نمایی از نبرد تن به تن نیروهای اوکراینی و روسی در خندق های باخموت + ویدیو

نمایی از نبرد تن به تن نیروهای اوکراینی و روسی در خندق های باخموت + ویدیو

سربازی که از انفجار نارنجک در هنگام یورش به یک خندق روس ها جان سالم به در برده، می گوید وی برای آزادی مردمش مجروح شده است. استانیسلاو که با نام استاس شناخته می شود،در ویدیویی ترسناک که در نزدیکی شهر باخموت گرفته شده است، به سبک نبردهای جنگ جهانی اول به سمت خندق های روس ها شلیک می کند. دوربین نصب شده روی کلاهخود لحظه ای را ثبت می کند که پای او در یک درگیری نزدیک با نیروهای روسی در روز چهارشنبه گذشته زخمی می شود. سرباز روسی که در داخل خندق گرفتار شده، از پناهگاه خود نارنجکی را به سمت گروهبان استاس ۲۲ ساله و دیگر سرباز اوکراینی پرتاب می کند.

ویدیویی از نبرد تن به تن در باخموت

در ادامه ترکش ناشی از انفجار دست استاس را پاره می کند و او از درد فریاد زده و بر می گردد و همزمان که دست او خونریزی می کند به سمت سرباز روس شلیک می کند. او که هنوز شلوار خون آلودش را به تن دارد، در ویدیویی دیگر که بعد از این ماجرا گرفته شده، می گوید: «مردم اروپا باید بدانند که این نبرد بسیار نزدیک است. جنگ اینجا در اوکراین است و نه در کشور شما، نه در اروپا. زیرا ما اینجا ایستاده ایم و اینجا می جنگیم». دقایقی بعد از اینکه استاس زخمی می شود، همرزم او می گوید که مهماتش به پایان رسیده است. استاس تفنگ مسلح و پر خود را به سمت او پرتاب می کند و سرباز اوکراینی به سمت پناهگاه سربازان روسی حمله ور شده و شلیک می کند.

در ادامه استاس از خندق خارج شده و مدتی در زمین باز پیش می رود و از میان دود خود را به سنگر دوم می رساند در حالی که توپخانه و گلوله از همه طرف شلیک می شود. در حالی که با دست سالمش یک شریان بند را از جلیقه ضد گلوله اش در می آورد، در حال نزدیک شدن به یک امدادگر، آن را باز می کند. این سومین باری است که او از زمان اعزام به باخموت زخمی می شود. استاس در مورد نبرد باخموت می گوید: «باید به نبرد در باخموت ادامه دهیم، اگر چه کاملاً ویران شده است. زیرا اگر اینجا نجنگیم پس کجا بجنگیم؟ روسیه هرگز در منطقه ای که شانسی برای پیشروی داشته باشد متوقف نمی شود».

ویدیویی از نبرد تن به تن در باخموت

ویدیویی از نبرد تن به تن در باخموت

استاس زادگاهش، هنیچسک، را ترک کرد وقتی در اولین روز حمله روسیه به اوکراین، این شهر به تصرف روس ها درآمد. او با خودرو خود از ۱۴ ایست بازرسی روس ها گذشت در حالی که مدارک نظامی اش را داخل کفش هایش قایم کرده بود و خود را به زاپوریژیا رساند که آن زمان هنوز در دست نیروهای اوکراینی بود. وی در این باره می گوید: «می دانستم که باید آنجا را ترک کنم یا بعداً در دستگیری ها گرفتار خواهم شد». او در ادامه به یگان اکنون افسانه ای ۱۴ آیدار پیوست و تابستان گذشته به باخموت اعزام شد. او در ۲۴ آگوست در هنگام مقابله با حمله روس ها در داخل خندق از ناحیه پشت هدف قرار گرفت: «انگار که با یک پتک به من ضربه زده باشند». در ادامه در ۱۰ مارس همان سال در یک نبرد خیابانی با نیروهای تفنگدار دریایی روسیه با ترکش خمپاره هدف قرار گرفت.

ویدیویی از نبرد تن به تن در باخموت

ویدیویی از نبرد تن به تن در باخموت

ویدیویی از نبرد تن به تن در باخموت

استاس در مورد حضور خود در باخموت می گوید: «من از آخرین ماه های تابستان در باخموت می جنگم. من آن را شهری با شکوفه ها، برق، اینترنت، مغازه های باز و همه چیز دیده ام. اکنون آن را مکانی کاملاً ویران شده می بینم». او اصرار دارد که علیرغم ویران شدن شهر، مبارزه برای آن «کاملاً ارزشش را دارد». استاس می گوید که علیرغم مجروح شدن می خواهد به میدان نبرد بازگردد: «به محض اینکه حالم خوب شود، می خواهم به خط مقدم نبرد برگردم. این کار من است. می خواهم برگردم سر کارم. البته که می ترسم، همه می ترسند. اما ترس ما را بهتر می کند، باعث می شود که تیزتر از دشمنمان باشیم و به ما کمک می کند که زنده بمانیم… من قهرمان نیستم. کار قهرمانانه ای نکرده ام. اگر بمیرم قهرمان خواهم شد».

ویدیویی از نبرد تن به تن در باخموت

اگر چه روسیه روز گذشته اعلام کرد که شهر باخموت را به طور کامل به تصرف درآورده است، نبرد در حاشیه های شهر همچنان ادامه دارد. با این وجود مقامات اوکراینی مدعی شده اند که شهر هنوز به طور کامل به تصرف روس ها درنیامده و نبرد در این شهر جریان دارد. با این وجود به نظر می رسد که شهر باخموت پس از نزدیک به ۹ ماه نبرد سنگین و تبدیل شدن به ویرانه، به تصرف نیروهای واگنر درآمده باشد. اما نبرد در اطراف شهر هنوز ادامه داشته و نیروهای اوکراینی مدعی هستند که چندین کیلومتر پیشروی داشته و حملات نیروهای روسی را دفع کرده اند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود