دبی در راه تبدیل شدن به باشکوه ترین مکان روی زمین است + ویدیو

دبی در راه تبدیل شدن به باشکوه ترین مکان روی زمین است + ویدیو

دبی با پروژه های بلند پروازانه به دنبال تبدیل شدن به یکی از توسعه‌ یافته‌ ترین شهرهای کره زمین است. در حدود یک دهه آینده، دبی امیدوار است که بلندترین ساختمان جهان، بزرگترین مرکز خرید جهان، بزرگترین آکواریوم جهان، بزرگترین پارک موضوعی جهان و ده ها پروژه‌ی خارق العاده دیگر را در خود جای دهد.

دبی به سرعت در حال توسعه است و پیش بینی شده نزدیک به ۶ میلیون نفر تا سال ۲۰۳۰ در این شهر ساکن شوند. این شهر که در حال صعود به فهرست ثروتمندترین شهرهای جهان است، به عنوان خانه حدود ۱۳ میلیاردر و حدود ۶۸۰۰۰ میلیونر شناخته می شود.

بلندترین برج دنیا

برج نهر دبی (Creek Tower) که تقریباً چهار برابر ارتفاع ساختمان امپایر استیت است، محور برنامه‌ بلندپروازانه‌ی دبی برای تبدیل شدن به یک ابرشهر در ۱۰ سال آینده خواهد بود. افق دبی بخشی نمادین از جذابیت این شهر است و نگین این ابرشهر، قرار است  برج نهر دبی باشد که در سال ۲۰۲۵ قرار است افتتاح شود.

این برج، یک سازه بسیار بلند است که در حال حاضر ساخت آن آغاز شده و در مسیر تبدیل شدن به بلندترین سازه جهان است. این پروژه بزرگ با هزینه ساخت بیش از ۱ میلیارد دلار حدود ۱,۳۴۵ متر ارتفاع خواهد داشت و برج خلیفه را با ۸۲۸ متر ارتفاع، زیر پا خواهد گذاشت.

پروژه های دبی

این آسمان‌خراش قرار است سکوهای رصد و باغ‌های آسمانی بر فراز ابرها داشته باشد. همچنین ۲۰ طبقه شامل هتل های مجلل، رستوران ها و آپارتمان های مجلل خواهد بود.

بزرگترین مرکز خرید جهان

پروژه های دبی

این برج، تنها یکی از برنامه‌های عظیم دبی است. آنها می خواهند مرکز خرید دنیا (The Mall of the World) را بسازند، که فرهنگ خرید در دبی را برای همیشه تغییر خواهد داد و این شهر را به بزرگترین مرکز خریدی که جهان تا به حال دیده است، تبدیل می کند.

پروژه های دبی

مرکز خرید دنیا، نه‌تنها مجموعه‌های بزرگ فروشگاهی خواهد داشت، بلکه هتل‌های مجلل، کلینیک‌ها، ایستگاه‌های مترو، یک مدرسه هنری سینمایی و حتی بزرگ‌ترین پارک موضوعی جهان را در خود جای می دهد.

این سایت عظیم ۵.۸ میلیارد پوندی در گنبدی پوشیده خواهد شد که می تواند در ماه های زمستان باز شود و در تابستان های گرم دبی برای تهویه مطبوع بسته شود. با توجه به بزرگی این پروژه، انتظار نمی رود که تا سال ۲۰۳۲ تکمیل شود.

این مرکز خرید رکورد جهانی گینس را برای بزرگترین ساختمان در نوع خود با فضای شهری گنبدی و املاک مسکونی خود خواهد شکست.

بلندترین هتل جهان

پروژه های دبی

همانطور که پروژه های دبی، این شهر را به یک مرکز نوآوری مشهور در جهان تبدیل می کند، زندگی شهری هیجان انگیز، معماری فوق مدرن و زندگی شبانه پر جنب و جوش همچنان بر سایر نقاط جهان تسلط دارد.

اما گردشگران به زودی مکان جدیدی برای اقامت در هنگام بازدید از این شهر خیره کننده خواهند داشت. هتل Ciel با بیش از ۱,۰۰۰ اتاق در ۸۲ طبقه در راه تبدیل شدن به بلندترین هتل مستقل جهان است.

این ساختمان غول پیکر در حال تکمیل است و در حال حاضر در حدود ۵۲ طبقه ارتفاع دارد و قرار است در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ افتتاح شود. هتل Ciel تا پایان سال ۲۰۲۳، به ارتفاع نهایی خود یعنی ۳۶۵ متر خواهد رسید و این هتل نقره ای درخشان را به بلندترین هتل جهان تبدیل خواهد کرد.

علاوه بر اتاق‌ها و سوئیت‌های لوکس، این ساختمان، ویژگی‌های ممتازی را نیز برای افراد فوق‌ثروتمند فراهم می‌کند، مانند رصدخانه و سالن استراحت Ciel در طبقه ۸۱ و تراس آسمانی با استخری فراخ.

مناظر پانوراما گسترده از خط افق همیشه در حال تحول دبی به راحتی در دسترس مهمانان در هتل Ciel خواهد بود، جایی که آنها به مناظر ۳۶۰ درجه از برج خلیفه، برج های دریاچه های جمیرا و مارینا دبی دید کامل خواهند داشت.

بزرگترین آکواریوم جهان

پروژه های دبی

اما امارات نه تنها پروژه های دبی را با سرمایه خود پیش می برد، بلکه با برندهای معتبر در سرتاسر جهان نیز همکاری می‌کند تا اعتبار خود را بالا ببرد و خود را به سطح جدیدی برسانند.

SeaWorld Abu Dhabi، پروژه بزرگ‌ بعدی است که در امارات انجام می‌شود و قرار است نه تنها به بزرگترین، بلکه گران‌ترین آکواریوم روی کره زمین تبدیل شود.

پروژه های دبی

سایت ۱۲ میلیارد پوندی SeaWorld که قرار است امسال افتتاح شود، بیش از ۶۸,۰۰۰ حیوان دریایی از جمله کوسه های مرگبار و ۲۵ میلیون گالن آب را در خود جای خواهد داد.

پنجره عمودی Endless Vista در ارتفاع ۲۰ متری قرار دارد و در سطوح مختلف گسترده شده و صحنه های خیره کننده زندگی آبزیان زنده را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد.

مرکز فناوری دبی

پروژه های دبی

دبی در مورد فناوری آینده‌نگر نیز فعال است. این شهر با بیش از ۱۸۰ میلیون پوند، ساخت و ساز باشکوه به بزرگترین مرکز جهانی برای نوآوری شهری تبدیل خواهد شد که توجه هوشمندانه ترین سازمان ها را در سراسر جهان جلب خواهد کرد.

ساخت مرکز جهانی جدید فناوری در سال ۲۰۲۴ آغاز می شود و باید تا سال ۲۰۳۰ تکمیل شود. از امکانات این مرکز می توان به اتاق های کنفرانس، بخش های آموزشی، دپارتمان های تحقیقاتی، اتاق های سمینارا، فضای اداری، پشتیبانی پایدار و سیستم های پیشرفته، اشاره کرد.

منبع: the sun
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • محسن اسفند ۱۸, ۱۴۰۱

  ما هم بعنوان متوهم ترین کشور خاور میانه ، در حال تبدیل شدن به مفلوک ترین مردمان جهان هستیم

  • Parsa اسفند ۱۸, ۱۴۰۱

   متاسفانه همینطوره اگه دو سال پیش این نظرو میدیدم بهش حمله میکردم ولی دیگه از این توهم که هنوزم خیلیا بهش دچارن بیدار شدم

   • حامد اسفند ۲۰, ۱۴۰۱

    هممون کم کم از این توهم بیدار میشیم، امیدوارم که اونروز دیر نشده باشه برای ایران عزیزمون