اولکسی نوویکوف؛ نماینده اوکراین در مسابقات قوی ترین مردان جهان در سال ۲۰۲۳

اولکسی نوویکوف؛ نماینده اوکراین در مسابقات قوی ترین مردان جهان در سال ۲۰۲۳

اولکسی نوویکوف (Oleksii Novikov) 27 ساله، اهل اوکراین است و به همراهان قدرتمند اوکراینی خود در آماده شدن برای مسابقات قوی ترین مردان جهان ۲۰۲۳ (WSM) پیوسته است. او وظیفه ای سنگین بر عهده دارد و تمرینات خود را در حالی انجام می دهد که کشورش با روسیه در حال جنگ است.

 اولکسی نوویکوف کیست؟
او قهرمانی قوی ترین مردان جهان ۲۰۲۰ و عنوان قوی ترین مرد اروپا را به خود اختصاص داده است و برای چهار سال متوالی از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ برنده مسابقه قوی ترین مرد اوکراین شده است.

 اولکسی نوویکوف کیست؟

با این حال، نویکوف و همتایان اوکراینی‌اش بیش از یک سال است که در جنگی طولانی با روسیه درگیرند. این مرد ۱.۸۵ متری با وزن ۱۳۲ کیلوگرمی، در اوایل آوریل در مصاحبه ای گفت که فقط یک روز قبل از مصاحبه به او پیام داده شده است که آنها در طول شب تحت حملات موشکی قرار خواهند گرفت. او گفت: «و با این خبر باید بخوابم.»

 اولکسی نوویکوف کیست؟

اولکسی نوویکوف سال غم انگیزی داشته و عزیزان زیادی را در این جنگ از دست داده است. او گفت: «هر روز غیرنظامیان می میرند و ما هر هفته یک حمله موشکی داریم. در این جنگ بسیاری از دوستان و مردان قوی جان باختند».

او افزود: «البته، شما نمی توانید با مرگ دوستانتان کنار بیایید و این بسیار سخت است.»

نوویکوف به همراه رقبای اوکراینی خود، پاولو ناکونچنی (Pavlo Nakonechnyy) و پاولو کوردیاکا (Pavlo Kordiyaka) که ماه گذشته برای رقابت های قوی ترین مردان جهان ۲۰۲۳ آمادگی خود را اعلام کردند، راهی این رقابت ها می شود.

 اولکسی نوویکوف کیست؟
پاولو کوردیاکا

در مسابقات قوی ترین مرد اروپا ۲۰۲۳ که در ۱ آوریل در لیدز انگلستان برگزار شد، کوردیاکا عنوان قهرمانی را به دست آورد و نوویکوف مدال نقره را کسب کرد.

نویکوف معتقد است که قوی ترین مردان جهان، رویدادی است که حمایت ملت ها از آنها جلب می کند. این جوان ۲۷ ساله گفت: «برای ما، هر کشوری مانند آمریکا، بریتانیا و هر کشور دیگری که اوکراین را حمایت کرده است، بسیار مهم هستند. اگر این کشورها از ما حمایت نمی کردند، در این جنگ شکست می‌خوردیم و اکنون نمی‌توانستم با شما صحبت کنم.»

 اولکسی نوویکوف کیست؟

او به عنوان وظیفه خود گفت: «ما باید در مورد اوکراین صحبت کنیم. زیرا به حمایت بیشتری نیاز داریم. اگر حمایت بیشتری داشته باشیم، این همه غیرنظامی و سرباز اوکراینی را از دست نمی دهیم. من، البته، می‌خواهم برنده شوم، زیرا می‌خواهم به اوکراین نشان دهم که قوی‌ترین کشور جهان است و پیروزی‌های من دلیل مهمی بر این مدعا خواهد بود.»

مسابقات قوی ترین مردان جهان ۲۰۲۳ قرار است از ۱۹ تا ۲۳ آوریل، در Myrtle Beach، کارولینای جنوبی برگزار شود و نویکوف، ناکونچنی و کوردیاکا در آن حضور خواهند داشت.

منبع: the sun
دیجیاتو
بدون نظر

ورود