بهترین کلینیک دندانپزشکی

بهترین کلینیک دندانپزشکی

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هر فردی در مقاطعی از زندگی، به دندانپزشکی مراجعه می‌کند. مسلما حفظ سلامت دندان بسیار مهم است و عاقلانه به نظر می‌رسد که به دنبال بهترین کلینیک دندان پزشکی باشید. اگر تفاوت کلینیک و مطب دندانپزشکی برای شما مشخص نیست و دوست دارید بدانید که چطور بهترین گزینه‌ها را در این زمینه بیابید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

خدمات کلینیک دندانپزشکی

دندان‌پزشکان مجموعه‌ای از ابزارها و تکنیک‌ها را برای بهبود ظاهر لبخند و سلامت دندان شما در اختیار دارند. علاوه بر این، خدمات درمانی را هم ارائه می‌دهند. یک کلینیک خوب دو دسته خدمات دندان پزشکی را ارائه می‌دهد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

خدمات درمانی

 • تمیز کردن دندان: شما باید هر ۶ ماه یک‌بار، برای تمیز‌کردن دندان به دندان‌پزشک مراجعه کنید. تارتار تجمع پلاک روی دندان‌هاست که تمیز‌نکردن آن، می‌تواند باعث آسیب به دندان و پوسیدگی آن شود. همچنین برای حفظ سلامت لثه هم اهمیت دارد.
 • باندینگ دندان: باندینگ دندان تکنیکی‌ست که برای اصلاح عیوب دندان‌های شما استفاده می‌شود. باندینگ برای ترمیم دندان‌های ترک‌خورده و دندان‌های پوسیده استفاده می‌شود.
 • دندان مصنوعی: پروتزها وسایل متحرکی هستند که می‌توانند جایگزین دندان‌های ازدست‌رفته شوند. پروتز کامل زمانی استفاده می‌شود که تمام دندان‌های بیمار از بین رفته باشند. پروتز پارسیل زمانی استفاده می‌شود که فقط برخی از دندان‌ها از دست‌ رفته باشند. امروزه پروتزهای مصنوعی ظاهری طبیعی دارند و راحت‌تر از همیشه هستند.
 • درمان ریشه: در گذشته، دندان‌های بیمار اغلب باید کشیده می‌شدند؛ اما امروزه می‌توان آن‌ها را از طریق درمان ریشه نجات داد.
 • کشیدن دندان: کشیدن دندان، برداشتن دندان از حفره‌اش در استخوان فک است. اگر دندان شما به‌حدی آسیب‌ دیده باشد که قابل‌ ترمیم نباشد، کشیدن دندان ضروری‌ست.
 • ارتودنسی: دندان‌های کج با فاصله زیاد یا کم، علاوه بر ظاهر ناخوشایند، ممکن است سلامت دندان را نیز تحت تاثیر قرار دهند. ارتودنسی یکی از اصلی‌ترین خدمات دندان پزشکی است.
 • ایمپلنت: این خدمات شامل جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته با دندانی با یک پیچ و روکشی مشابه دندان اصلی‌ست.

خدمات زیبایی

این خدمات کلینیک دندان پزشکی عموما برای ظاهری جذاب‌تر و لبخندی زیباتر ارائه می‌شوند. بخش زیادی از جامعه، طرفدار این مدل خدمات هستند و معروف‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • لمینیت؛
 • کامپوزیت؛
 • بلیچینگ؛
 • ترمیم تاج دندان؛
 • بریج یا پل دندانی؛
 • اصلاح طرح لبخند؛
 • و …

هزینه و تعرفه دندان پزشکی

بهترین کلینیک دندانپزشکی

هزینه دندان پزشکی به نوع خدمات مورد نیاز شما بستگی دارد. در خدمات درمانی، نوع خرابی دندان و پیچیدگی فرایند درمان در هزینه‌ها اثر می‌گذارد. در مورد خدمات زیبایی، کیفیت مواد مورد استفاده و زمان مورد نیاز برای تکمیل این فرایند، قیمت را کم و زیاد می‌کند. هزینه دقیق بعد از معاینات دندان در یک کلینیک مشخص می‌شود. با این‌ وجود، می‌توانید کلینیک دندانپزشکی قیمت مناسب هم پیدا کنید تا این هزینه‌ها را تا حدی کاهش دهید.


تفاوت کلینیک دندانپزشکی با مطب دندانپزشکی

چند ویژگی و تفاوت مهم وجود دارند که یک کلینیک دندان پزشکی را از یک مطب متمایز می‌کنند. مهم‌ترین تفاوت‌های این دو فضا را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد.

