ماجرای قتل بیرحمانه زنان در آباده؛ آیا پای قاتل سریالی در میان است؟

ماجرای قتل بیرحمانه زنان در آباده؛ آیا پای قاتل سریالی در میان است؟

پس از قتل هولناک ۲ زن در شهر آباده در استان فارس که شایعه ی ظهور یک قاتل سریالی در این شهر را مطرح ساخته است، پلیس استان فارس از دستگیری قاتل یکی از این زنان خبر داده و وجود هر گونه ارتباطی میان این ۲ جنایت را رد کرده است.

جزئیات حادثه

در روزهای گذشته خبر قتل ۲ زن در فروردین ماه سال جاری در شهر آباده در نزدیکی شیراز منتشر شد، ۲ جنایت هولناک که باعث ترس و وحشت مردم این شهر شده و شایعات زیادی از جمله در میان بودن پای یک قاتل سریالی و بیشتر بودن تعداد قربانیان به همراه داشته است.

شروع این حوادث، با ناپدید‌ شدن یک زن میانسال همراه بود؛ زنی که به‌ گفته ی خانواده‌اش برای انجام کاری از خانه خارج و پس از آن ناپدید شده بود. چند روز بعد جسد این زن در یکی از مناطق اطراف شهر پیدا شد و بررسی‌ها نشان می‌داد که وی به طرز هولناکی به قتل رسیده است.

چند روز بعد از این حادثه، درحالی‌که تیمی از کارآگاهان پلیس، تحقیقات برای کشف اسرار این جنایت را آغاز کرده بودند، دومین حادثه مشابه رخ داد.

این‌بار هم خانواده‌ ی زنی با حضور در اداره پلیس خبر از گم‌شدن او دادند و کمی بعد جسد این زن در یکی از محله‌های آباده پیدا شد.

قربانیان حادثه

یکی از قربانیان زنی ۵۵ ساله به نام دنیا صمیمی است که از صبح شنبه ۲۶ فروردین گذشته به طرز مرموزی ناپدید شد و با توجه به حوادثی که اخیرا در آباده رخ داده بود، خانواده‌اش به‌شدت نگران او بودند.

قتل زنان در آباده

همسر این زن در گفت‌وگو با روزنامه همشهری می‌گوید: حدود ساعت ۷صبح شنبه بود که همسرم به نام دنیا از خانه خارج شد. او دچار فشار خون شده و قرار بود که آن روز برود آزمایش بدهد. از طرفی همسرم می‌خواست به اداره اصناف هم برود و کارهای مربوط به مجوز کسب مرا پیگیری کند.

مرد میانسال ادامه می‌دهد: او معمولا صبح‌ها پیاده‌روی می‌کند. آن روز هم ساعت ۷صبح از خانه خارج شد و گفت می‌خواهد کمی پیاده‌روی کند و تا اداره باز شود، به آنجا رسیده است. اما حدود ساعت۱۱:۳۰ بود که دخترم با من تماس گرفت و گفت که تلفن مادرش خاموش شده و هر چه تلاش می‌کند نمی‌تواند با او تماس بگیرد. چون هرگز سابقه‌ نداشت که همسرم ما را از خودش بی‌خبر بگذارد، نگرانی عجیبی به جانم افتاد و نزد پلیس رفتم و از آن زمان جست‌وجو برای پیدا‌کردن همسرم آغاز شد.

از زمانی که دنیای ۵۵ساله گم شد، همسر و ۲دخترش دعا می‌‌کردند که او هر چه زودتر صحیح و سالم پیدا شود.

شوهرش می‌گوید: از وقتی این اتفاقات در آباده رخ داده بود، نگرانی ما بیشتر هم شده بود. نخستین شبی که از گم‌شدن همسرم می‌گذشت، از آگاهی دنبالم آمدند و مرا به پزشکی قانونی بردند. جسدی پیدا کرده بودند که می‌خواستند آن را شناسایی کنم. وقتی به سردخانه رفتم، فقط دعا می‌کردم که جسد همسرم نباشد. آن شب وحشتناک‌ترین صحنه زندگی‌ام را دیدم. جسد، فقط یک نیم‌تنه زنانه بود. نه دست داشت نه پا و نه سر. ظاهرا آن را در یک اتاقک خرابه در زمین‌های کشاورزی در اول جاده شیراز پیدا کرده بودند. اصلا قابل شناسایی نبود. باور کنید از آن شب حتی نتوانسته‌‌ام یک لحظه آرام بگیرم. همه‌اش دعا می‌کردم بلایی سر همسر من نیامده باشد.

همسر دنیا درباره جنایتی که پیش از آن در آباده رخ داده نیز می‌گوید: شنیده‌ام که اولین قربانی را با شلیک گلوله به قتل رسانده‌اند. بعد جسد را داخل یک کیسه گذاشته و چند ساعت بعد سر یکی از کوچه‌ها رها کرده بودند.

دستگیری قاتل

روز گذشته سرهنگ کاووس حبیبی، رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری عامل قتل دنیا صمیمی در شامگاه دوشنبه ۲۸ فروردین خبر داد.

سرهنگ حبیبی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی به قتل رسیدن یک زن و پیدا شدن جسد وی در اطراف شهرستان آباده در ۲۶ فروردین ماه سال جاری، شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان وقوع این قتل به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی و تلاش های شبانه روزی، در نهایت فرد قاتل شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

سرهنگ حبیبی با بیان اینکه علت قتل در دست بررسی می باشد، گفت: قاتل ۶۷ ساله با استفاده از یک قبضه سلاح سرد ( چاقو) این زن را به قتل رسانده و جسدش را به طور فجیعی مثله می کند.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس همچنین اظهار داشت: چند روز پیش نیز یک زن دیگر در شهرستان آباده به قتل رسیده که هیچ ارتباطی به این پرونده ندارد و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان ان جنایت نیز به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد.

وی تصریح کرد: مردم به اخبار و شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجه نکرده و اخبار صحیح را از منابع رسمی دریافت کنند.

یک نظر

ورود

  • فاطمه خرداد ۲۲, ۱۴۰۲

    نگرفتنش؟؟
    داره راست راست میگرده؟؟