میشل گوریس؛ خلبان زن هلندی که کلیشه «بلوند احمق» را به چالش کشید

میشل گوریس؛ خلبان زن هلندی که کلیشه «بلوند احمق» را به چالش کشید

با ۳۳۳ هزار دنبال کننده در یوتیوب و ۳۲۳ هزار دنبال کننده ی اینستاگرامی، میشل گوریس که به «دختر خلبان هلندی» معروف است، به طور قطع یک ستاره ی شبکه های اجتماعی است.

او اما می گوید خودش اینطور فکر نمی کند و معتقد است که در حقیقت یک خلبان است که داستان خود را با دیگران به اشتراک می گذارد و سعی دارد الهام بخش آن ها باشد.

میشل ۳۱ ساله خلبان هواپیمای بوئینگ ۷۳۷  یکی از شرکت های هواپیمایی هلند است که ویدئوهایی از خود در کابین خلبان در برخی سفرهایش منتشر می کند. این ویدئوها با توضیحاتی درباره ی کار خلبان ها و مشاهدات آن ها همراه است.

پست های میشل با استقبال کاربران مواجه شده و آن ها این ویدئوها را آموزنده و لذتبخش می دانند.

میشل که دختری موطلایی است، در حال شکستن کلیشه ی «بلوند احمق» نیز هست.

او در اینباره می گوید: «بعضی وقت ها آدم ها انتظار ندارند یک زن را به عنوان خلبان ببینند، اما این فقط در مورد کسانی صدق می کند که در صنعت هوانوردی نیستند. در شرکتی که من کار می کنم، همان رفتاری که با مردها دارند را با من هم دارند. هیچ وقت حس نکردم که مرا جدی نمی گیرند یا مورد تبعیض جنسیتی قرار گرفته ام. البته روایت های دیگری هم از زن های دیگر شنیده ام، پس نمی توانم بگویم که اصلاً چنین چیزهایی اتفاق نمی افتد.»

زنان خلبان در صنعت هوانوردی در اقلیت قرار دارند، اما آیا او احساس کرده آن سقف شیشه ای که برای زنان وجود دارد تضعیف شده؟

میشل که در شهر آمستردام، پایتخت هلند زندگی می کند، می گوید: «ما قطعاً در اقلیت هستیم، اما من پیشرفت هایی می بینم. حالا تعداد خلبان های زن بیشتر از هر وقت دیگری است، بنابراین فکر می کنم در مسیر درستی قرار داریم. من چنین حسی ندارم که پیشرفت برای خانم ها در صنعت هوانوردی دشوارتر است، چون همه ی آزمون ها برای مردها و زن ها یکسان است. در این کار همه چیز به میزان سابقه و تجربه بستگی دارد که جنسیت تأثیری بر این موضوع نمی گذارد.»

به گفته ی میشل، بخش مورد علاقه ی او از پرواز به عنوان یک خلبان، فرود آمدن است.

او ویدئوهایی نیز از لحظات فرود آمدن و بلند شدن هواپیمای تحت هدایتش منتشر کرده که بازدیدهای فراوانی داشته است.

منبع: dailymail
یک نظر

ورود

  • بلوند احمق اسفند ۱۸, ۱۴۰۱

    کشورای غرب اروپا خوبن. به علت برابری زنها تونستن خوب پیشرفت کنن. حالا چون بلوند هستن دلیل نمیشه بگیم همه بلوندها پیشرفت کردن.
    بلوند احمق هم در اصل تو امریکا شروع شد با هالیوود. و تو فیلما نشون دادن که کار یه بلوند اینه که لودگی کنه احمقی کنه برای اینکه یا مثلا شوگر ددی داشته باشه یا دوس پسر یا برا شوهرش.
    بعدم دوره های رکود بزرگ اتفاق افتاد که باعث شد خیلی از دخترای بلوند دنبال به اصطلاح دوس پسر پولدار بگردن. تو رکود بزرگ خیلیا دختراشونو برای فحشا فروختن. حالا همین کلیشه ها باقی مونده.