تعداد دندان‌پزشک بیشتر

هر دندان‌پزشکی بعد از اتمام تحصیلات، می‌تواند به‌صورت انفرادی مطب دایر کند؛ اما در کلینیک، چندین دندان‌پزشک وجود دارند که اغلب هر کدام به‌صورت تخصصی خدمات خاصی را ارائه می‌دهند. بسته به بزرگی و کوچکی کلینیک، تعداد دندان‌پزشکان از ۳ تا حتی ۲۰ نفر هم می‌رسد. ارائه خدمات تخصصی به معنای کیفیت بالاتر خدمات است.

تجهیزات بیشتر

به دلیل فضای کوچک‌تر مطب‌، طبیعی‌ست که تجهیزات محدودتری نسبت به کلینیک دندان پزشکی داشته باشد. به‌طور مثال، در فضاهایی مانند مطب، دستگاه تصویربرداری از دندان ممکن است وجود نداشته باشد و این کار را باید در مرکز رادیوگرافی انجام داد. در مقابل، فضای گسترده و بزرگ کلینیک‌ها اجازه می‌دهد تا تجهیزات بیشتری برای راحتی مراجعه‌کنندگان وجود داشته باشد.

راحتی بیشتر مراجعه‌کنندگان

سالن انتظار بزرگ، تعداد بیشتر یونیت و مواردی از این‌ دست، باعث راحتی بیشتر مراجعه‌کنندگان در کلینیک دندان پزشکی می‌شود. در مقابل، مطب‌ها معمولا فضایی به این حد بزرگ ندارند. تعداد پرسنل پذیرش نیز اغلب در کلینیک بیشتر است و این امر، انجام کارهای مراجعه‌کنندگان را راحت‌تر می‌کند.

چگونه بهترین کلینیک دندانپزشکی را پیدا کنید؟

اگر به دنبال یافتن بهترین کلینیک دندان پزشکی در شهر خود هستید؛ اما نمی‌دانید به چه ویژگی‌هایی باید توجه داشته باشید، بهتر است موارد زیر را برای انتخاب بهتر در نظر داشته باشید.

جو دوستانه

فارغ از اینکه روش‌های دندان‌پزشکی پیشرفته و امروزی، درمان بدون درد دندان را تضمین می‌کنند، افراد اغلب هنگام مراجعه به یک کلینیک دندان‌پزشکی احساس اضطراب و استرس دارند. بهترین کلینیک‌های دندانپزشکی، صمیمیت فضا را حفظ می‌کنند و برای همین، همیشه با بیماران با احترام رفتار می‌شود. بخش بزرگی از این موضوع به دلیل رفتار متواضعانه و دوستانه پزشکان و کارکنان چنین فضاهایی‌ست.

تجهیزات مدرن

کلینیک دندان پزشکی بهتر است به‌روز و مدرن باشد، همچنین باید ماشین‌آلات و تجهیزات مدرن هم داشته باشد. وجود تجهیزات لازم و در عین‌ حال مدرن، روند درمان را راحت می‌کند و نیازی نیست بخشی از خدمات را در جای دیگر دریافت کنید. تجهیزات مدرن، کیفیت درمان را هم تا حد زیادی بالا می‌برد.

بهترین کلینیک دندانپزشکی

دندان‌پزشکان مجرب

یک کلینیک دندان پزشکی برای آنکه بهترین باشد، باید دارای پزشکان ماهر و مجرب در تمام زمینه‌های تخصصی دندان‌پزشکی باشد. دندان‌پزشک مجرب نیز کسی‌ست که تجربه لازم برای تشخیص و در کنار آن، درمان پیچیده‌ترین مشکلات دندان را دارد. دندان‌پزشکی بخشی مهمی از علم پزشکی محسوب می‌شود که از نظر نحوه تکنیک‌ها، مدام در حال تحول است. بنابراین، بهترین دندان‌پزشک باید در استفاده از تکنولوژی روز متخصص باشد.

مراقبت و معاینات منظم

آخرین ویژگی یک کلینیک دندان‌پزشکی قابل اعتماد، این است؛ چنین مجموعه‌هایی حتی پس از اتمام درمان نیز بیمار را زیر نظر دارند. این بدان معناست که معاینات منظم را به شما یادآوری می‌کنند و تمام اطلاعاتی که باید در مورد مراقبت از خدمات ارائه‌شده بدانید را به شما می‌دهند.

جمع‌بندی

تمام مواردی که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد، به شما کمک می‌کنند تا بین کلینیک و مطب دندانپزشکی، بهترین را برای انجام خدمات دندان انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از خانواده، دوستان و همکاران خود در مورد بهترین کلینیک‌های دندانپزشکی در محل اقامت خود بپرسید. قبل از انتخاب، کیفیت خدمات را مد نظر داشته باشید و از مهارت و تجربه پزشکان مطمئن شوید.

اگر باز هم در این مورد مردد هستید، بهتر است که با بررسی صفحه کلینیک دندان پزشکی دکترنکست، بهترین کلینیک را برای خود انتخاب و خدمات مورد نیاز خود را با اطمینان کامل دریافت کنید.

بدون نظر

ورود