۹ سلبریتی هالیوودی که پیش از مشهور شدن شغلی معمولی داشتند

۹ سلبریتی هالیوودی که پیش از مشهور شدن شغلی معمولی داشتند

ما هرگز تصور نمی کنیم صندوق دار سوپرمارکتی که برای خرید به آن رفته ایم ممکن است یک روز به یک سلبریتی جهانی بدل شود. رویاها در یک چشم بر هم زدن به حقیقت نمی پیوندند. به همین دلیل است که بعضی سلبریتی ها پیش از پیدا کردن راه خود به سوی ستاره شدن به کارهای دیگری مشغول می شوند. بعضی آتش نشان بودند، بعضی طراح گرافیک و بعضی حتی تن پوش تبلیغاتی رستوران ها.

جانی دپ

جانی دپ در ۱۶ سالگی درس را رها کرد تا موزیسین شود. اما وقتی منتظر بود تا شهرت از این راه به سراغش بیاید، شغل های دیگری هم برای تأمین هزینه های خود داشت. او حتی این فرصت را به دست آورد تا مهارت های بازیگری خود را با شغلی جز سینما امتحان کند. او وقتی به عنوان بازاریاب تلفنی به فروش خودکار مشغول بود، مجبور بود برای واداشتن مشتریان به خرید بیشتر، وعده های ساختگی به آن ها دهد.

او در اینباره گفته: «باید به آن ها قول می دادید که اگر تعداد زیادی خودکار بخرند، همه ی این جایزه ها نصیب شان خواهد شد. وحشتناک بود. ولی فکر می کنم در واقع اولین تجربه ام در زمینه ی بازیگری بود.»

آلن ریکمن

اولین انتخاب شغلی آلن ریکمن ارتباطی به سینما نداشت، چون به نظر او طراحی گرافیک شغل پایدارتری نسبت به بازیگری بود. او تحصیل کرده ی رشته طراحی گرافیک بود و بعد از فارغ التحصیلی، به همراه دیگر همکارانش یک استودیو به راه انداخت. آن ها برای مجلات، کتاب ها و آلبوم های موسیقی و تبلیغات، کار طراحی می کردند. ۳ سال بعد ریکمن تصمیم به تحصیل در رشته ی بازیگری گرفت و پس از آن نیز همان شد که همه می دانیم.

ووپی گلدبرگ

کمتر کسی می داند که ووپی گلدبرگ یک آرایشگر حرفه ای است. او مدت ها پیش از آنکه تبدیل به بازیگری با ۲ جایزه اسکار شود، آنچه در مدرسه آرایشگری یاد گرفته بود، یعنی آرایش موها و چهره ها را برای مردگان به کار گرفت. به گفته ی گلدبرگ، او بعد از دیدن یک آگهی استخدام در روزنامه، کار در یک مؤسسه کفن و دفن را آغاز کرد.

مورگان فریمن

مورگان فریمن گرچه از کودکی به بازیگری علاقه داشت، اما به پیشنهاد اعطای بورسیه ی تحصیل در رشته ی تئاتر دست رد زد تا به نیروی هوایی بپیوندد. او پیش از آنکه یادگیری خلبانی را آغاز کند، به عنوان تکنسین رادار مشغول کار بود تا اینکه متوجه شد به این کار تعلق ندارد. به همین دلیل از نیروی هوایی استعفا داد و به دنبال علاقه ی کودکی اش رفت.

هلن میرن

با شنیدن نام هلن میرن شاید به یاد هر نقشی بیافتید جز تبلیغاتچی. مدت ها پیش از پیوستنش به هالیوود، یکی از شغل های او جلب توجه عابران برای بازدید از یک شهربازی بود. او در اینباره گفته: «برای اینکه توجه مردم را جلب کنم یک سری چرندیات را داد می زدم.»

جک نیکلسون

یکی از فراموش نشدنی ترین سکانس های جک نیکلسون جایی است که جک تورنس، شخصیتی که در فیلم «درخشش» (The Shining) نقشش را برعهده داشت، با تبر به یک در می کوبد. تیم طراحی صحنه ی فیلم مجبور به ساخت دری محکم تر از چیزی که در ابتدا قرار بود شدند، به این خاطر که نیکلسون قبلاً یک آتش نشان بود و بنابراین شکستن در برایش کار راحتی بود.

اشتون کوچر

اشتون کوچر برای تحصیل در رشته مهندسی بیوشیمی به دانشگاه آیووا رفت. او برای تأمین هزینه ی تحصیلش در یک کارخانه ی تولید موادغذایی، خاک غلات را جارو می کرد. کمی بعد از آن او کار در دنیای سرگرمی را آغاز کرد، زمانی که یک مأمور استعدادیاب او را به صنعت مدلینگ معرفی کرد.

میشل فایفر

میشل فایفر که قصد داشت منشی دادگاه شود، زمانی که مشغول به تحصیل بود، به عنوان صندوقدار در یک سوپرمارکت مشغول کار شد، تا اینکه به علاقه ی واقعی اش پی برد. او در اینباره گفته: «یادم است که با کمی ناامیدی پشت صندوق ایستاده بودم و داشتم از خودم می پرسیدم که می خواهی با بقیه ی عمرت چه کنی. جواب بازیگری بود.»

برد پیت

تا به حال به کسانی که در زیر تنپوش های تبلیغاتی پنهان شده اند فکر کرده اید؟ برد پیت پیش از ورود به هالیوود برای یک رستوران به عنوان یک تن پوش تبلیغاتی کار می کرد. پیت آن زمان شغل های مختلفی را امتحان کرد که یکی از آن ها پوشیدن تن پوش تبلیغاتی و تکان دادن یک تابلو برای یک رستوران فست فود بود.

منبع: brightside
دیجیاتو
بدون نظر

ورود