زنی مبتلا به بیماری نادری که بدون چانه به دنیا آمده است + ویدیو

زنی مبتلا به بیماری نادری که بدون چانه به دنیا آمده است + ویدیو

سونیا گوپتا تنها ۲۵ کیلو وزن دارد و به دلیل بیماری نادرش هیچ وقت چانه نداشته است. این دختر ۲۰ ساله به خاطر ظاهرش آنقدر مورد آزار و اذیت دیگران قرار گرفت که مجبور شد سال ها خود را از دنیا پنهان کند. اما در سال‌های اخیر، او برای به اشتراک گذاشتن داستان زندگی خود، از رسانه‌های اجتماعی استفاده می کند و اکنون بیش از ۲۸,۰۰۰ دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

زنی مبتلا به بیماری نادری که بدون چانه به دنیا آمده است

او مرتباً ویدیوهایی از خود در حال آواز خواندن و رقصیدن با موسیقی برای الهام بخشیدن به دیگران آپلود می کند. سونیا که در کلکته به دنیا آمده می‌گوید: «وقتی خانواده‌ام من را به پزشکان نشان دادند، پیشنهاد جراحی صورت را دادند. اما خانواده من توانایی پرداخت هزینه عمل را ندارند، بنابراین من هنوز تحت عمل جراحی قرار نگرفته ام.»

نام وضعیت سونیا مشخص نیست. اما نوزادانی که با چانه کوچک تا تقریباً بدون چانه متولد می شوند، اغلب میکروگناتیا یا هیپوپلازی فک پایین تشخیص داده می شوند؛ وضعیتی که در آن کودک فک پایین بسیار کوچکی دارد.

زنی مبتلا به بیماری نادری که بدون چانه به دنیا آمده است
کودکان ممکن است با این مشکل به دنیا بیایند، یا ممکن است در مراحل بعدی زندگی این وضعیت برایشان به وجود بیاید و عمدتاً در کودکانی رخ می دهد که با شرایط ژنتیکی خاصی مانند تریزومی ۱۳ و پروگریا متولد می شوند و یا شرایطشان می تواند نتیجه سندرم جنین الکلی  نیز باشد.
در برخی موارد، این مشکل با رشد فک کودک با افزایش سن برطرف می شود.

با این حال، در موارد شدید، میکروگناتیا می تواند باعث مشکلات تغذیه یا تنفس و منجر به انحراف دندان‌ها شود، که در نتیجه آن، دندان‌ها به درستی روی هم قرار نمی‌گیرند.

بیشتر بخوانید:

هماتوهیدروزیس؛ بیماری نادر و عجیبی که در آن بیمار خون عرق می کند

دختر بچه ای که به خاطر یک بیماری نادر لبخند دائمی به صورت دارد

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • فرزاد بهمن ۱۴, ۱۴۰۱

    موقع خواب دهنشو نمیبنده؟
    چجوری میتونه مثلا یه سیب گاز بزنه؟