۷ حقیقت جالب و خواندنی درباره قد بلندها که نمی دانستید

۷ حقیقت جالب و خواندنی درباره قد بلندها که نمی دانستید

زندگی قد بلندها با کلیشه های زیادی گره خورده است، از سؤال «آن بالا هوا چطور است؟» گرفته تا درخواست پایین آوردن چیزی که در بالاترین طبقه قرار دارد. اما این تنها ظاهر دنیای قد بلندها است و در پس آن حقایق غیر منتظره ی زیادی نهفته است.

۱- قد بلندها اغلب مهربان ترند

قد بلند بودن با چالش هایی همراه است که یکی از آن ها ایجاد ناخواسته ی این تصور از خود در ذهن دیگران است که فرد سلطه گر یا ترسناکی هستید. برای مقابله با این مسأله، بسیاری از قد بلندها تلاش می کنند با دیگران مهربان تر باشند و با آن ها بیشتر راه بیایند.

۲- قد شما می تواند بر درآمدتان تأثیرگذار باشد

آیا سوگیری ای در ما نسبت به مقوله ی قد وجود دارد؟ حتماً همینطور است. بر اساس تحقیقات، حتی یک سانتیمتر قد بیشتر می تواند درآمد سالانه ی افراد را بیشتر کند. به همین دلیل ممکن است فردی که قد بلندتری دارد از کسی که قد کوتاه تری دارد، درآمد بیشتری کسب کند.

اما جالب است بدانید که هالیوود بازیگران قد کوتاه تر را بیشتر ترجیح می دهند، به ویژه برای نقش های اصلی و بازیگران بلند قد برای گرفتن نقش با چالش هایی رو به رو هستند.

۳- داشتن قد بلند برای قلب مفید است

تحقیقات نشان داده ژن ها و قد ما می توانند بر روی سلامت قلب ما اثرگذار باشند. کسانی که قد آن ها کمتر از ۱۶۰ سانتیمتر است، در مقایسه با آن هایی که قد بلندتری دارند، ممکن است از ریسک بیشتری برای ابتلا به بیماری های قلبی عروقی برخوردار باشند. بر اساس تحقیقات، هر ۶ سانتیمتر قد ِ بلندتر، ریسک ابتلا به بیماری قلبی را حدود ۱۳/۵ درصد کاهش می دهد.

۴- هر چه قد بلندتری داشته باشید، بیشتر پیشرفت شغلی می کنید

تأثیر قد بر جایگاه اجتماعی بر کسی پوشیده نیست. اگر در هر جمعی از بقیه بلندتر باشید، از احترام دیگران برخوردار می شوید. قد بلندها توجه ها را به خود جلب می کنند و یک حس اعتماد به نفس طبیعی از خود بروز می دهند که می تواند بسیار جذب کننده باشد.

به همین دلیل اغلب به پست های مدیریتی و جایگاه های بالاتر جامعه می رسند. برای مثال، قد ۵۸ درصد از مدیرعامل ها در آمریکا بیشتر از ۱۸۲ سانتیمتر است.

۵- قد بلندها بیشتر مستعد آسیب دیدگی اند

قد بلندها برای حفظ خود از آسیب ها و صدمات با سختی بیشتری مواجه اند. دست و پای بلند و مرکز ثقل بیشترشان می تواند آن ها درگیر تلاشی دائمی برای رد کردن چارچوب درها و موانعی که از بالا تا ارتفاع پایینی آویزان شده اند، کند.

۶- زن ها در کنار مردان قد بلند بیشتر احساس امنیت می کنند

چیزی در مردان بلند قد وجود دارد که احساس امنیت بیشتری به زن ها می دهد و باعث می شود در کنار آن ها بیشتر احساس زنانگی کنند. احتمالاً حسی مانند داشتن یک محافظ در کنار خود را دارد و احساس می کنید از یک حمایت دائمی برخوردار هستید.

هنجارها و کلیشه های اجتماعی سبب شده قد بلند برای ما تداعی گر قدرت و محافظت باشند. با این حال، باید به خاطر داشت که حس امنیت به چیزی فراتر از چند سانتیمتر قد ِ بلندتر بستگی دارد. ارتباط صادقانه، احترام و برقراری اعتماد است که باعث می شود در کنار شخصی احساس امنیت کنیم.

۷- ارتباط میان قد و حسادت در مردان و زنان متفاوت است

در بحث ارتباط میان قد و حسادت، تفاوت زیادی میان زنان و مردان وجود دارد. مردان قد بلندتر حسادت کمتری تجربه می کنند. آن ها جذاب تر، مسلط تر و موفق ترند، امری که می تواند حسادت کمتری در آن ها ایجاد کند.

