بیشترین بیت کوین جهان متعلق به کیست؟

بیشترین بیت کوین جهان متعلق به کیست؟

بیت‌ کوین (Bitcoin) به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال جهان با ارزش بازاری بیش از ۵۴۰ میلیارد دلار، در حال حاضر محبوب‌ ترین ارز دیجیتال جهان برای سرمایه‌ گذاری است. در این گزارش به معرفی افراد و شرکت هایی می‌پردازیم که بیشترین بیت کوین های جهان را در اختیار دارند.

در جولای سال ۲۰۱۰ و یک سال پس از معرفی بیت کوین، تنها ۱۰۰۰ آدرس نگهداری بیت‌ کوین فعال وجود داشت اما تا آوریل ۲۰۲۱ این رقم به ۱.۳ میلیون آدرس فعال رسید.

دارندگان بیشترین بیت کوین های جهان چه کسانی هستند؟

بسیاری از افراد بر این باورند که ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، خالق بیت کوین، دارنده بیشترین بیت کوین در جهان است، اما ساتوشی میزان بیت کوین در مالکیت خود را برای عموم فاش نکرده است و پیش‌بینی می‌شود که در کیف‌ پول او حدود ۱.۱ میلیون بیت کوین وجود داشته باشد. در زمان نگارش این گزارش، ارزش حدودی این دارایی حدود ۲۸ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

دارندگان بیشترین بیت کوین در جهان

دارندگان بیشترین بیت کوین های جهان چه کسانی هستند؟

نظر وارن بافت درباره ارز دیجیتال: تمام بیت کوین های دنیا را حتی ۲۵ دلار هم نمی خرم

می‌توان بزرگترین دارندگان بیت کوین را به کاربران خصوصی، کسب‌ و‌ کارها، سازمان‌ ها و کیف‌ پول‌ های ناشناس طبقه‌بندی کرد. لیست کاربرانی که دارای بیشترین دارنده بیت‌ کوین هستند با تغییر قیمت بیت‌ کوین مدام در حال تغییر است.

بیشترین بیت کوین‎‌ های جهان متعلق به دو آدرس کیف پول هستند که به صرافی‌های بایننس و بیت‌ فینکس متصلند. دارنده بیشترین بیت کوین که به صرافی بایننس متصل است، دارای ۲۵۰,۵۹۷ عدد بیت‌ کوین با ارزش حدودی ۷ میلیارد دلار است. به عبارت دیگر این فرد ۱.۳ درصد از تمام عرضه بیت‌ کوین در جهان را در اختیار دارد.

دارندگان بیشترین بیت کوین های جهان چه کسانی هستند؟

استخراج بیت کوین آسان و سریع (۰ تا ۱۰۰ رایگان و تضمینی)

کیف پول متصل به بیت‌ فینکس، حدود ۰.۹ درصد بیت‌ کوین در چرخش را در اختیار دارد. هویت دارنده دومین کیف‌ پول با بیشترین تعداد بیت کوین ناشناس است و دارای ۱۴۰۱۶۵ عدد از این ارز دیجیتال محبوب است.

کدام شرکت‌ ها بیشترین بیت کوین جهان را دارند؟

بر اساس پرتفوی شرکت‌ها می‌توان گفت که چهار شرکت مایکرواستراتژی، گلکسی دیجیتال، ویجر دیجیتال و تسلا دارنده بزرگترین ذخایر بیت کوین در جهان هستند.

مایکرواستراتژی

دارندگان بیشترین بیت کوین های جهان چه کسانی هستند؟

شرکت Microstrategy بیت کوین را به عنوان دارایی ذخیره اصلی خود برگزیده است. این شرکت، خدمات مربوط به هوش تجاری، نرم‌ افزارهای موبایل و سرویس‌ های ابری را ارائه می‌کند و مدیرعامل آن از نهنگ‌ های بازار کریپتو است.

مایکرواستراتژی مجموعا ۱۳۲,۵۰۰ بیت کوین را در ذخایر خود دارد. با ریزش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲، ارزش دارایی‌های این شرکت کاهش زیادی پیدا کرد. مایکل سیلر، مدیرعامل مایکرواستراتژی ادعا کرده است که این شرکت در هر ثانیه، ۱۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری می‌‌کند.

گلکسی دیجیتال

دارندگان بیشترین بیت کوین های جهان چه کسانی هستند؟

شرکت Galaxy digital که متعلق به مایک نووگراتز و دارایی بانک تجاری متلعق به رمزارزها نیز است، حدود ۱۶,۴۰۰ بیت کوین را در اختیار دارد. نووگراتز پیش‌تر با کسب‌و‌کارهای تجاری مانند Block.one و BlockFi همکاری داشته است و یکی از حامیان این ارز دیجیتال است.

وویجر دیجیتال

دارندگان بیشترین بیت کوین های جهان چه کسانی هستند؟

پیش از ورشکستگی‌های زنجیره‌ای سال گذشته میلادی در دنیای رمزارز، این بروکر رمزارز حدود ۱۲,۲۶۰ بیت کوین در اختیار داشت. Voyager Digital یکی از قربانیان سقوط قیمت ارزهای دیجیتال شد و در تیر ۱۴۰۱ با فصل ۱۱ اعلام ورشکستگی کرد.

تسلا

دارندگان بیشترین بیت کوین های جهان چه کسانی هستند؟

این شرکت خودروسازی در جولای ۲۰۲۲ اعلام کرد که ۷۵ درصد از ذخایر بیت کوین خود را در سه ماهه دوم این سال به فروش گذاشته است. با وجود اینکه میزان دقیق بیت کوین ذخیره شده در Tesla مشخص نیست، اما در آمار درآمد سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، رقم بخش دارایی‌ های دیجیتال در ترازنامه این شرکت، برابر با ۲.۵۶ میلیارد دلار ذکر شده است.

بدون نظر

ورود