خونین ترین ۲۴ ساعت روسیه در اوکراین؛ ۱,۰۳۰ کشته، ۱۴ تانک، ۲۸ خودرو زرهی و…

خونین ترین ۲۴ ساعت روسیه در اوکراین؛ ۱,۰۳۰ کشته، ۱۴ تانک، ۲۸ خودرو زرهی و…

روسیه مرگبارترین روز خود در میدان نبرد را متحمل شده است، پس از آنکه اوکراین مدعی شد در عرض ۲۴ ساعت بیش از ۱,۰۰۰ سرباز روسی را کشته است. اوکراینی ها مدعی هستند که بیش از ۱,۰۰۰ نفر از سربازان ولادیمیر پوتین کشته شدند پیش از اینکه بتوانند کمتر از ۱۰ متر پیشروی کنند، در شرایطی که حمله دیگری در منطقه شرق اوکراین توسط نیروهای روسی انجام شد. ده ها هزار سرباز روسی در نبرد خندقی نزدیک در مناطق شرقی اوکراین شرکت دارند، نیروهایی که تلاش دارند شهر باخموت را به تسخیر درآورند.

مرگبارترین روز روسیه در اوکراین با 1030 کشته

ماه هاست که این شهر صحنه درگیری های سنگین بین طرفین است اما نیروهای ولادیمیر پوتین اکنون تاکتیک های خود را تغییر داده اند. به جای تلاش همراه با عجله برای تصرف یکباره و همزمان مناطق مختلفی در اوکراین، روسیه اکنون در حال انجام نبردهای متمرکز روی جبهه هایی خاص در اوکراین است. این تغییر تاکتیک، واکنشی به شکست هایی است که روسیه در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ متحمل شد، در شرایطی که اوکراین بخش قابل توجهی از ماشین جنگی روسیه را از بین برد و بخش هایی از قلمرو خود را بازپس گرفت.

مرگبارترین روز روسیه در اوکراین با 1030 کشته

نبرد باخموت؛ جهنمی که عمر متوسط سربازان در خط مقدم آن تنها ۴ ساعت است

اولکسی رزینکوف، وزیر دفاع اوکراین می گوید که روس ها از اشتباهاتشان در پخش کردن منابع درس گرفته اند: «اکنون تاکتیک جدید آن ها تلاش های متمرکز و ترسناک برای تصرف است، متر به متر، گاهی ۱۰ متر در هر بار، فشار آوردن و عقب راندن». اما روسیه تنها توانسته در عرض یک هفته، به کمک نیروهای «آموزش ندیده اش» که به عنوان «گوشت دم توپ» برای «اهداف غیرواقع گرایانه» استفاده می کند، چند صد متر پیشروی کند. رزنیکوف می گوید که ملت جنگ زده اوکراین در انتظار یک حمله بزرگ در آستانه یکسالگی شروع حمله روسیه به اوکراین است، در شرایطی که روز ۲۴ فوریه نزدیک می شود. اما اوکراین مدعی است که توانسته ضربات سختی به نیروهای روسی وارد کند در شرایطی که در عرض ۲۴ ساعت بیش از ۱,۰۳۰ سرباز روسی را کشته است.

مرگبارترین روز روسیه در اوکراین با 1030 کشته

بر اساس گزارش اوکراینی ها، درگیری های دیروز در میدان های نبردِ پوشیده از برف منطقه باخموت باعث شده که میدان نبرد مملو از جسد سربازان روسی باشد. این بالاترین تعداد تلفات روس ها در عرض ۲۴ ساعت از شروع جنگ در اوکراین است، اگر چه این اعداد توسط منابع مستقل تایید نشده است. دولت اوکراین می گوید که با این تلفات، تعداد تلفات کلی روسیه از زمان شروع حمله به اوکراین به ۱۳۳,۱۹۰ نفر کشته رسیده است. اوکراین همچنین مدعی است که در این مدت ۱۴ تانک، ۲۸ خودرو تهاجمی زرهی، یک سیستم توپخانه ای، سه خودرو و تانکر سوخت و ۵ خودرو خاص نظامی را نابود کرده است.

