراد پرداخت می‌شود.

خدمات بلو بانک

شما به کمک حساب بلوبانک خود می‌توانید تمام کارهایی را که با حساب‌های بانکی دیگرتان انجام می‌دادید انجام دهید؛ از جمله پرداخت قبوض، انتقال پول به روش‌های مختلف مانند ساتنا، پایا و کارت به کارت، خرید اینترنتی و…

خدمات ویژه‌ای که بلوبانک به شما ارائه می‌دهد کارمزدی برای کارت به کارت‌های بین حساب‌های بلوبانک و از آن‌ها به کارت‌های بانک سامان و سامان به بلوبانک ندارد.

همچنین یکی از ویژگی‌های اپلیکیشن Blubank این است که شما نیازی به دانستن شیوه‌های مختلف انتقال پول ندارید و تنها با وارد کردن مبلغ مورد نظرتان شیوه‌های ممکن برای انتقال آن مبلغ به شما نمایش داده می‌شوند.

آیا بدون کارت ملی هوشمند می‌توان حساب بلوبانک باز کرد؟

بله، اگر درخواست کارت ملی هوشمند را ثبت کردید، از طریق ثبت کد رهگیری نوشته شده روی رسید ثبت‌ نام کارت ملی هوشمند، امکان باز کردن حساب را دارید.

چگونه می‌توان از فردی که حساب بلوبانک دارد کد معرف گرفت؟

فردی که حساب بلوبانک دارد از قسمت «دعوت از دوستان» این اپلیکیشن می‌تواند لینک دانلود و کد معرف را برایتان ارسال کند.

بدون نظر

ورود