۸ سلبریتی هالیوودی که نمی دانستید ضریب هوشی بسیار بالایی دارند

۸ سلبریتی هالیوودی که نمی دانستید ضریب هوشی بسیار بالایی دارند

گرچه سلبریتی ها با استعداد و نه هوش شان شناخته می شوند، اما چهره های باهوش زیادی در میان آن ها وجود دارد. برخی شاید تصور کنند ستاره ها آنچنان باهوش نیستند اما اینگونه نیست. برخورداری از هوش منحصر به شغل و طبقه ی اجتماعی خاصی نیست و می تواند در میان افراد مشهور هم وجود داشته باشد.

روآن اتکینسون – ۱۷۸

تنها ۰/۱ درصد از جمعیت دنیا از ضریب هوشی ای به میزان روآن اتکینسون برخوردارند. او در ۲ دانشگاه بسیار معتبر نیوکاسل و آکسفورد ِ انگلیس در رشته ی مهندسی برق تحصیل کرده است. اتکینسون بعدها اما تصمیم گرفت به دنبال بازیگری رود.

لیدی گاگا _ ۱۶۶

لیدی گاگا فارغ التحصیل رشته موسیقی و تئاتر از دانشگاه نیویورک است. او پذیرش زودتر از موعد یک هنرستان عالی تئاتر موزیکال را هم دریافت کرد. با این حال، گاگا می گوید سال های دبیرستان برایش به سختی گذشت: «من اضطراب، نگرانی و انزوای شدیدی احساس می کردم. حس می کردم تنها هستم و هیچکس درکم نمی کند.»

سیندی کرافورد – ۱۵۴

سیندی کرافورد وقتی برای کار مدلینگ کشف شد، در دانشگاه نورث وسترن ِ آمریکا به تحصیل در رشته ی مهندسی شیمی مشغول بود. او اولین قرارداد مدلینگ خود را در سال ۱۹۸۴ بست و از پول آن برای تکمیل بورسیه ی تحصیلی اش استفاده کرد. با این حال، بعدها درس را رها کرد و تمرکز خود را بر روی کار مدلینگ گذاشت.

اشتون کوچر – ۱۶۰

اشتون کوچر در دانشگاه آیووای آمریکا در رشته مهندسی بیوشیمی مشغول تحصیل بود که تصمیم به رها کردن درس و رفتن به دنبال مدلینگ و بازیگری گرفت. او با آنکه هرگز تحصیلات دانشگاهی خود را به اتمام نرساند، کارآفرین موفقی در عرصه ی فناوری است. او حتی در شرکت های Skype و Airbnb سرمایه گذاری کرده و از مؤسسان شرکت سرمایه گذاری خود به نام A-Grade Investments است.

مت دیمون – ۱۶۰

مت دیمون در دانشگاه هاروارد در رشته زبان انگلیسی تحصیل می کرد اما هرگز فارغ التحصیل نشد. او شیفته ی نمایشنامه نویسی بود و به گفته ی خودش، می دانست که یک روز بازیگر خواهد شد. دیمون یک بار به جای نمایشنامه ی تک پرده ای که باید به عنوان تکلیف کلاسی می نوشت، یک فیلمنامه ی سه پرده ای نوشت و فکر می کرد به خاطر آن از کلاس اخراج خواهد شد. با این حال، استادش او را تشویق کرد و نمره ی کامل به او داد.

کوئنتین تارانتینو _ ۱۶۰

کوئنتین تارانتینو هرگز به دانشگاه نرفت. وقتی در ۱۵ سالگی درس را رها کرد، به عنوان دربان در یک سالن سینما مشغول شد و شروع به نمایشنامه نویسی کرد. او در اینباره گفته: «از مدرسه متنفر بودم. نمی دانم اگر در مدرسه می ماندم، به دانشگاه علاقمند می شدم یا نه. آن زمان آنقدر نمی فهمیدم که دبیرستانی که در آن درس می خواندم بدترین شکل مدرسه بود.»

لیزا کودرو _ ۱۵۴

لیزا کودرو بعد از فارغ التحصیلی از کالجی در آمریکا، در حوزه ی علم عصب شناسی مشغول کار شد. او با پدر خود که یک متخصص حوزه ی سردرد بود به مدت ۸ سال کار کرد تا اینکه به دنیای بازیگری پیوست. او حتی تحقیقاتی بالینی بر روی سردرد انجام داد.

