۷ باری که بازیگران زن هالیوود به خاطر ظاهر خود برای گرفتن نقش دچار دردسر شدند

۷ باری که بازیگران زن هالیوود به خاطر ظاهر خود برای گرفتن نقش دچار دردسر شدند

ظاهر بازیگران ابراز قدرتمند و بسیار مهمی است که می تواند به آن ها در گرفتن یک نقش مناسب کمک کند.  و جالب است که بعضی بازیگران زن مشهور امروز هالیوود در مواردی صرفاً به خاطر ظاهر خود موفق به گرفتن یک نقش نشدند.

کیت بکینسیل

کیت بکینسیل بازیگر زیبایی است و بارها در نقش زنان زیبارو در فیلم ها ظاهر شده است. به همین دلیل کسی فکرش را نمی کند که او زیبایی کافی برای نقشی را نداشته باشد. اما این اتفاق واقعاً رخ داده است.

بکینسیل یک بار در مصاحبه ای فاش کرد که کارگردان فیلم «پرل هاربر» (Pearl Harbor) معتقد بود که او زیبایی کافی برای بازی در نقش پرستار ایولن را ندارد. در نهایت اما او موفق به گرفتن این نقش شد. با این حال، مجبور شد برای این نقش رژیم سختی بگیرد و ورزش زیادی کند.

کیرا نایتلی

کیرا نایتلی به طور قطع یکی از زیباترین زنان هالیوود است اما چیزی نمانده بود به همین خاطر فرصت بازی در یکی از مشهورترین نقش هایش را از دست دهد. نایتلی برای بازی در فیلم «غرور و تعصب» (Pride and Prejudice) تست بازیگری داد اما کارگردان کار، جو رایت او را نپذیرفت. به گفته ی نایتلی، رایت معتقد بود او برای این نقش بیش از حد زیبا بود، اما بعد از یک ملاقات حضوری رایت به این نتیجه رسید که نایتلی ظاهر مناسب برای این نقش را دارد.

اِما تامپسون

اِما تامپسون می گوید او در تمام دوران حرفه ای خود با مشکل سن گرایی مواجه بوده است. برای مثال، به او گفته شده بود برای بازی در نقش معشوقه ی هیو گرانت در فیلم «عقل و احساس» (Sense and Sensibility) پیر بود. این در حالی بود که او تنها یک سال از گرانت بزرگ تر است. البته تامپسون در نهایت موفق به گرفتن این نقش شد.

آماندا سیفرید

حتماً تعجب می کنید اگر بدانید آماندا سیفرید با وجود اندام باریکش به چاقی متهم شده است. به گفته ی سیفرید او نقش های زیادی را با ادعای چاق بودنش از دست داده است. او حتی برای بازی در فیلم معروفش «ماما میا!» (Mamma Mia) هم مجبور شده بود ورزش زیادی کند.

ایمی شومر

به ایمی شومر با صراحت گفته شده بود که اگر وزن خود را کم نکند، آن نقش را به او نخواهند داد. پیش از آغاز ساخت فیلم «فاجعه» (Trainwreck) به او گفته بودند در هالیوود وزن بازیگران زن هرگز نباید از ۶۳ کیلوگرم بیشتر باشد، در غیر اینصورت، «برای تماشاگران آزاردهنده خواهد بود.». شومر در نهایت در برابر فشارها تسلیم شد و چند کیلوگرمی وزن خود را کم کرد.

مریل استریپ

مریل استریپ می گوید بعد از پا گذاشتن به ۴۰ سالگی مطمئن بود پایان زندگی حرفه‌ای اش سر رسیده است. در مقطعی به او تنها نقش جادوگر پیشنهاد می شد. در عرض یک سال ۳ بار پشت هم برای پروژه های مختلف به او نقش جادوگر پیشنهاد شده بود. استریپ اما تصمیم گرفت این کلیشه را بشکند و نقش های ماندگار دیگری بازی کند. البته او در نهایت در فیلمی در نقش جادوگر ظاهر شد، اما این اتفاق زمانی رخ داد که او ۶۵ ساله بود.

اولیویا وایلد

اولیویا وایلد در ۲۸ سالگی برای بازی در فیلم «گرگ وال استریت» (The Wolf of Wall Street) تست داد اما در آن رد شد. ایجنت بازیگری وایلد به او گفت مسئولان انتخاب بازیگر فیلم معتقد بودند جهره ی او برای نقش همسر شخصیت اصلی بیش از حد عاقل بود. اما بعدها وایلد متوجه شد آن ها در واقع گفته بودنداو برای این نقش پیر بود. این نقش در نهایت به مارگو رابی رسید که ۶ سال از وایلد کوچک تر است.

بیشتر بخوانید:

زنان مشهور هالیوود که با تغییر رنگ موهایشان به موفقیت رسیدند

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود