۱۰ بازیگر مشهور هالیوود که زودتر از موعد بازنشسته شدند

۱۰ بازیگر مشهور هالیوود که زودتر از موعد بازنشسته شدند

ستاره ی هالیوود شدن کار ساده ای نیست و برای بسیاری شاید یک رویای دست نیافتنی باشد. اما برخی بازیگران هالیوود متوجه شدند که نه شهرت، بلکه سلامتی، خانواده و آرامش است که بالاترین اهمیت را در زندگی دارد.

کامرون دیاز

کامرون دیاز بعد از پا گذاشتن به ۴۰ سالگی متوجه شد مشغله های کاری فرصت رسیدگی به بسیاری از بخش های زندگی اش را از او گرفته بود. او همچنین فاش کرد که فرصت و امکان تصمیم گیری درباره ی تشکیل خانواده را نیافته بود.

در سال ۲۰۱۳ کامرون دیاز پردرآمدترین بازیگران زن بالای ۴۰ سال هالیوود بود. و بعد از بازی در فیلم «آنی» (Annie) در سال ۲۰۱۴، زمانی که ۴۲ سال داشت، بازیگری را کنار گذاشت و به سراغ کارآفرینی رفت. سال ها بعد از بازنشستگی دیاز وقتی از او درباره ی این تصمیم سؤال شد تأکید کرد که از آن پشیمان نیست: «همه چیز عالی است. با همسرم آشنا شدم و تشکیل خانواده دادیم، همه ی آن چیزهایی که قبلاً وقت شان را نداشتم.»

دنیل دی لوییس

دنیل دی لوییس در سال ۲۰۱۷ بعد از بازی در فیلم «رشته خیال» (Phantom Thread) به ۴ دهه فعالیت بازیگری خود پایان داد. به گفته ی خودش، نمی دانست که دقیقاً به چه دلیل تصمیم به چنین کار جسورانه ای گرفته اما معتقد بود که کاری بود که باید انجام می داد: «همه ی زندگی ام درباره ی این صحبت کرده بودم که چطور باید بازیگری را کنار بگذارم و نمی دانم چرا این بار فرق می کرد، اما انگیزه اش از اعماق وجودم بود.»

مکالی کالکین

مکالی کالکین برای داشتن یک زندگی عادی به دور از انظار عمومی، در سن ۱۴ سالگی بعد از بازی در فیلم «ریچی ریچ» (Richie Rich) از بازیگری کناره گرفت. ستاره ی فیلم های «تنها در خانه» (Home Alone) حالا یک ناشر و مدیر یک پادکست و وبسایت به نام Bunny Ears است.

فردی پرینز جونیور

فردی پرینز جونیور که زمانی ستاره ی بسیاری از فیلم های نوجوانانه بود، در ۴۱ سالگی تصمیم به بازنشستگی از بازیگری و تبدیل شدن به یک پدر تمام وقت گرفت: «دلم می خواست یک پدر خانه دار باشم. دلم می خواست هر روز برای بچه هایم صبحانه و ناهار و شام درست کنم.»

بروس ویلیس

بروس ویلیس سال گذشته مبتلا به آفازی تشخیص داده شد، نوعی اختلال که مهارت های شناختی را تحت تأثیر قرار می دهد. و گرچه بازیگری برای او از اهمیت زیادی برخوردار بود، اما او چاره ی دیگری جز بازنشستگی برای همیشه در سن ۶۷ سالگی را نداشت.

جسیکا آلبا

جسیکا آلبا اولین بار هنگام بازی در فیلم «چهار شگفت انگیز» (Fantastic Four) به فکر کنار گذاشتن بازیگری افتاد، زمانی که کارگردان فیلم از آلبا به خاطر نوع گریه کردنش انتقاد کرد و به او گفت که زیاد از حد طبیعی و دردناک گریه می کند و باید «زیبا» گریه کند.

علاوه بر این، آلبا به خاطر اصلیتش هم برای گرفتن نقش دچار مشکل شده بود. آلبا در اینباره گفته: «به من می گفتند نه آنقدر لاتینم که نقش یک شخصیت لاتین را بازی کنم، نه آنقدر سفیدپوست که نقش اول زن را به من دهند، برای همین فقط می توانم نقش شخصیت های عجیب و خاص را بازی کنم.»

او حالا کسب و کار خودش را دارد و یک مادر شاد است.

توبی مگوایر

جیمز فرانکو، همبازی توبی مگوایر در فیلم «مرد عنکبوتی» (Spider-Man) یک بار در مصاحبه ای گفت که کار با مگوایر دشوار بود: «من و توبی یک کم اوقات سختی باهم داشتم. حالا با هم خوب هستیم. ولی فیلم سختی بود.»

مگوایر سال ها پیش تصمیم گرفت از کانون توجه عمومی فاصله بگیرد و کار در سینما را در پشت صحنه ادامه دهد. او در سال ۲۰۱۲ شرکت فیلمسازی خودش را راه اندازی کرد که Material Pictures نام دارد.

جک گلیسون

به گفته ی جک گلیسون، او برای تفریح بازیگری می کند و برای او حکم یک شغل را ندارد: «وقتی از چیزی پول درمی آورید، رابطه تان با آن تغییر می کند. نه اینکه از بازیگری بیزار باشم، صرفاً کاری نیست که دلم بخواهد انجام دهم.» او می خواهد تا جایی که می شود زندگی عادی ای داشته باشد. گلیسون بعد از پایان بازی اش در سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) از بازیگری کناره گرفت.

خواهران دوقلوی اولسن

مری کیت و اشلی اولسن که بازیگری را از کودکی آغاز کردند، بیشتر به واسطه ی حضور در سریال «خانه کامل» (Full House) و فیلم ها و سریال های مختلف دیگری که در آن ها با یکدیگر همبازی بودند، شناخته می شوند. در سال ۲۰۰۴ آن ها آخرین فیلم مشترک شان را بازی کردند و پس از آن تمرکز خود را بر روی فعالیت در حوزه ی مُد گذاشتند. مری کیت البته تا سال ۲۰۱۱ به بازیگری ادامه داد اما پس از آن او هم خود را از این عرصه بازنشسته کرد.

اوا مندس

از آخرین باری که اوا مندس را روی پرده ی سینما دیدیم سال های زیادی می گذرد که دلیل آن تعهد او به خانواده اش است. مندس درباره ی غیبتش در عرصه ی سینما گفته نقش های زیادی هست که او امکان بازی کردن آن ها را ندارد چون باید الگوی دخترانش باشد. به همین دلیل او تصمیم گرفت که دخترانش را به شغلش ترجیح دهد. او بعد از بازی در فیلم «رودخانه گمشده» (Lost River) در سال ۲۰۱۴ بازیگری را کنار گذاشت و حالا یکی از مالکین یک شرکت تولیدکننده ی محصولات پاک کننده به نام Skura Style است.

منبع: brightside ، brightside ، brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود