۱۰ روش برای به تأخیر انداختن انزال آقایان در رابطه جنسی

۱۰ روش برای به تأخیر انداختن انزال آقایان در رابطه جنسی

اگر کوتاه بودن مدت زمان رابطه جنسی تان باعث نگرانی تان شده، باید بدانید که تنها نیستید و بسیاری از مردان با مشکل زود انزالی دست و پنجه نرم می کنند. دقیقاً روشن نیست این اتفاق به چه دلیل رخ می دهد اما دانشمندان معتقدند مجموعه ای از عوامل روانی و بیولوژیک در آن دخیل است.

این مشکل می تواند باعث ایجاد یک فشار روانی شود و ممکن است برخی را به برقراری رابطه جنسی به کلی بی میل کند.

اگر با مشکل زود انزالی درگیر هستید، چند راه حل علمی برایتان داریم.

۱- با همسر خود صحبت کنید

داشتن حمایت و کمک همسرتان در این مسیر می تواند بسیار مهم باشد. برای شروع، به همسرتان بگویید که می خواهید سعی کنید انزال خود را به تأخیر بیاندازید و از او بپرسید که آیا به این موضوع علاقمند است یا خیر.

این امر کمک می کند همسرتان متوجه وضعیت شود و به شما کمک راحت و بی پرده درباره ی حس درماندگی خود صحبت کنید. در یک گفتگوی صریح می توانید درباره ی اینکه دقیقاً چه چیزهایی باعث ارگاسم شما می شود صحبت کنید و روش هایی که در ادامه می آید را امتحان کنید.

۲- از کاندوم استفاده کنید

از آنجایی که ممکن است حساسیت بیش از اندازه علت زود انزالی باشد، استفاده از کاندوم ممکن است به طولانی تر شدن زمان برقراری رابطه جنسی کمک کند. کاندوم یک مانع به دور آلت تناسلی مرد ایجاد می کند که حس را کمتر می کند و ممکن است به تأخیر افتادن انزال کمک کند.

۳- از کاندوم های تأخیری استفاده کنید

کاندوم های تأخیری دارای مواد بی حس کننده ای همچون بنزوکائین یا لیدوکائین هستند که حساسیت آلت تناسلی را کاهش می دهند و برای بی حس کردن آلت تناسلی در حین برقراری رابطه جنسی طراحی شده اند.

این مواد بی حس کننده گرچه بی خطر و در به تأخیر انداختن انزال مؤثرند، اما می توانند عوارض جانبی ای همچون درماتیت آلرژیک یا قانقاریای فورنیه داشته باشند.

۴- از شیوه ی توقف – فشردن استفاده کنید

روش توقف – فشردن که در حین برقراری رابطه جنسی قابل استفاده است و به ترتیب زیر است:

 1. برقراری رابطه جنسی را تا رسیدن به آستانه ی انزال ادامه دهید.
 2. سپس آلت تناسلی خود را خارج کنید و نوک را آن را برای چند ثانیه یا تا زمانی که احساس انزال برطرف شود، فشار دهید.
 3. در نهایت برقراری رابطه جنسی را از سر بگیرید و هر زمان که نیاز این شیوه را تکرار کنید.

با این روش جلوی جریان انزال گرفته می شود و آلت تناسلی آرام می گیرد و سپس به رابطه جنسی بازمی گردید تا زمان برقراری رابطه را بیشتر کنید.

با این حال، به گفته ی کارشناسان این روش دشوارتری برای به تأخیر انداختن انزال است چون به خودکنترلی زیادی نیاز دارد. تمرین زیاد و داشتن یک گفتگوی صریح درباره ی این روش با همسر خود ممکن است به ساده تر شدن این کار کمک کند.

۵- تمرین کگل انجام دهید

عضلات کف لگن شما درست در زیر پروستات و راست روده تان قرار دارند و همچون دیگر عضلات بدن باید از طریق ورزش قوی شوند. کارشناسان معتقدند ضعف بیش از اندازه ی عضلات کف لگن ممکن است به تأخیر انداختن انزال را دشوارتر کند.

این شیوه که می توانید آن را به صورت دراز کش یا نشسته انجام دهید، به ترتیب زیر است.

 1. عضلات کف لگن خود منقبض کنید (مانند مواقعی که می خواهید جلوی دستشویی یا گاز روده های خود را بگیرید).
 2. عضلات را ۳ ثانیه منقبض نگه دارید.
 3. به مدت ۳ ثانیه عضلات را شل کنید.
 4. این تمرین را هر چند بار که نیاز است تکرار کنید.

برای رسیدن به بهترین نتیجه باید هر روز ۳ ست ۱۰ تایی انجام دهید.

۶- سرعت دخول را کم کنید

دخول سریع انگیختگی جنسی شدیدی ایجاد و احتمال اینکه ظرف مدت کوتاهی به ارگاسم برسید را بیشتر می کند. دخول سریع می تواند درک حس های ظریف تر بدن را دشوار کند و ممکن است متوجه نزدیک بودن ارگاسم تان نشوید.

سعی کنید دخول را با سرعت پایین تری انجام دهید و توقف های کوتاهی هم به طور مرتب در حین آن داشته باشید. برخی خانم ها حرکات آهسته را بیشتر دوست دارند، به ویژه در ابتدای رابطه جنسی.

برخی پوزیشن های برقراری رابطه جنسی که حرکت را محدود می کنند، مانند حالتی که زن روی مرد قرار می گیرد که هم می تواند کمک کننده باشد چون دیگر کنترل خود را از دست نمی دهید و دخول سریعی صورت نمی گیرد.

۷- از پوزیشن های مختلف استفاده کنید

تغییر پوزیشن هنگام برقراری رابطه جنسی شما را مجبور به یک توقف کوتاه و آهسته کردن حرکات خود می دهد.

در حین تغییر پوزیشن دیگر خبری از انگیختگی جنسی زیاد نیست، بنابراین بدن فرصت آرام گرفتن پیدا می کند و ارگاسم به تأخیر می افتد.

پوزیشن هایی که امکان دخول خیلی عمیق را نمی دهند هم ممکن است کمک کننده باشند، مانند پوزیشن اسپونینگ (Spooning) یا قاشقی که به صورت درازکش (هم مرد و هم زن) انجام می شود و در آن مرد در پشت زن قرار می گیرد و دخول از پشت صورت می گیرد.

۸- زمان بیشتری را به پیش نوازی اختصاص دهید

صرف وقت بیشتر برای پیش نوازی که قبل از برقراری رابطه جنسی صورت می گیرد می تواند به طولانی تر شدن زمان رابطه کمک کند. این کار به انگیختگی جنسی کمک می کند که برای رسیدن به ارگاسم ضروری است.

۹- از شیوه ی اجینگ استفاده کنید

اِجینگ (Edging) به برقراری رابطه جنسی تا رسیدن به لبه ی ارگاسم و سپس توقف رابطه برای آرام گرفتن بدن و در نهایت، از سر گرفتن رابطه گفته می شود.

برای داشتن یک رابطه جنسی طولانی تر می توانید روش اجینگ را در حین برقراری رابطه هر چند بار که ممکن است تکرار کنید. از آنجایی که در این روش اجازه ی رسیدن به ارگاسم را به خود نمی دهید و توقف های کوتاهی در حین رابطه ایجاد می کنید، به طور خودکار مدت زمان رابطه بیشتر می شود.

۱۰- با مشورت پزشک از داروهای بی حس کننده استفاده کنید

داروهای بی حس کننده ی تجویزی همچون لیدوکائین و پریلوکائین که معمولاً به شکل کرم یا اسپری مورد استفاده قرار می گیرند، حساسیت را کاهش می دهند و می توانند روشی کمک کننده برای حل مشکل زود انزالی باشند.

کرم ها و اسپری های بی حس کننده برای مؤثر بودن باید به دقت و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیش از برقراری رابطه جنسی، به آلت تناسلی مرد زده شوند. علاوه بر این، پیش از شروع رابطه باید آلت تناسلی خود را بشویید تا کرم یا اسپری روی همسرتان تأثیر نگذارد.

حتماً به همسرتان بگویید که از کرم یا اسپری بی حس کننده استفاده می کنید تا مطمئن شوید سابقه ی واکنش آلرژیک به این محصولات یا هر گونه مشکل دیگری با استفاده از آن ها ندارد.

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • احسان خرداد ۵, ۱۴۰۲

  بهترین تمرین های بدن سازی برای تاخیر در انزال تمرین هایی هستش که ناحیه مرکزی بدن رو تقویت کنه.بهترین تمرین برای این مشکل حرکت پل باسن هستش.افراد مبتدی میتونن با دستگاه اسمیت این حرکتو انجام بدن.سرچ کنید پل باسن براتون شرج کامل میاد.
  و افرادی هم که نیاز به داروی تاخیری دارند بهترین دارو داپوکستین هستش اما بهتره حتما ۴۵ دقیقه قبل از رابطه مصرف بشه.داپوکستین داروی بدون سنخه ای هستش یعنی شما نیازی به نسخه پزشک ندارید و جز داروی های OTC میباشد.
  شیوه هایی مثل اِجینگ در طولانی مدت باعث بروز واریکوسل میشه.بهترین درمان ورزش و تقویت عضلات هستش.
  متاسفانه یکی از علل اصلی زود انزالی در آقایان ریشه در افسردگی داره.

 • اسمال خرداد ۵, ۱۴۰۲

  بهترین روش ، استفاده از لیز کننده های لوبریکانت هست، میتونید مدل تاخیریشم بگیرین
  چون باعث میشه اصطکاک کمتر بشه ، به راجتی مشکل حل میشه
  امتحان کنید