بن افلک _ ۱۵۴

بن افلک در دانشگاه ورمونت ِ آمریکا در رشته زبان اسپانیایی مشغول تحصیل شد اما بعد از یک ترم درس را رها کرد. او همچنین در سال ۲۰۱۳ دکترای افتخاری هنرهای زیبای دانشگاه براون ِ آمریکا را دریافت کرد. ضریب هوشی او به دسته ی نابغه یا تقریباً نابغه تعلق دارد.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
۲۰ نظر

ورود

 • ارمی فروردین ۲۰, ۱۴۰۲

  نامجونم هس
  اونم ضریب هوشیش خعلی بالاهه???

  • دقیقا فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

   دقیقا

  • HUMANKIND فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

   نشد یه جا یه فن بتس نباشه و اون بخش از کامنت ها رو به لجن نکشه…

   • Atena فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

    والا هر چی سایت ها میزارن ی نفر از بی تی اس میگه

    • HUMANKIND فروردین ۲۳, ۱۴۰۲

     هیچوقت نتونستم درصد کند مغزی اینجور افراد رو درک کنم که میخوان یه گروه کیپاپ مسخره که فقط به خاطر بازی های سیاسیش معروف شده رو جلو بقیه نشون بدن?

     انگار مثلا از ارث باباشون زدن و به این گروه تزریق کردن?

   • با افتخار ارمی اردیبهشت ۷, ۱۴۰۲

    اکسیژن برای تمام ادماس با به حدر ندادنش بهمون لطف کن

   • میران اردیبهشت ۹, ۱۴۰۲

    این ینی بی تی اس خیلی معروفه و داره میترکونه حتی زده رو دست هالیوود هیتر بدبخت، فشار بخورررررر

  • HUMANKINd فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

   مرسی ک کامنت ها رو به لجن کشیدی…نشد یه جا یه فن bts نباشه و اون بخش از کامنت ها رو به … نکشه

   • ولی اونی که داره کامنتا رو به لجن میکشه تویی? فروردین ۲۳, ۱۴۰۲

    ??

    • HUMANKIND فروردین ۲۴, ۱۴۰۲

     مسخره بودن دار و دستتون رو ثابت کردی با این کامنت مسخره?? انگار که یه بچه ۹ ساله داره کامنت میذاره، اومدی بجای اسمت اینو نوشتی…

     برای همین میگم سطح پایین شما فنای … غیر قابل درکه

     بهتره با این جماعتی ک بدتر از همون دار ودسته معروفیه بحث نکنم و خودمو درگیر یه سری بچه سال نکنم که حتی هنوز نمیتونن برن از مغازه سر کوچشون چیپس بگیرن

 • سید حسین سعادت میر قدیم فروردین ۲۱, ۱۴۰۲

  ??من فقط از لیدی گاگا توی این webpage خوشم میاد __بقیه رو نمی‌شناسم . Love gaga???????????????????⛔⛔??️?️?️?️????????✋✋✋✋

 • Dariush فروردین ۲۱, ۱۴۰۲

  پس بخاطر همینه که گاگا بعد ………بار تونست گواهی نامه بگیره؟

 • Hanaii فروردین ۲۱, ۱۴۰۲

  تست های هوش قدرت اندازه گیری هوش بالای ۱۲۰ را ندارند.

  • زنبور خونگی جیسو فروردین ۲۶, ۱۴۰۲

   آها ?
   پس چجوری مال دوست من شد ۱۳۹
   مال خودم ۱۳۰
   آخه از کجا میدونی مگه همه تستای هوش رو انجام دادی دادا

 • سعید فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

  شما کافی است الان ضریب هوشی خودتونو بگیرید بعد ده روز تستهای ضریب هوشی کار کنید در انتها تمرین می بینید ضریب هوشیتون بسیار بالاتر رفته پس تست ضریب هوشی ملاکی برای باهوش بودن نیست و این آدمها چون این تستها را کار کرده اند ضریب هوشیشون بالا رفته ضمنا ضریب هوشی در حیطه های گوناگونی وجود دارد مثلا یک نفر ممکن ضریب هوشی در نواختن موسیقی بالا باشد اما ضریب هوشی کلامی و ارتباطی ضعیفی داشته باشد

  • ارتین فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

   ببین هیچ ربطی نداره که این تست هارو کار کنی می‌ره بالا این تست هایی که داخل سایت ها میبینی همش الکی و چرت و پرت هست بعدش هم تست رو فقط یک بار میدن چون دفعه دوم با سوال ها اشنایی

  • منطقی و صحیح فروردین ۲۳, ۱۴۰۲

 • Goly فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

  مایکل کلسووووو؟?…باورم نمیشه اینقد تو نمایش دهه هفتاد نقش مشنگی داشت که اصلا تو کتم نمیره اینقد ضریب هوشیش بالا باشه????

 • حمید اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۲

  فقط و فقط مستربین رو عشقه ، بقیه ادای باهوشا رو در میارن😂♥️♥️♥️♥️