مرگبارترین روز روسیه در اوکراین با 1030 کشته

در طرف مقابل، ارتش روسیه مدعی است که تنها در ماه ژانویه بیش از ۶,۵۰۰ سرباز اوکراینی را کشته است اما تعداد تلفات خودی را از ماه سپتامبر روزآمد نکرده است. نیروهای این کشور در تلاش برای تصرف شهر باخموت پیشرفت چندانی نداشته اند، در شرایطی که نبرد بر سر این شهر به یک چرخ گوشت تبدیل شده است. پوتین در حال تقویت شدید نیروها در شرق اوکراین برای تشدید حملات در زمستان است که باعث شده نگرانی های اوکراین در مورد حمله ای همه جانبه و بزرگ در آستانه یکسالگی جنگ اوکراین بیشتر شود.

مرگبارترین روز روسیه در اوکراین با 1030 کشته

وادیم اسکیبیتسکی، معاون اطلاعات ارتش اوکراین پیش بینی کرده که بین ۳۰۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ سرباز روسی احتمالاً به نبرد فرا خوانده خواهند شد. سرهی هایدای، فرماندار اوکراینی لوهانسک در این باره می گوید: «می بینیم که نیروهای ذخیره بیشتر و بیشتری به سمت ما اعزام می شوند، ورود تجهیزات بیشتری را شاهد هستیم. آن ها مهمات هایی را می آورند که متفاوت از قبل مورد استفاده قرار می گیرند- دیگر خبری از توپ باران هر ساعته نیست. آن ها آرام آرام در حال ذخیره کردن و آماده شدن برای یک عملیات همه جانبه هستند. به احتمال فراوان ۱۰ روز طول خواهد کشید تا منابعشان را جمع آوری کنند، بعد از ۱۵ فوریه ما انتظار آن را هر لحظه خواهیم داشت».

Deadliest-ever day for Russia in Ukraine meatgrinder war

بر اساس گزارش ها، نیروهای ارتش روسیه با شبه نظامیان گروه واگنر جایگزین شده اند که به محاصره شهر باخموت برای بدست آوردن یک پیروزی نمادین تلاش می کنند. در صورت پیروزی در باخموت، نیروهای روسی به سمت اسلوویانسک و کراماتورسک خواهند رفت تا بدین ترتیب مسکو بتواند تمام منطقه شرقی لوهانسک را به کنترل خود درآورد. بر اساس برآوردها، در شروع ماه ژانویه، بیش از ۳۰,۰۰۰ سرباز اوکراینی از باخموت دفاع می کردند. این نبرد سنگین برای هر دو طرف تلفات سنگینی در پی داشته در حالی که زمین زیادی بین طرفین رد و بدل نشده است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • شهروند بهمن ۱۹, ۱۴۰۱

  باخت سنگین و عبرت آموز پوتین ، درس بزرگی برای خیال پردازی های پوچ دیکتاتورهاست

  • سجاد بهمن ۱۹, ۱۴۰۱

   جوجه را آخر پاییز می‌شمرند
   آلمان نازی هم تا لحظه آخر پیروز بود ناگهان ورق برگشت

   • …….. بهمن ۱۹, ۱۴۰۱

    نازی ها مهاجم بودند، ولی الان روسیه مهاجم هست
    دوم اینکه اگه بریتانیا و آمریکا در نرماندی موفق نمیشدند و به روسیه کمک نمیکردند آلمان روسیه رو میگرفت

 • علی بهمن ۱۹, ۱۴۰۱

  روزیاتو خودش میگه و خودش می خنده و خودش به خودش تبریک میگه.
  وظیفه خبرگزاری های ارتش مدح اون ارتشه.
  انتظار دارید اوکراین بگه روسیه داره جر واجرم می کنه یا بگه من دارم روسیه رو جر واجر می کنم؟

  • . بهمن ۱۹, ۱۴۰۱

   ساندیس با طعم ودکا ?

  • سجاد بهمن ۲۰, ۱۴۰۱

   لطفاً از واژه های زشت استفاده نکنید
   این جنگ پاسخ به برخی شرارت ها و جنایت های اروپاست.

   • ........... بهمن ۲۰, ۱۴۰۱

    اگه حمله روسیه به اکراین پاسخ شرارت!! اروپا هست. پس حمله عراق به ایران رو چجوری توجیه میکنید؟؟؟