محبوب ترین شغل در هر یک از کشورهای دنیا چیست؟

محبوب ترین شغل در هر یک از کشورهای دنیا چیست؟

بر اساس یک نقشه ی جدید که محبوب ترین شغل ها در سرتاسر دنیا را نشان می دهد، خلبانی پرطرفدارترین شغل دنیا است.

در این نقشه که با استفاده از داده های مربوط به جستجوهای صورت گرفته در گوگل طی ۱۲ ماه تهیه شده، در کنار نام هر کشور پرجستجوترین شغل در آن کشور آورده شده، یعنی شغلی که مردم آن کشور بیش از هر شغل دیگری به دنبال کسب اطلاعات درباره ی آن در گوگل بوده اند.

خلبانی در ۲۵ کشور دنیا، از جمله آمریکا، انگلیس و استرالیا، پرجستجوترین شغل بوده است. تعداد جستجوها درباره ی این شغل در گوگل در مجموع ۹۳۰،۶۳۰ مورد در سرتاسر دنیا بوده است. در رتبه ی دوم، شغل نویسندگی با ۸۰۱،۲۰۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا قرار دارد. با این حال، جستجوها درباره ی این شغل در ۷۵ کشور دنیا، از جمله هند، نیوزلند و آفریقای جنوبی در صدر قرار داشته است.

حرفه ی رقص جایگاه سوم را با ۲۷۸،۷۲۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا به خود اختصاص داده و در کشورهایی همچون نیجریه و غنا پرجستجوترین شغل بوده است.

این نقشه یک شرکت ارائه دهنده ی خدمات مالی به مهاجرین به نام Remitly تهیه شده است.

این پژوهش که با بررسی نزدیک به ۲۰۰ شغل و تجزیه و تحلیل میزان جستجوها برای عبارت های رایج مرتبط با تحقیق درباره ی یک شغل انجام شد، پرجستجوترین شغل در گوگل در هر یک از کشورهای دنیا طی سال گذشته را نشان می دهد.

این پژوهش می گوید خلبانی به عنوان شغلی با درآمد فراوان، چشم انداز شغلی عالی و فراهم آوردن فرصت سفر شناخته می شود.

خلبانی از گذشته یکی از شغل های مورد علاقه ی کودکان در سرتاسر دنیا بوده و نتیجه ی این پژوهش نشان می دهد این حرفه جذابیت خود را از دست نداده است.

با این حال، این پژوهش به طور کلی نشان می دهد شغل های مرتبط با فرهنگ و هنر از بیشترین محوبیت برخوردارند.

اروپا
آمریکای شمالی
آمریکای جنوبی
آفریقا
استرالیا
آسیا

یوتیوبری با ۱۹۵،۰۷۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا در رتبه ی چهارم قرار گرفته و در کشورهایی همچون مکزیک و ژاپن پرجستجوترین شغل بوده است. جایگاه پنجم به کارآفرینی با ۱۷۸،۳۸۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا اختصاص دارد، شغلی که در کشورهایی مانند لوکزامبورگ و گواتمالا بیشترین جستجو را داشته است.

بازیگری رتبه ی ششم را با ۱۷۶،۱۸۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا از آن خود ساخته و در کشورهایی از جمله ترکیه و اتریش در صدر جستجوها بوده ست. اینفلوئنسری در رتبه ی هفتم با ۱۵۹،۱۸۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا قرار دارد و در کشورهایی مثل اسپانیا، ونزوئلا و آرژانتین پرجستجوترین حرفه بوده است.

جایگاه هشتم به برنامه نویسی با ۱۲۵،۳۱۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا تعلق دارد، شغلی که در کشورهایی مانند مقدونیه در صدر جستجوها قرار داشته است.

در رتبه ی نهم خوانندگی با ۱۲۱،۴۳۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا قرار دارد که در کشورهایی مانند ویتنام پرجستجوترین شغل بوده است.

رتبه ی دهم را شغل معلمی با ۱۱۴،۹۵۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا به خود اختصاص داده که در کشورهایی همچون مالزی بیشتری جستجو را داشته است.

در قاره ی اروپا، در کشورهای اسکاندیناوی و همچنین یونان شغل نویسندگی در صدر قرار دارد. در فرانسه بیشتر جستجوها به شغل وکالت تعلق دارد. در پرتغال شغل آتش نشانی رتبه ی نخست را به خود اختصاص داده و برای آلمانی ها تدریس در دانشگاه شغلی ایده آل محسوب می شود.

در آمریکای شمالی، کانادایی ها عمدتاً درباره ی شغل خلبانی جستجو کرده اند.

در آمریکای جنوبی، وکالت در کشورهای پورتوریکو، گوادلوپ و مارتینیک محبوب ترین شغل است. در کشورهایی همچون هندوراس، کاستاریکا و جمهوری دومینیکن هم اینفلوئنسری در صدر قرار گرفته است. در برزیل تجارت در رتبه ی نخست قرار دارد و در اوروگوئه نیز وکالت محبوب ترین شغل است.

در قاره ی آفریقا، مربیگری فوتبال پرجستجوترین شغل در مصر است و سومالی ها هم علاقه ی زیادی به دانشمند شدن دارند.

در قاره ی اقیانوسیه، مهمانداری هواپیما محبوب ترین شغل در جزایر ماریانای شمالی است و در تونگا خوانندگی در صدر قرار دارد. در پاپوا گینه نو نیز خلبانی رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است.

در آسیا و خاورمیانه، پرجستجوترین شغل در امارات، عربستان، یمن و عمان، شاعری است. در ترکمنستان، مترجمی محبوب ترین شغل است. لبنانی ها هم کمدین بودن را شغلی ایده آل می دانند. در چین متخصص تغذیه در صدر قرار دارد و در تایلند فیلمسازی رتبه ی نخست را به خود اختصاص داده است. در کره جنوبی بیشترین جستجو برای افسری پلیس بوده است.

در این پژوهش به بررسی محبوب ترین شغل های ورزشی نیز پرداخته شد که نتیجه ی آن نشان داد بازیکنی فوتبال با ۶۰ هزار مورد جستجو در سرتاسر دنیا در صدر قرار دارد. این پژوهش همچنین نشان داد کشتی یکی از محبوب ترین شغل های ورزشی دنیا است و دیگر ورزش ها با بیشترین محبوبیت نیز عبارتند از بسکتبال، بوکس و گلف.

فهرست کامل پرجستجوترین شغل های دنیا

۱- خلبان

۲- نویسنده

۳- رقصنده

۴- یوتیوبر

۵- کارآفرین

۶- بازیگر

۷- اینفلوئنسر

۸- برنامه نویس

۹- خواننده

۱۰- معلم

۱۱- دی جی

۱۲- بلاگر

۱۳- پزشک

۱۴- استاد دانشگاه

۱۵- مهماندار هواپیما

۱۶- آتش نشان

۱۷- قاضی

۱۸- وکیل دادگستری

۱۹- وکیل مدافع

۲۰- روانشناس

منبع: dailymail
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

  • روح بهمن ۲۲, ۱۴۰۱

    واقعاً از اطلاعاتی که در مورد کشور عزیزمون ایران در این مقاله موج می‌زد شگفت زده شدم ?
    انگار چنین کشوری درون نقشه نبوده!!!
    مرسی از این همه وطن‌پرستی

  • احمد بهمن ۲۴, ۱۴۰۱

    پس چرا هیچ اطلاعاتی در مورد ایران و سوریه و روسیه نبود !!؟؟؟