بررسی ۳۱.۴ تریلیون دلار بدهی ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ + اینفوگرافیک

بررسی ۳۱.۴ تریلیون دلار بدهی ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ + اینفوگرافیک

آیا می توانید تصور کنید که ۳۱.۴ تریلیون دلار چقدر است؟ برای یک فرد عادی درک حجم عظیم بدهی های دولت ایالات متحده سخت است. به عنوان مثال، در مقایسه با متوسط وام مسکن ایالات متحده، سطح فعلی بدهی فدرال ۲۳۰ میلیون برابر بیشتر است. اینفوگرافیک زیر نشان می‌دهد که چقدر اسکناس ۱ دلاری لازم است تا درک ۳۱.۴ تریلیون دلار برسد.

بدهی ایالات متحده چقدر است؟

چگونه بدهی ایالات متحده تا این حد بالا رفت؟

بدهی ملی ایالات متحده، میزان بدهی دولت فدرال به طلبکاران است. وقتی دولت بیش از درآمد خود هزینه می کند، کسری بودجه دارد و باید بدهی را در قالب اوراق خزانه منتشر کند.

آمریکا در ۲۰ سال گذشته کسری بودجه داشته است و به طور قابل توجهی بدهی ملی را افزایش داده است. در واقع، طبق آمار وزارت خزانه داری، بدهی فعلی این کشور، ۳۱.۴ تریلیون دلار است.

اگر بدهی ایالات متحده با اسکناس ۱ دلاری ترسیم کنیم، معادل تقریباً ۸ برج ۱۱۰ طبقه خواهد بود.

بدهی ایالات متحده چقدر است؟ بدهی ایالات متحده چقدر است؟

آخرین باری که دولت مازاد داشت در سال ۲۰۰۱ بود، زمانی که بدهی ها به دلیل هزینه های بهره، تنها ۲ درصد افزایش یافت. از آن زمان، بزرگترین جهش در بدهی ایالات متحده در طول بحران مالی جهانی که شاهد سه سال متوالی نرخ رشد دو رقمی و در سال ۲۰۲۰ به دلیل تریلیون ها دلار هزینه همه گیری کرونا بوده است.

بدهی ایالات متحده

بدهی فدرال این کشور در طول رکود افزایش می یابد زیرا درآمد دولت، که عمدتاً از مالیات تشکیل شده است، کاهش یافته است. در عین حال، دولت برای کمک به احیای اقتصاد، هزینه ها را افزایش داده است.

امروز، ایالات متحده با مسائل مالی بیشتری مواجه است. با افزایش جمعیت سالمندان کشور و عمر طولانی‌تر مردم، این امر بر برنامه‌هایی که به آمریکایی‌های مسن‌تر مانند تامین اجتماعی خدمات می‌دهند، فشار می‌آورد. مراقبت‌های بهداشتی در حال گران‌تر شدن است و دومین بخش با رشد سریع بودجه ایالات متحده است.

جوانب مثبت و منفی بدهی

بدهی ایالات متحده

بدهی ایالات متحده به تأمین مالی برنامه های حیاتی برای آمریکایی ها کمک می کند، از جمله مزایای بازنشستگی و ناتوانی، مراقبت های بهداشتی، امنیت اقتصادی و دفاع ملی. به عنوان نمونه ای از تأثیر این برنامه ها، امنیت درآمد درصد جمعیت زیر خط فقر را در سال ۲۰۱۹ از ۲۲.۸ درصد به ۱۲.۲ درصد کاهش داد.

البته این بدهی نیز با چالش هایی همراه است. یکی از نگرانی های اصلی، توانایی پرداخت هزینه های بهره بدهی های آمریکا، به ویژه با افزایش نرخ بهره است.

پرداختن به مشکل

بدهی ایالات متحده

در ژانویه ۲۰۲۳، ایالات متحده به سقف بدهی خود که به عنوان سقف استقراض نیز شناخته می شود، رسید. در حالی که برخی کشورها بدهی خود را به تولید ناخالص داخلی گره می زنند، ایالات متحده محدودیت دقیقی را بر حسب دلار تعیین می کند.

بدهی ایالات متحده

اگر سقف افزایش نیابد، تابستان امسال به سقف از پیش تعیین شده می رسند، اگرچه سیاست‌گذاران در گذشته با افزایش سقف بدهی‌ها موافقت کرده‌اند تا از نکول (در اصطلاح کارکنان مالی اگر طرف قرارداد نتواند در قبال قراردادی که بسته‌ است به تمام یا بخشی از تعهدات‌اش، خواسته یا ناخواسته، عمل کند، گویند که «نُکول» انجام داده‌است) جلوگیری کنند. در سال ۲۰۱۱، آمریکا به دلیل مذاکرات سقف بدهی در آخرین لحظه، به سختی از نکول اجتناب کرد و در نتیجه رتبه اعتباری این کشور کاهش یافت.

بدهی ایالات متحده

مقابله با بدهی ایالات متحده در تئوری ساده است: افزایش مالیات یا سقف بدهی، کاهش هزینه ها یا ترکیبی از هر سه. با این حال، در عمل بسیار دشوارتر است. کدام مالیات ها باید افزایش یابد؟ کدام برنامه ها باید قطع شوند؟ دفعه بعد که به سقف بدهی رسید چه اتفاقی می افتد؟

منبع: visualcapitalist
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • دلار سقوط میکنه اردیبهشت ۸, ۱۴۰۲

  دلار سقوط میکنه.
  میدونین بدهی امریکا به دلار هست؟ یعنی اینکه یک شبه میتونه کل بدهی شو بپردازه. یک شبه هم نه ها ولی مثلا یک هفته. اونقدر چاپ کنه و بعدم هرکی طلب داره بیاد صف بکشه دلار بگیره.
  از نظر تئوری این کار رو میتونه ولی اونوقت کشور طلب کار سقوط میکنه و هرکی پشیتوانه ی پولشو دلار گذاشته بدبخت میشه. زورشم به امریکا نمیرسه که بره مثلا به جای دلار جنس بگیره.
  و گفتم جنس؟ اها اصل بدهی هر کشور همینه. تولید محصول و دادنش به طلبکار. به صورت ساده بگم دقیقا همین سیستم پیش خرید محصول کشاورزی هست بدهی. یعنی طرف کشاورز پول میگیره بدهکار میشه به شخص. و به شخص میگه فلان ماه بیا جنس تحویل بگیر. یه کاغذ هم میده دست شخص که سند بدهی هست. این کاغذ یا دلاره یا باند و اوراق قرضه. و اون کشاورز دستگاه چاپ این کاغذ رو هم داره.

  و حالا یکی از دلایلی که امریکا به معنای واقعی کلمه در حال سقوطه، همین جنس و کالا هست. یا یه قدم بزرگ برداره و مثل سابق کالاها و جنس هاش خریدار داشته باشه یا کلا بی خیال دلار بشه.

 • حاج حشمت اردیبهشت ۸, ۱۴۰۲

  کار آمریکا تا ۲۰۲۵ تمام است
  مجبور میشود ایالتهایش را برای پرداخت بدهی به حراج بگذارد