آریا پرمانا چاق ترین کودک دنیا که با کاهش وزن خود شگفتی ساز شد

آریا پرمانا چاق ترین کودک دنیا که با کاهش وزن خود شگفتی ساز شد

آریا پرمانا، یک نوجوان اندونزیایی که زمانی ۱۹۱ کیلوگرم وزن داشت، به قدری عظیم الجثه بود که مجبور بود در بیرون از خانه، در استخری که به طور ویژه برای او ساخته شده بود حمام کند. او گرچه زمانی چاق ترین کودک دنیا لقب گرفته بود اما ثابت کرد سختکوشی و تعیین هدف همیشه نتیجه می دهد.

چاق ترین کودک دنیا لقب گرفته بود

آریا پرمانا که حالا ۱۵ سال دارد، زمانی ۵ وعده در روز غذا می خورد که شامل برنج، ماهی، گوشت، سوپ سبزیجات و نوعی خوراک سنتی اندونزیایی می شد. این غذاها به طور متوسط برای ۲ فرد بزرگسال کافی بود. پرمانا مجبور شد رفتن به مدرسه را کنار بگذارد چرا که هنگام راه رفتن خیلی زود از نفس می افتاد. از آنجایی که پدر و مادرش دیگر نتوانستند لباسی اندازه ی او پیدا کنند، او تا مدت ها چیزی جز سارونگ که لنگ سنتی اندونزی است، به تن نمی کرد.

اما بالاخره تصمیم به تغییر گرفت

آریا پرمانا توانست خود را از پسری ۱۹۱ کیلوگرمی به نسخه ی بسیار لاغرتری از خود تبدیل کند. این دانش آموز اندونزیایی وزن خود را به ۸۳ کیلوگرم رساند و کماکان قصد دارد سبک زندگی سالم تری در پیش بگیرد. مربی آریا، آده رای به او کمک کرد تا به اهمیت ورزش و داشتن یک رژیم غذایی متعادل پی ببرد.

آریا حالا نمادی از امید است

مربی آریا می گوید او پیش از آنکه اشتهای سیری ناپذیری برای غذا خوردن پیدا کند، ۸۵ کیلوگرم بود. او حالا بدون از دست دادن روحیه اش کماکان در حال کاهش وزن است، امری که در میان افراد بزرگسال کمتر دیده می شود. آریا حالا به نمادی از امید بدل شده است. او برای کاهش وزن خود از ترکیبی از یک برنامه ورزشی سختگیرانه به همراه یک رژیم غذایی مغذی و مراقبت پزشکی کمک گرفته است.

آریا قبلاً بیشتر از چند دقیقه نمی توانست سرپا بایستد. حالا اما بعد از انجام یک عمل جراحی که برای کاهش اشتهای او صورت گرفت، می تواند با دوستانش فوتبال و ورزش های دیگر بازی کند و تا مدرسه پیاده رود.

منبع: brightside
بدون نظر

ورود