این امر اما در مورد زنان متفاوت است. تحقیقات نشان داده زنانی که قد متوسطی دارند از کمترین میزان حسادت برخوردارند. اما زنانی که قد آن ها کمتر یا بیشتر از حد متوسط است، اغلب حسادت بیشتری را تجربه می کنند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
دیجیاتو
۱۶ نظر

ورود

 • آرش خرداد ۲۱, ۱۴۰۲

  با درود و سلام
  یه موردی رو خاستم بگم راجب این مطلب اینکه الان قدت اگر یک باشه ولی پولدار باشی قویترین قد بلندترین مرد زنان رو میتونی ب زانو در بیار الان قد پوله که سر به فلکه کشیده

  • مجتبی خرداد ۲۱, ۱۴۰۲

   درسته پول خیلی مهمه… ولی من شخصا دوست داشتم قد بلند بودم الان قدم ۱۷۸سانته دوست داشتم بالای حداقل۱۹۰قدم بود

   • تزار خرداد ۲۲, ۱۴۰۲

    شر و ور کی گفته در آمد قدبلندها بیشتر

  • . خرداد ۲۱, ۱۴۰۲

   با درود دوست گرامی
   درود همان معنی سلام را پس دهد ژ پس نیازی نیست دو تاش رو با هم به کار ببرید
   همان درود را به کار ببرید
   نظرتان هم منطقی هست

 • ستاره میرزایی خرداد ۲۱, ۱۴۰۲

  همه اینا دروغ بود و الکی…پنی که قد بلندم دادم این حرف رو میزنم…شاید بتونی بیشتر پیشرفت کنی و درآمد بیشتر کسب کنی ولی مهربون بودن و جذب کردن همه نگاه و ها و احترام آوردن تو این دنیایی که مثل جهنم شده فقط با پول بدست میاد

 • . خرداد ۲۱, ۱۴۰۲

  با درود دوست گرامی
  درود همان معنی سلام را می دهد ،
  پس نیازی نیست دو تاش رو با هم به کار ببرید
  همان درود را به کار ببرید
  نظرتان هم منطقی هست👍🏻

  • خودم خرداد ۲۲, ۱۴۰۲

   باسلام .
   دوست گرامی سلام معانی زیادی دارد و از اسلام و سلامتی گرفته شده و ما که همه ،یا اکثرآ (‌به کسی بر نخوره ) مسلمان یا بچه مسلمون هستم بنظرم همون سلام بیشتر به همدیگه نزدیکترمون میکنه .
   از اهواز .

 • Sh_♡Mir خرداد ۲۱, ۱۴۰۲

  سلام من به عنوان یک خانوم قدم ۱۷۵
  و خیلی هم از قدم راضی هستم اما پیشرفتی نمیبینم خب شاید بگین که کاری نمیکنی که پیشرفت ببینی
  خب باید بگم بله اینم هست اما هرکاری میکنم هم نمیشه 😁

  • بهرنگ خرداد ۲۲, ۱۴۰۲

   این پست ها با ظاهر به نظر خوب ولی در اصل بد هستند
   به جای اینکه اشخاصی که ابداع می کنند ،اختراع می کنند،اکتشاف می کنند، ارتقا می دهند، کار مفید و حداکثری می کنند دارای ارزش بشوند، قد و قیافه و هیکل و سایز و اندازه ها شده ارزش
   این پست ها تمرکز را از اصل به ظاهر می بره
   یه زمان به به جای بلند می گفتن دراز، دراز بی عقل هم واژه عرف بود، چون خون کمتر به مغزشون می‌رسه
   اون چیزی که خدا به آدم داده جای افتخار یا خجالت ندارن
   اصل اون کاری هست که می کنی و مفید بودنت

   • Jaj خرداد ۲۲, ۱۴۰۲

    ولی برعکسه کوتوله ها خنگی توشون بشتر شاید چون همینجور ریختن

  • حسینم خرداد ۲۳, ۱۴۰۲

   یروزمیشه هرجوری خداخواست غصه خوردن نداره malmiri

 • تزار خرداد ۲۲, ۱۴۰۲

  شر و ور کی گفته در آمد قدبلندها بیشتر

 • حسین خرداد ۲۳, ۱۴۰۲

  من قد بلند هستم و هنگام جوانی اصلا متوجه بعضی خصومت ها نمی شدم و نمی دانستم که خداوند چه نعمتی را به من داده است ، آن هم رایگان . امیدوارم نوجوانان و جوانان بلند قامت این نوشتار را بخوانند و بیاموزند و قدردان باشند و ضمنا برای ازدواج هم به دختران بلند قد بیشتر توجه کنند !

 • پریناز. خرداد ۲۳, ۱۴۰۲

  خیلی مزخرف. بود. از اون تبارهای گول زننده که ….مانند منو وسوسه می‌کنه مقاله رو بازکنن! برای افزایش تعداد بازدیدها.
  میشه گفت هرکس بیشتر دیگران رو اینجوری گول می نه درآمدش بیشتره ، چه قدبلند، چه کوتاه.

 • حبیب خرداد ۲۴, ۱۴۰۲

  یه مشت چرت و پرت آوردی جمع کردی نوشتی که مگه بقالی سر کوچتون تاییدشون کنه چون بر اساس دانش یه آدم بی سواد نوشته شده الان شاید بقالی بهش بر بخوره؛همینه که ما جهان سومی هستیم به خاطر همین افکار …

 • سمیرا خمر خرداد ۲۴, ۱۴۰۲

  خاک تو سر کوتوله