۸ سکانس از فیلم های مشهور هالیوود که به کابوس بازیگران خود بدل شدند

۸ سکانس از فیلم های مشهور هالیوود که به کابوس بازیگران خود بدل شدند

بازیگران در کار خود اغلب مجبورند از حاشیه امن خود خارج شوند و مرزهای ذهنی خود درباره ی آنچه ممکن و غیر ممکن است را گسترش دهند. در عین حال باید طبیعی و باورپذیر به نظر برسند، چرا که قرار نیست تماشاگر به چیزی مشکوک شود. برای فرو رفتن تمام و کمال در نقش خود و داشتن یک بازی باورپذیر، آن ها گاهی مجبور به انجام کارهای عجیب و ناخوشایندی می شوند. در اغلب موارد این از خودگذشتگی ارزشش را دارد و رضایت مخاطبان از فیلم را جلب می کند. اما گاهی هم تبدیل به یک کابوس تمام عیار می شود.

شارون استون در «غریزه اصلی» (Basic Instinct)

شارون استون گفت که سکانس معروف فیلم «غریزه اصلی» زندگی اش را تغییر داد. ماجرا از این قرار بود که استون تا پیش از دیدن نسخه ی نهایی فیلم، خبر نداشت این سکانس که در آن یک پای خود را روی پای دیگرش می انداخت چگونه از آب درآمده بود. به گفته ی استون، کارگردان فیلم، پل ورهوفن برای ضبط این سکانس از او خواسته بود لباس زیرش را درآورد چون رنگ سفید نور را بازتاب می دهد و تماشاگران متوجه وجود آن می شوند. با این حال، ورهوفن به استون قول داده بود که چیزی در این صحنه معلوم نخواهد شد. اما بعد از اکران نخست فیلم، استون از دیدن نتیجه ی نهایی این سکانس شوکه شد و نمی دانست چه کند. حتی گفته می شود او به صورت ورهوفن سیلی زد.

تیلور لاتنر در مجموعه فیلم «گرگ و میش» (The Twilight Saga)

جیکوب ورزشکار مجموعه فیلم «گرگ و میش» قلب های دختران زیادی را تسخیر کرد. در چند سکانس از این مجموعه فیلم تیلور لاتنر مجبور شد اندام ورزشکاری خود را به نمایش بگذارد، جایی که جیکوب به یک گرگ غول پیکر تبدیل می شد. اما لاتنر خود تمایلی به نیمه برهنه شدنش در برابر دوربین نداشت. او در یکی از مصاحبه های خود گفته اگر حق انتخاب داشت ترجیح می داد هرگز پیراهن خود را در این فیلم درنیاورد. او دلش می خواست مخاطبان سریال بیشتر به بازیگری اش توجه داشته باشند تا اندامش.

کیت وینسلت در «تایتانیک» (Titanic)

در فیلم «تایتانیک» سکانس مشهوری هست که در آن جک از رز به شکل برهنه نقاشی می کند. اما بازی در این صحنه برای کیت وینسلت اصلاً راحت نبود. بدتر آنکه به گفته ی او بسیاری از طرفداران فیلم از او می خواستند تصاویر برهنه اش در این سکانس را برایشان امضا کند، موضوعی که برای وینسلت ناخوشایند بود. او گفته حالا از امضای چنین تصاویری خودداری می کند، چرا که هم بازیگری جدی است و هم مادر ۳ فرزند.

جیم کری در «کیک – اس ۲» (Kick-Ass)

جیم کری در سال ۲۰۱۳ نقشی بازی کرد که برای او کاملاً نامتعارف بود، ابرقهرمانی به نام کلنل استارز اند استرایپس در فیلم «کیک – اس ۲». او بعدها اذعان کرد که از تمام صحنه های خشنی که در آن ها حضور داشت احساس شرمندگی است. به عقیده ی کری، این سطح از خشونت حتی در یک فیلم کمدی اکشن هم نامناسب بود.

مارگو رابی در «جوخه انتحار» (Suicide Squad)

هارلی کویین، شخصیت شرور فیلم «جوخه انتخار» یکی از جذاب ترین شخصیت های این فیلم است اما مارگو رابی از بعضی سکانس های آن راضی نبود. اول آنکه بازی کردن با آن تیشرت پاره و شلوارک برایش راحت نبود و از آن حد باز بودن پوشش خود خجالت می کشید. دوم اینکه یادآوری سکانسی که در آن هارلی کویین به درون دیگی از مواد شیمیایی می پرد هنوز هم برایش ناخوشایند است. به گفته ی رابی، آن بدترین لحظه در تمام دوران کاری اش بود. آن مایع درون بینی، گوش ها و چشم هایش رفته و بسیار ناخوشایند بود. او باید بلافاصله بعد از بازگشت به سطح، با نگاهی پر از عشق به جوکر نگاه می کرد اما این صحنه چندان خوب از آب درنیامد.

هشت نفرت انگیز (The Hateful Eight)

در فیلم «هشت نفرت انگیز» کوئنتین تارانتینو، سکانسی هست که در آن شخصیتی که جنیفر جیسون لی نقشش را برعهده داشت با گیتار تصنیفی قدیمی می نوازد و بعد از آن، شکارچی شجاع که کرت راسل نقشش را ایفا می کرد، ساز را از دست او درمی آورد و می شکند. اما گیتاری که راسل شکست، یک ساز آنتیک ارزشمند به قیمت ۴۰ هزار دلار بود، نه سازی معمولی از وسایل صحنه. راسل از این موضوع بی اطلاع بود و به گفته ی خودش، از اتفاقی که در این سکانس افتاد، بسیار خجالت زده است.

جاش برولین در «انتقام جویان: جنگ ابدیت» (Avengers: Infinity War)

جاش برولین که در فیلم «انتقام جویان» نقش تانوس را برعهده داشت، در این نقش بسیار باورپذیر بود، اما برولین بعدها اذعان کرد صحنه ی قتل لوکی برای او بسیار ناخوشایند بود. در فیلم، لوکی حیله گر بارها تظاهر به مردن کرده بود، به همین دلیل، تانوس مجبور شد مطمئن شود که بالاخره توانسته او را بکشد. اما سکانسی که در آن تانوس لوکی را خفه می کند، برای برولین بیش از حد خشن بود. به علاوه، به گفته ی برولین، در آن لحظه برای تام هیدلستون احساس ناراحتی می کرد، چون زمان زیادی را با آن شخصیت گذرانده بود و آن آخرین سکانسش بود.

کریس همسورث در «ثور: دنیای تاریک» (Thor: The Dark World)

شاید عجیب باشد اما کریس همسورث خود میانه ی خوبی با نشان دادن اندامش در برابر دوربین ندارد. به همین دلیل، وقتی در فیلم «ثور: دنیای تاریک» مجبور به درآوردن پیراهنش شد، احساس راحتی نمی کرد. همسورث در مصاحبه ای گفت که سعی کرد کارگردان را راضی به حذف آن سکانس کند، اما او نپذیرفت. مشابه این اتفاق در فیلم «ثور: رگناروک» (Thor: Ragnarok) هم رخ داد. به گفته ی همسورث او خوشحال بود که در بخش اول فیلم کاملاً پوشیده ظاهر شده بود اما کارگردان کار به او گفت که باید جذابیت فیلم را بیشتر کنند.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود