پیش بینی نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۳ در کشورهای مختلف جهان و ایران + اینفوگرافیک

پیش بینی نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۳ در کشورهای مختلف جهان و ایران + اینفوگرافیک

سال ۲۰۲۲ نشان داد، بازار کار جهانی می تواند فراتر از انتظارات پیش رود. سال ۲۰۲۳ هم در نگاه جهانی، فرقی نکرده است. نرخ بیکاری در شش کشور از «گروه هفت»  (G7) نزدیک به کمترین میزان خود در یک قرن اخیر است.

نرخ بیکاری در سال 2023

اما از آنجایی که برخی از اقتصادها، بازار کار قدرتمندی را در برابر تورم بالا و سیاست های پولی جنگ طلبانه پیش می برند، برخی دیگر با شرایط چالش برانگیزتری مواجه هستند. در نمودار بالا، پیش‌بینی‌ نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۳، با استفاده از داده‌های چشم‌انداز اقتصاد جهانی صندوق بین‌المللی پول ترسیم شده است.

عدم قطعیت 

پیش بینی می شود آفریقای جنوبی بالاترین نرخ بیکاری را در سطح جهان داشته باشد. ممکن است در صنعتی‌ترین کشور قاره آفریقا، نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۳ به ۳۵.۶ درصد برسد. رشد اقتصادی آهسته و قوانین سخت‌گیرانه کار، مانع از استخدام نیروی کار توسط شرکت‌ها شده است. در این کشور طی دو دهه گذشته، بیکاری حدود ۲۰ درصد بوده است.
نرخ بیکاری در سال 2023 نرخ بیکاری در سال 2023 نرخ بیکاری در سال 2023 نرخ بیکاری در سال 2023 نرخ بیکاری در سال 2023
در اروپا، بوسنی و هرزگوین بالاترین نرخ بیکاری را با بیش از ۱۷ درصد داشته است. پس از آن مقدونیه شمالی با ۱۵.۰ درصد و اسپانیا با ۱۲.۷ درصد، قرار دارند. این نرخ های بیکاری بیش از دو برابر پیش بینی ها برای اقتصادهای پیشرفته در اروپا است.

نرخ بیکاری در سال 2023

پیش‌بینی می‌شود که نرخ بیکاری در آمریکا به ۴.۶ درصد یا ۱.۲ درصد بیشتر از سطح فعلی برسد. این وضعیت نشان دهنده آن است که با ضعیف شدن شاخص های اقتصادی ایالات متحده، قدرت بازار کار امروز کاهش خواهد یافت. کاهش سفارشات تولید، کاهش توقعات مصرف کنندگان و هفته های کاری کوتاهتر از جمله شاخص هایی هستند که به این نتیجه منجر می شوند.

نرخ بیکاری در سال 2023

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید، پیش بینی می شود که ایران در سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش ۹.۶ درصدی نرخ بیکاری باشد.

پس لرزه ها

نرخ بیکاری در سال 2023

امروز، بازارهای کار قوی یک چالش کلیدی برای بانک‌های مرکزی در سطح جهان است. چراکه بازار کار قوی به بالا رفتن تورم کمک می کند. با این حال، علیرغم اقدامات صورت گرفته برای کاهش تورم، تأثیر آن هنوز تاثیر قابل توجهی در نرخ بیکاری ایجاد نکرده است. به طور معمول، اقدامات سیاست پولی برای مبارزه با تورم، حدود سه یا حتی چهار سال طول می کشد تا اثرگذاری خود را نشان دهند.

نرخ بیکاری در سال 2023

خبر خوب این است که تورم را می توان به طور بالقوه با ابزارهای دیگر مهار کرد. اقداماتی مانند جلوگیری از کمبود عرضه و بهبود سیستم های حمل و نقل و زیرساخت ها می تواند تورم را کاهش دهد.

از آنجایی که سرمایه‌گذاران به دقت داده‌های اقتصادی را رصد می‌کنند، افزایش بیکاری می‌تواند به دنبال افزایش نرخ‌های بهره باشد، اما تا کنون این موضوع هنوز دیده نشده است.

منبع: visualcapitalist
یک نظر

ورود

 • شغل چیست اسفند ۸, ۱۴۰۱

  شغل چیست؟
  شغل به فعالیتی گفته میشه که استخدام ان به صورت رسمی هست و ساعت کاری در یک روز هفت و نیم ساعت هست. شامل بیمه مزایای شغلی و بازنشستگی شود.
  به نام خدا ، بنده انباردار هستم ۱۰ ساعت کار میکنم. به صورت اجباری هفته ایی ۲ بار باید شیفت شب واستم. که چون از اینور شهر تا محل دو ساعت طول میکشه برم و بیام، دیگه خونه نمیرم. همینجا تو انبار میخوابم تا ساعت ۱۰ شب که شیفتم شروع میشه. اعتراض؟ یا میگن دزدی کردی. یا میگن جنس کم شده. یا میگن معتاده. تو این یکسال حداقل ۱۰ نفر رو همینطوری اخراج کردن.
  جمعا ماهی ۶ میلیون میشه. همسرم به فکر طلاقه. با یه بچه ۲ ساله.
  اینطوری بیکاری تو ایران ۹.۶ درصده